Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 16.06.2008, 13:15   #14
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 14:43

Tecrübe Puanı: 623 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Sivastan Göçler

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Beyler bazı arkadaşlar göç normal bir şey demiş ama Sivas Türkiyenin toprak bakımından en büyük 2. ili ama nufusu 650.000 istanbulun bir semti kadar nufusu var.Bakınız Kayseri Sivasın kazasıydı ama nerdeyse merkezinde Sivasın nufsunun tamamı kadar nufusu var.Sivas kalkınıyor yalanlarıyla bizi çok oyaladılar hep laf hep laf paso fabrikalar kapanıyor.Böylemi kalkınacak koca il.Köylerde kimse kalmadı.He birde Sivas gelişiyor diyorlar sadece merkeze, iki onu bunu yaparak, yani görünüm değiştirerek bir şey değişmez.Hem ben geçen yaz Sivastaydım hiçbir gelişmişlik göremedim, Çifte Minareli medreseye gittim kaldırım taşları bile kırık oranın.Bumu güzellik.Arkadaşlar Sivaslıyız diye konuşmayalım neler yapacagımızı konuşalım.Boş laflarlada avunmayalım....
arkadaşım şurda son 50 yılı tartışmıyoruz evet sivas çok geri kalmış bir şehir orada senle hemfikirim ancak son yıllarda büyük bir atağa geçti bunu da kabul edin size örnek veriyoruz onu da anlamıyorsunuz bunlar bir süreç içinde oluyor birden olacak birşeyler değil ancak bu süreçte gayet iyi şeyler yapılıyor ben bunlara bizzat şahit oluyorum berat arkadaşım da örnekleriyle bunları somutlaştırıyor saolsun, yani boş konuşmayın ayrıca sivaslıyım diye de konuşmuyorum herşey gayet açık ortada, ayrıca şunu da iyi bilmen gerekirki bir şehir sanayileşmesi ekonomik kalkınmayla eş değerdir ve sanayileştiği zaman tarımsal nüfus sınai nufusa kayar ve bu durumda köylerde yaşayan insanlar kentlere göç eder yani kırsal nüfusun azalması buradan gelir...
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla