Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Sivas'ı yönetenleri Başbakana şikayet edecek (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=38362)

Sivaslilar.Net 13.10.2011 09:58

Sivas'ı yönetenleri Başbakana şikayet edecek

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=33421&token=30430[/IMG]

[B]Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Çetin Aydın, Sivas’ta 2 mahalle ve 40 köyün bağlantısının kurulduğu Karşıyaka Köprüsü’nün sorununun hala giderilmemesi üzerine yakın bir zamanda Ankara’ya giderek köprü sorununu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceklerini söyledi.[/B]

Sivas gündeminde olan köprünün hala yapılamamasının sorumlusunun yetkililer olduğunu söyleyen Aydın, yeni yapılan köprünün mahalle ile bir alakasının olmadığını vurguladı.

Yetkililerin sorunlarla ilgilenmediklerini iddia eden Aydın, “Mahallemizin en önemli sorunu köprüdür. Tarihi kesik köprü ihtiyaçlara cevap vermemektedir. Acilen yeni bir köprüye ihtiyacımız vardır. Sivas’ı idare edenler sorunlarımızı görmezden gelmektedir. Eğer devletimiz, belediyemiz bir köprüyü yapamıyorsa bu ayıp Sivas’ı yönetenlerin ayıbıdır. Sivas’ın hatta Türkiye’nin ayıbıdır. Seçimden önce köprüyü yapacağım diye söz verenler seçimden sonra sorunlarımızla ilgilenmemiştir.

Bizde 42 tane köy muhtarı ile beraber Ankara’ya gideceğiz. Ankara’da protesto edeceğiz ve Başbakanımıza bu şehri yönetenleri şikayet edeceğim.” dedi.

Yapılan köprünün Karşıyaka ile alakası olmadığını yeni köprünün yanlış yere yapıldığını savun Aydın “ O köprü açılıp tarihi kesik köprü kapandığı zaman yanlış yere yapılması nedeniyle buradan yolu geçen 42 köyün ve mahallenin kapıları kilitlenmiş olur. Şehrin yarısıyla ilişkimiz kesilir. Esentepe mahallesine yapılan köprü 17 tane zenginin ayağına yapılmıştır. Bizim Karşıyaka ile bir alakası yoktur. Bize verilen söze dayanaraktan bizler oy verdik. Yarın bir daha seçim olacak gene aynı olacak biz artık kullanılmaktan usandık” şeklinde konuştu.

Hürdoğan

besyo_cu 13.10.2011 10:02

Cevap: Sivas'ı yönetenleri Başbakana şikayet edecek

[B]Konunun ayrıntısını ve doğrusunu bilmıyorum ancak olay tam Laz fıkrası gibi...[/B]

Salim58 13.10.2011 10:30

[B][I]Çetin bey dediğini yapar Ankaraya gelirde Başbakana ulaşırsa bu sorunuda çözer gibime geliyor...[/I][/B]

AĞAOĞULLARI 13.10.2011 21:24

Karşı yakanın cesur ve cesaretli muhtarını tebrik ederim .Sosyal ve medeni cesaretli biri olsa gerek. İnsan toplumları içlerinde bulunan duygu ve düşüncelerini açıkca ifade etme özgürlüğne sahiptir. Dilinin döndüğü kadar aklının aldığı kadar yeterlidir. İnsanlar olduğu gibi kabül edilir.

Yıllar önce bir arsamız olsa diye düşünürdük . Yılları hatırlayamıyorum arşivimde kayıtları var. Kısmette varmış dönemin valısı ve imarı belediyesi burayı imara açtılar. Sivasta ilk defa karşıyakaya büyük bir şehir kurulacakti . Mutluluktan uçuyorduk güzel bir gelişme idi. gençlik yıllarımızın verdiği heves bizi uçuruyordu. Karşıyakada ilk imara açılışta iki parsel arsa aldım. 300-360 metrekare.

