Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 18.02.2008, 20:57   #3
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 770 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: SİVAS'A İKİNCİ ÜNİVERSİTE...

Sevgili hemşerilerim eğer memleketimize yatırım yapılmasını istiyorsak, yeni eğitim kurumları, sağlık ve turizm yatırımları yapılmasını arzuluyorsak evvela birşeyler istememiz lazım. Daha sonra ne istememiz gerektiğini iyice düşünüp taşınıp tarif ve tasvir edilebilir bir hale sokmamız lazım.

Takip edebildiğim kadarıyla Sivaslılar olarak yaptığımız en iyi şey elimizden bir varlığımız alındığında çocuklar gibi ağlamak. Elimizde kalmasını istediğimiz bir kurumun bile aslında nasıl elde tutulacağına dair en ufak bir fikriimiz bile yok. Dikimevi hadisesinde olduğu gibi sadece ''aman efendim, ne olur yapmayın, etmeyin eylemeyin, almayın şu fabrikayı elimizden be!'' demekten başka hiçbir ciddi girişimimiz olmadı. Gerçi onu da tam olarak beceremedik ama neyse...

Söylemek istediğim şu: Önce ne istediğimizi bilelim, sonra bunu nasıl elde edeceğimizin yollarını araştıralım. Geleceğe dair elde etmek istediğimiz birşeyler olsun. Mesela ikinci devlet üniversitesi... Hemen olacak diye bir şey yok. Belki üç yılda belki beş yılda belki on yılda elde edebileceğimiz bir hedef bu! Ancak en azından bunu isteyebilecek kadar zihni kalitemiz yüksek olsun. Bunu hedefleyerek Sayın Vali Dr. Mustafa Tamer Bey'in bu yazısını burada yayınlamayı uygun gördüm.

Bu konuda etkin bir kamuoyu oluşması ve yerel idareci, bürokrat, işadamı ve eşrafın gündemine bu konunun girmesi için lütfen siz de fikir sahibi olun, lütfen sizde talepte bulunun, lütfen artık sizi yönetenlerden somut birşeyler istemeyi öğrenin, lütfen kimseyi boşyere alkışlamayın, lütfen insanları dinleyin ve icraatte bulunan alkışı hak eden kimse onu alkışlayın!