Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Rezil rüsva oldu!!!
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 02.04.2011, 12:02   #5
esrarengiz
Yeni Yiğido

esrarengiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

esrarengiz Şuan esrarengiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2011 22:41

Tecrübe Puanı: 689 esrarengiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Rezil rüsva oldu!!!

Sivasimiza yapilan en buyuk kotuluklerden biride bu restorasyon adi altinda yapilan yok etme planidir... sivasa geldigim gun ilk isim oralari gezmek oldu cunku herkes cok guzel felan diyordu...daha ilk gorusumde soyledigim tek sey...bitirmisler sagolsunlar dedim...cunku cocuklugumuz oralarda gecdigi icin oranin nasil bir guzellikte oldugunu iyi biliyorum...eskiden agac golgeleri altinda cimlere uzanir ogle gunesinin tadini cikarirdik...ama simdi gel gorki deyim yerindeyse agaclar bile yok artik...ve yapilan tamirlerde sunu iyi tespit ettim bir insaatci olarak tabi..yeni konulan taslarla eski taslarin uyumu olmamis simdiden daha 3- 5 santim acilmis aralari bunu nasil yaparlar aradan 2 yil gecsin tamamiyle coker yeni duvarlar ....ama is politikaya gelince susmazlar konusurlar sivasli vekillerimiz sivaslimiz haddi bunada sessiz kalmayinda gorelim... bunun hesabini kim kime soracak sivas halki sessiz kaliyor bunda gerci sesini cikarinca neler oldugunuda herkes iyi biliyor.. ama sunu diyebilirimki arkadaslar sivas uzerinde acaip planlar kuruluyor..buyumesini istemeyen bazi kesimler calismalarini son hizla devam ettiriyor.. zamaninda her ay ugruna savaslar yapilan ve her zaman baskentlik yapmis bir yer olan sivas simdi buyuksehir olma yolunda bile zayif..tarih kitaplarindan okuyun timur un sivasi ele gecirmek icin neler yaptigini ve simdiyi dusunun sivasin elinden nelerin alindigini...kazanan belirsiz ama kaybeden sivas.....7 kitaya hukmetmis bir ecdadin torunlariyiz....ama bir sivasa sahip cikamiyoruz yazik gercekten yazik... o koltuklarda oturan ve kendini bir sey sanan adam musvettelerine sozum sudurki SIVAS ICIN HIC BIR SEY YAPMIYORSANIZ ..........