Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Sivas Valiliği (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=62)
-   -   Sivas Valisi: Ali KOLAT (2009-...) (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=34539)

İsmail Özçelik 05.04.2010 01:41

Sivas Valisi: Ali KOLAT (2009-...)

[IMG]http://www.sivaslilar.net/forum/attachment.php?attachmentid=3132&stc=1&d=1270424424[/IMG]
[B]KİŞİSEL BİLGİLERİ: [/B]

[B]DOĞUM YERİ - TARİHİ[/B] : MALATYA / Darende - 01.05.1951
[B]ASKERLİK DURUMU[/B] : 1977-1979 yılları arası Yedek Subay
[B]MEDENİ DURUMU[/B] : Emekli Öğretmen İlksen Hanım ile evli ve 3 çocuk babası
[B]ÖĞRENİM DURUMU[/B] : 1970-1974 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu
[B]YABANCI DİL[/B] : Fransızca
[B]DAHA ÖNCE ÇALIŞTIĞI YERLER:[/B]
1975-1976 Kayseri Maiyet Memurluğu,
1977 Manisa Sarıgöl Kaymakam Vekilliği,
1980-1982 Artvin Borçka Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı,
1982-1984 Ağrı Eleşkirt Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı,
1984-1987 Ankara Nallıhan Kaymakamlığı,
1987-1988 Tekirdağ Hayrabolu Kaymakamlığı,
1988-1991 Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı,
1991-2003 Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişliği,
2003-2008 Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı,
3 dönem Polis Sandığı Yönetim Kurulu Başkanlığı,
Ankara Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Ankara Bireysel Emeklilik Sigortası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı,
5 Mayıs 2008 tarihinden itibaren Emniyet Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı.

Çok sayıda taltif ve takdiri bulunan Sayın Valimiz Ali KOLAT, Bakanlar Kurulu’nun 11.06.2009 tarihli ve 2009/15064 sayılı Kararnamesi ile Sivas Valisi olarak atanmıştır.

[B]KATILDIĞI EĞİTİM, SEMİNERLER VE TOPLANTILAR:[/B]

- 1986-1987 tarihlerinde Belçika'nın Brüksel şehrinde Belediyecilik ve Adli Polislik konularında araştırma ve incelemelerde bulundu,

- Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı olduğu sürede Emniyet Teşkilatı Mevzuatı'nın yenilenmesinde katkıları olmuştur. Bu sürede Amerika, İngiltere ve Almanya'da inceleme ve toplantılarına görevli olarak katıldı. Polis Akademisinde 1989-1990 yıllarında 2 yıl boyunca Personel Yönetimi Derslerine girdi. Bu konuda kitaplaşmamış çalışmaları bulunmaktadır.

- Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptığı sürede Amerika'da mesleki toplantılara katıldı. Emniyet Teşkilatı'nın görev alanına giren konulara ait inceleme ve araştırmaları bulunmaktadır. Ayrıca Adalet Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Amerikalılarla müştereken yaptığı "Ceza Sisteminde Uzlaşma ve Bağımsız Denetim Mekanizması" proje çalışmalarına katıldı ve yürüttü.

- Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştığı sürede çeşitli yurtiçi ve yurtdışı toplantılara katıldı.

Sabiha Serin 05.05.2010 08:45

Cevap: Sivas Valisi: Ali KOLAT (2009-...)

Sivas Valimiz Sayın Ali Kolat ve değerli eşi İlksan Kolat hanımefendiyi Sivaslı olarak çok seviyoruz.
Sivas'ımızda bugüne kadar görev yapan valiler arasında en alçak gönüllü, en çok halkla iç içe ve samimi, en çok Sivas'a hizmet için gayret eden, güler yüzlü asla, kibirli olmayan,halkın sorunlarını çözümlemek için ciddi olarak gayret eden çok değerli Sayın Valimiz Sivas için bulunmayan bir değerdir. Keşke uzun yıllar Sivas'ta görevinde kalsa diye dua ediyorum.
1 Nisan- 4 Nisan 2010 da Ankara'da " Başkentte Sivas Tanıtım Günlerinde" benimde KAR TANELERİ adlı ikinci şiir kitabıma imza günüm oldu.
Sayın Valimiz her saat stantta bulunan tüm görevlilerle, hepimizle sabahtan akşama kadar orada idi ve ilgilendi hatır sordu. Sivas'a geldim geleli tüm çevreme Sivas'ta yaşadığım sürece yıllardır bugüne kadar böyle iyi ve halkla iç içe,samimi bir valiyi görmediğimi anlatıp duruyıorum. Hangi vali sabahtan akşama kadar eşi ile tanıtım günlerinde halkının başında bulunur? 4 gün boyunca yanımızda idiler.İnanın hem şaşırdım hem inanamadım. Bugüne kadar Sivasa gelen diğer valilerin ne kendilerine nede eşlerine kibirden gururdan yanlarına yaklaşılmıyordu.Dertlerinizi anlatsanızda kulak ardı ediliyordu. Sayın Valimiz Ali Kolat ve değerli eşi İlksan Kolat hanımefendiyi tanımak, anlamak için onlarla 10.dk soluk almanız yeter diyorum.

Oysa Sayın Valimiz Sivas Tanıtım Günlerinde bizlerin her dakika yanında idi. O gülen ve samimi yüzü ile gelen tüm konukları sıcak karşıladı. İyiki tanıtım günlerine katıldım ve sayın valimizi ve değerli eşlerini yakından tanıdım,bununla onur duyuyorum.

Sivas için büyük kazanım olan sayın valimizin Sivas'ta çok daha uzun süre görevde kalması Sivas için bulunamayacak şanstır, kazanımdır diyorum.

Sayın Valimize Sivas için verdikleri hizmetlere, bir Sivaslı olarak teşekkürü borç bilirim. Sevgi ve saygılarımı sunar, başarılar dilerim.

SABİHA SERİN
Şair Araştırmacı Yazar
SİVAS

Arif Coşkun 05.05.2010 08:50

Sayın valimize Sivas'a Sivas'lıya yakışır güzel çalışmalar yapacağına, kazandıracağına inanıyor görevinde başarılar diliyorum.

Salim58 05.05.2010 08:58

[B]Sayın valimizden Sivasımız için daha güzel çalışmalar bekliyor, başarılar diliyorum..[/B]

ŞAHBEY 16.07.2010 22:29

SEVGİLİ İLKSEN ablamın orada olması beni çooooook memnun ediyor çok severim çokkkk

WEZ Format +2. ?uan Saat: 23:11.