Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 11.02.2010, 12:46   #8
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 19:19

Tecrübe Puanı: 730 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Komünizm=Siyonizm?-1

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Komüizm nedir? Dersek bakalım neymiş:

Komünizm, komünistlik veya ortakçılık, sosyal örgütlenme üzerine bir kuramsal sistem ve üretim araçlarının ortak mülkiyetine dayalı bir politik harekettir. Komünizm, sınıfsız bir toplum yaratma amacındadır. 20. yüzyılın başından beri dünya siyasetindeki büyük güçlerden biri olarak modern komünizm, genellikle Karl Marx'ın ve FriedirchEngels’in kaleme aldığı Komünist Parti Manifestosu ile birlikte anılır. Buna göre özel mülkiyete dayalı kapitalist toplumun yerine meta üretiminin son bulduğu komünist toplum geçecektir.
Komünizm'in temelinde yatan sebep, sınıfsız, ortak mülkiyete dayalı bir toplumun kurulması isteğidir. Sınıfsız toplumlarda en genel anlamıyla tüm bireylerin eşit olması, karşıt görüşlüleri için "ütopya" olarak atfedilir ve zorla yaşanmaya çalışılırsa kaosa yol açacağına inanılır.

Değerli H. Turan benim yazımı kopya yapıp taşıdığın için, yazma gereği duydum. Bazı şeyleri birbirine karıştırmayalım. Bazı yanlış iafadeleri insan görünce elbetteki cevap verme gereği duyuyo. Komüizm sistemini sevmeyebilrisin, fakat yanlışda tanımlamamak gerek, o manada yazmışımdır o yazıyı. Şimdi yukarıdaki yazıları okuduğunda ikisi biribirinden tamamen farklı bir şeyi nasıl aynı şeymiş gibi gösterebiliriz. Sevip sevmemek, iyi gisterip göstermemek farklı bir şey, gerçekleri bilmek farklı birşey değilmi ?
Verdiğin Bilgiler İçin Sağol fakat Madem öyle kominizim iyi neden Rusya bıraktı aynı zamanda çin bıraktı madem iyiyse niye tutmadı dünya genelinde Bir tarafı güzel herşey devletin sosyal açıdan adeletli İslamında emrettiği şey bu tarafı ile sosyalizim güzel fakat başka kötü tarafları var tabi Rusyadaki stalin örneği ve markist düşünce olması bu iki sebep yüzünden sevmiyorum İnsanların Maymundan evrimleşerek geldiğğini söyleyen mantığı ve üstün ırk mantığını sevmiyorum ama diğer sosyal yönü uygulanırsa o zaman güzel Kapitalist sistemden bile güzel