Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Böyle büyük tarihi olan millete küçük düşünmek yakışmaz
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 25.08.2010, 21:54   #9
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Böyle büyük tarihi olan millete küçük düşünmek yakışmaz

Öyle olaylar,öyle gelişmeler yaşıyoruz ki,daha önce defalarca dile getirdiğin konuları yeniden ele almak “ Biz neden bunları yapamıyoruz” demek zorunda kalıyorsun!
Çok defa dile getirdiğim Sivas’a yeni stad projesinde henüz temeli atılacak noktaya gelinmezken,özellikle yanıbaşımızdaki Kayseri’de yapılan sportif faaliyetler ve spor alanları bize kötü örnek(!) oluyor.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat yeni stad sözü vermesinin üzerinden neredeyse iki yıl geçti,hala bir çivi bile çakılmazken, Türkiye’nin en modern stadı ve spor salonuna sahip Kayseri’de tesis üstüne tesis yapımı devam ediyor. Sakın yanlış anlaşılmasın Kayseri’ye
Yatırım yapılmasından rahatsızlık filan duymuyorum,bilakis taktir ediyorum ve onları büyük bir hayranlıkla izliyorum! Tabi bunu yaparken de,Sivas olarak sahipsiz oluşumuzu bir kez daha görüyorum.
Kimse çıkıp ta tersi bir şey söylemeye kalkmasın! Böyle konularda particilik yapanda düşünende aciz insandır!
Bakın şimdi; Sivas’ta hala yeni stad ve spor alanları için TOKİ ile anlaşmaya varamazken, biraz öncede ifade ettiğim gibi Avrupa’nın en modern saha ve spor salonlarından birine sahip Kayseri’de bu alanda yatırımlar peş peşe devam ediyor.
Şu günlerde FİBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonasına ve sahipliği yapmaya hazırlanan Kayseri’de bunun telaşı,heyecanı ve gururu yaşanırken,hemen yeni bir proje daha gündeme getirdiler. Kış turizmine de önem verdiklerini açıklayan Kayserililer,.Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi projesinin temelini de geçtiğimiz günlerde attılar. Kayseri’de 5 bin insana yeni iş kapısı sağlayacak bu projenin 275 milyon euroya mal olacağı belirtiliyor.Proje tamamlandığında kışın 16 ayrı etkinlik,yazın ise 15 ayrı etkinlik aynı anda yapılabilecek.
Yıldızdağı projesi gündem geleli yıllar oldu. Zaman zaman bazı yetkililerin oraya gidip inceleme yaptıklarını duyuyoruz. Zaten başka bir şeyde yapılmıyor. Bu konuda ne söylesek,ne yazsak az! Onun için fazla detaya girmeden şunu söylemek istiyorum.
“ Sivas sahipsiz değil” diyen beyler! İktidar Milletvekili olmanıza rağmen muhalefet görüntüsü içerisinde olan siz vekiller;
İşte Kayseri,işte Sivas!
Sivas sahipsiz değilse,Kayseri’ye ne denilmesi gerekiyor?

Abdullah YİĞİT

Sivas'a gelmek birşey ifade etmiyor icraat olmadıktan sonra ve verilen sözler tutulmadıktan sonra neye yatar?