Yıllarca karşıyaka gelişmedi pirim yapmadı yıllarca yerinde saydı. O zamanın aylık ödemesi yüz lira idi .Bu günün madeni 100 lirası gibi hatırlıyorum .Arşvivimi karıştırmadım öyle hatırlyorum. Şehrin kalabalığından çıkıp karşıyakaya mustakil bir mesken yapma hayalindeydik. Bu duygu ve düşüncelerimizi arzularımızı gerçekleştiremedik. Yıllar sonrasında istanbul yollarına revam olduk Sivas ı terk ettik. Tebdili mekanda huzur var derler öyle olsa gerek.

Yılda bir defa Sivas ziyaretimde karşıyakaya mutlaka giderim arsaları görürüm. vergilerini yatırım çevreyi gezerim istenilen konuma gelmemiş ama eskiye göre şenlenmiş. Böyle olmamalıydı çünkü buranın mazisi çok eskilere dyanıyor. Sivas ın yönetiçileri yıllarca kayıtsız kaldılar. Karşıyaka duraklama dönemine girdi Sivaslı yönetiçilerde baktı.

Karşıyakayı il merkezine bağlayan köprü çok eski tarihlere dayanan bir köprüdür. O günün sartlarına göre yapılmış kervan köprüsüdür. Bu köprü bugünün şartlarına cevap veremiyor yetersiz kalıyor. Acil ve ivedilikle bu sorun bir an evvel çözülmelidir. İki araç yanyana geçemiyor. Karşıdan gelen aracı beklemek zorunda kalınıyor. Köprü yıpramış ihtiyarlamış bu güne kadar zamana direnmiş beni yenileyin diyor .Burası Sivas ın tarih ve kültür mirasıdır konaklar gibi köküne kazma vurulmaz restöre edilir hızmete sunulur.

Yeni bir köprünün yapılması karşıyakayı rahatlatacaktır. Bu görev de Sivas ın yetkili makamlarına düşer. Halkla devlet desteğinin bir ürünü olmalıdır. Ağlamayana meme yok derler burası çok büyümüş, gelişmiş ,ikinci bir köprü şart olmuş. Buna sivaslı seyırcı kalamaz kayıtsız kalamaz mutlaka bir çözüm üretilmelidir. Ankara çok uzak bir yer değil sık sık hükümet ricali ile temasta bulunmalıdır. Hoşca kalın Ağaoğulları 13/10/2011

Arif Coşkun 14.10.2011 10:22

Bu Karşıyaka'lıların suçu, günahı ne acaba bir bilsek? Yıllardır bu tür haberleri okumaktan bir hal olduk. Artık insanın yeterrrr be diyesi geliyor.

NECMEDDİN ÖZBEK 14.10.2011 10:24

[QUOTE=Arif Coşkun;606242]Bu Karşıyaka'lıların suçu, günahı ne acaba bir bilsek? Yıllardır bu tür haberleri okumaktan bir hal olduk. Artık insanın yeterrrr be diyesi geliyor.[/QUOTE]

akp ye ful oy vermek arif hocam

Cley 14.10.2011 10:44

[B]Sanki 2002 yılından önce Karşıyaka'da herşey güllük gülistanlıktı :)
İnsallah en kısa zamanda çözüme kavuşur bu sorun.Gelsinler Ankara'ya benden de destek[/B]

Salim58 14.10.2011 10:54

[QUOTE=Cley;606244][B]Gelsinler Ankara'ya benden de destek[/B][/QUOTE]

[B]Hep destek tam destek,Seninle beraber benden'de destek.[/B]

Eko58fb 14.10.2011 11:04

Bende karşıyakada oturuyorum Sorun gerçekten artık kangren olmuş bir kol yada bacak gibi Kesilip atılması gerekiyor tarihi köprü artık yükü kaldıracak gibi değil Yeni yapılan köprü zaten kimin hizmetine hangi niyetle yapıldı bilemiyorum Şuanki tarihi köprüye gelince her iki ucundanda karşıdan taşıt gelip gelmediğini görme şansı yok Köprünün ortasında öylece kalıyorsun umarım tez zamanda çözülür

Kardelencicegi 14.10.2011 13:12

[CENTER][B][COLOR=red]Halkin da sesini yükseltmesi gerekmiyormu bu konuda.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Yetkililere sesinizi duyurmak gerekiyorsa en üst makama cikin kardesim.[/COLOR][/B][/CENTER]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 19:57.