Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 10.06.2007, 15:35   #22
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4507 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: SİVAS YEMEKLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Bende biraz kebaplarımızdan basedeyim bari arkadaşlar hani bilirsiniz bizim meşhur SİVAS KÖFTESİ ile yanında bol soğan saltası bir büyük tas koyun yoğurdu yemede yanında yat bu şahane köftemizi sivasımızda 100 tane köfteci varsa en az 50 si güzel yapar tabi köteci nuri{eski sanayideki}bir başka yapar birde bizim yine çok meşhur bir o kadarda lezzetli SİVAS KEBAPIMIZ var eskiden Bahceli Selcukta, Belediye resturantta{ihsan ağbinin zamanında}Yine Eski Zafer lokantasında,ve günümüzdede en iyi sivas kebapını Merkez lokantası yapıyordu sabahları erken saatlerde kalkıp kellecide KELLE yemenin hazı hala burnumda buram,buram tütüyor tabiki PACA ÇORBASI ekmekli pacayı yazmadan gecemiyeceğim bol sarımsaklı ekmekli paca yenildimi insanı akşama kadar acıktırmıyordu İŞKEMBE ÇORBASI tadıda daha bir başka cek bir tuzlama tere yağlı olsun sevgili hemşerilerim ben istanbuldayım ama her üç ayda bir sivasta oluyorum bu yemeklerin ve kebapların bazılarını tatma zevkine varıyorum darısı yurt dışında yaşayanlara GÖNÜL NE KAHVE İSTER NE KAHVEHANE GÖNÜL BİR DOST İSTER KAHVE BAHANE