Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Hadise yine hadise yarattı (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=36386)

Sivaslilar.Net 31.08.2010 13:09

Hadise yine hadise yarattı

[IMG] http://www.sivaslilar.net/images/stories/Sanatci/hadise-sivas.jpg[/IMG]

[B]4 Eylül kutlamalara katılmak için 183 Bin Lira istemiş.
Türkiye’nin sevilen şarkıcılarından olan Hadise, hemşerileri tarafından da hayranlık duyulan ünlülerden biri... [/B]

Sivaslı olan Hadise, 2009 Euro vizyon müzik yarışmas-ında dördüncü olarak hemşerilerinin göğsünü kabartmıştı. Geçen yıl ki 4 Eylül kutlamalarında verilen konserde Hadise’yi görmek isteyen Sivaslılar, Hadise’nin hem 4 Eylül’ün önemi hem de Sivaslı olması nedeniyle mutlaka konser vermeye geleceğini düşünüyordu. Hatta Hadise’nin konser karşılığında bir jest yaparak ücret talep etmeyeceği bile konuşulur olmuştu. Geçen yıl ki 4 Eylül kutlamaları geldi geçti, ancak Hadise yerine Türkiye’nin en beğenilen sanatçılarından olan Kıraç sahne almıştı.
Sivaslıların Hadise’ye karşı olan ilgisi, bu yıl ki kutlamalarda gelip gelmeyeceği ihtimalini de yine gündeme getirdi.

Ancak Hadise’nin gelmesinin çok zor olduğu anlaşıldı. Çünkü Hadise konser için 183 bin TL istedi. Sivas’ın da bu bütçeyi karşılayamayacağı gerçeği ile Hadise konseri bir kez daha suya düştü.

Öte yandan Hadise’nin kendi memleketinden bu kadar fazla para talep etmesi hemşerilerinin canını sıktı. “Biz Hadise’nin böyle anlamlı bir gecede kendi memleketinde ücret talep etmeden konser vereceğini düşünmüştük ancak yanılmışız” diyen vatandaşlar, bir daha Hadise’yi kutlamalarda görmek için talepte bulunmayacaklarını belirttiler.

Kaynak: Sivaspostası

burak5866 31.08.2010 13:15

Cevap: Hadise yine hadise yarattı

senden sivaslı olmaz bundan sonrada gelme sivasa.zaten sende sivaslıların adını düşüren kişilerden birisin.

Arif Coşkun 31.08.2010 13:16

Hemşerilikten öte bu anlamı ve değeri çok büyük özel günde ücret talep etmesi bile çok ayıp bir şey. hem bu ticari para kazanılmak için yapılan bir konser değilki, Bu kadar ünlü olmuş bir kişinin çokmu paraya ihtiyacı varmış? Buradan kendisini protesto ediyor ve kınıyorum.

Salim58 31.08.2010 13:37

[I][B]Gitmeyeyim diye fazla ücret istemiştir.Hadiseyi Sivas açmaz oda biliyor tabi, ne kadar uyanık olduğu anlaşılmıyormu.Ben hadisenin Sivaslı olduğundan bile şüpheliyim.:)[/B][/I]

sandalli 31.08.2010 14:15

Hadise sivaslı, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hadise´nin akrabalarını iyi tanırım. Ben olaya profesyonel olarak yaklaştığını düşünüyorum. Birkaç kişi dışında Sivas´a hangi sivaslı işadamının, hangi sivaslı sanatçının, hatta politikacının faydası olmuş. Ben bu konuda Hadise´ye yapılan eleştirileri haksız buluyorum. O zaman sivaslı futbolcular Sivasspor´da bedava oynasınlar. Hadise Belçika´da doğup büyümüş, Sivas sevdası olduğunu sanmıyorum. Olaya o açıdan bakınca da para istemekte haklı bence. Çünkü bu O´nun işi.

Arif Coşkun 31.08.2010 14:26

Tamam bu normal bir konser olarak para kazanmak için yapılan bir konser olsa haklısın da, fakat 4 Eylül kutlama etkinliklerinde onun var oluşunun nedeni olan atasının topraklarında cumhuriyetin temellerinin atıldığı yerde onu anma adına biraz fedakarlık gösterip gelebilirdi. O kadar yüksek mebla olamsada cüzi bir şey masrafı karşılansa yetemzmiydi?
Hayatta herşey para demek değildir paradan daha önemli manevi değerleri çok büyük şeylerde olduğunu unutmamak gerekir bence.
Futbolla kıyaslamakta yanlış, futbol bir sektör para kazanmak için yapılan bir iş dalı, 4 Eylül ise sadece sende bir gün para kazanma adına değil sadece anma adına yapılan bir etkinlik.

Hem bunu yapmakla 5-6 milyon Sivas'lının gönlüne taht kurmuş olurdu.

sandalli 31.08.2010 14:30

Hadise Belçika´da doğup büyümüş, O ne 4 eylülü bilir, ne atayı, ne de Sivas sevdasını. Olaya öyle bakmak gerek bence.

altuntas58 31.08.2010 14:33

[B]Böylesine önemli bir günün senin için değeri yoksa Sivasın gönlününde acmadan solan bir gülsün sen hadise[/B]

sandalli 31.08.2010 14:35

[QUOTE=altuntas58;576468][B]Böylesine önemli bir günün senin için değeri yoksa Sivasın gönlününde acmadan solan bir gülsün sen hadise[/B][/QUOTE]

Mehmet abi sadece nüfus cüzdaninda Sivas yaziyor, hepsi o. Inan ki öyle.

altuntas58 31.08.2010 14:45

[QUOTE=sandalli;576469]Mehmet abi sadece nüfus cüzdaninda Sivas yaziyor, hepsi o. Inan ki öyle.[/QUOTE]
[B]Hadisenin konuya yaklaşımını tahmin edebiliyorum orda doğmuş orda büyümüş bir çok türk vatandaşları var yeri geldiğinde türkiye için her şeyini ortaya koyacak binlerce gencin olduğunu biliyorum bu insanlarıda ailesi yetiştirdi hadisede yetişme tarzından olacakki bu konularda duyarsız onuda öyle kabul etmekten başka caremiz yok[/B]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 08:21.