Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 05.07.2008, 16:40   #28
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 13:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft
Standart --->: DİŞ DOLGUSU

Son günlerin moda sorusu Diş Dolgusu, bu konuda farklı fikirlerde mevcut. Mezhep taklidi ile cevaz verenlerin yanında çok sayıda fıkıhçıda diş dolgusunun sağlık sorunu olduğunu ve zaruret halinde tıpkı sargı üzerine mesh gibi yapılacağını söylüyor. Prof. Dr. Cevat Akşit, Prof.Dr. Faruk Beşer gibi fıkıhçılar bu konunun sağlık sorunu olduğunu taklide kaçmaya gerek olmadığını açıkça ifade ediyorlar. Doğrusu bende bu fıkıhçılarımızın fikirlerini benimsiyorum. Ortada bir sağlık sorunu varsa ve doktorlar tarafından diş dolgusu yapılmadığı taktirde kişinin zarar göreceği bildirildiyse artık zaruret ortaya çıkmıştır.

Mezhepsizlik tartışmasına gelince İslami duyarlılığı olanların daha dikkatli olması gerekiyor. Mezhep farz değildir ell hak, Efendimiz zamanında mezhep yoktu ell hak, zaten efendimiz vardı ve her soruya O cevap veriyordu. Mezhepler ihtiyaçlar yüzünden çıkmıştır ve hiç bir mezhep İmamı ben bir yeni mezhep kurdum dememiştir, günün sorunlarına Kuran ve Hadis ışığında cevaplar aramışlar ve bu cevaplar zamanla toplum tarafından benimsenmiş ve hayata uygulanmıştır. Mezhepe ihtiyaç duymayanlar ya bilgisine çok güveniyor yada deli cesaretine sahiptirler. Alimler Peygamber varisleridir, İçtihat kapısı kıyamete kadar açıktır ancak bu kapıdan geçmek küçük akılların kârı değildir.

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla