Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Sivas'ı yönetenleri Başbakana şikayet edecek
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 13.10.2011, 21:24   #4
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 12:02

Tecrübe Puanı: 561 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas'ı yönetenleri Başbakana şikayet edecek

Karşı yakanın cesur ve cesaretli muhtarını tebrik ederim .Sosyal ve medeni cesaretli biri olsa gerek. İnsan toplumları içlerinde bulunan duygu ve düşüncelerini açıkca ifade etme özgürlüğne sahiptir. Dilinin döndüğü kadar aklının aldığı kadar yeterlidir. İnsanlar olduğu gibi kabül edilir.

Yıllar önce bir arsamız olsa diye düşünürdük . Yılları hatırlayamıyorum arşivimde kayıtları var. Kısmette varmış dönemin valısı ve imarı belediyesi burayı imara açtılar. Sivasta ilk defa karşıyakaya büyük bir şehir kurulacakti . Mutluluktan uçuyorduk güzel bir gelişme idi. gençlik yıllarımızın verdiği heves bizi uçuruyordu. Karşıyakada ilk imara açılışta iki parsel arsa aldım. 300-360 metrekare.

Yıllarca karşıyaka gelişmedi pirim yapmadı yıllarca yerinde saydı. O zamanın aylık ödemesi yüz lira idi .Bu günün madeni 100 lirası gibi hatırlıyorum .Arşvivimi karıştırmadım öyle hatırlyorum. Şehrin kalabalığından çıkıp karşıyakaya mustakil bir mesken yapma hayalindeydik. Bu duygu ve düşüncelerimizi arzularımızı gerçekleştiremedik. Yıllar sonrasında istanbul yollarına revam olduk Sivas ı terk ettik. Tebdili mekanda huzur var derler öyle olsa gerek.

Yılda bir defa Sivas ziyaretimde karşıyakaya mutlaka giderim arsaları görürüm. vergilerini yatırım çevreyi gezerim istenilen konuma gelmemiş ama eskiye göre şenlenmiş. Böyle olmamalıydı çünkü buranın mazisi çok eskilere dyanıyor. Sivas ın yönetiçileri yıllarca kayıtsız kaldılar. Karşıyaka duraklama dönemine girdi Sivaslı yönetiçilerde baktı.

Karşıyakayı il merkezine bağlayan köprü çok eski tarihlere dayanan bir köprüdür. O günün sartlarına göre yapılmış kervan köprüsüdür. Bu köprü bugünün şartlarına cevap veremiyor yetersiz kalıyor. Acil ve ivedilikle bu sorun bir an evvel çözülmelidir. İki araç yanyana geçemiyor. Karşıdan gelen aracı beklemek zorunda kalınıyor. Köprü yıpramış ihtiyarlamış bu güne kadar zamana direnmiş beni yenileyin diyor .Burası Sivas ın tarih ve kültür mirasıdır konaklar gibi köküne kazma vurulmaz restöre edilir hızmete sunulur.

Yeni bir köprünün yapılması karşıyakayı rahatlatacaktır. Bu görev de Sivas ın yetkili makamlarına düşer. Halkla devlet desteğinin bir ürünü olmalıdır. Ağlamayana meme yok derler burası çok büyümüş, gelişmiş ,ikinci bir köprü şart olmuş. Buna sivaslı seyırcı kalamaz kayıtsız kalamaz mutlaka bir çözüm üretilmelidir. Ankara çok uzak bir yer değil sık sık hükümet ricali ile temasta bulunmalıdır. Hoşca kalın Ağaoğulları 13/10/2011
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...