Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 11.02.2010, 11:51   #9
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Komünizm=Siyonizm?-1

Alıntı:
H_Turan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İkisi Ayrı şeyler katılmamakla bereber kominizminde siyonizmden tehlikeli olduğudur Markizizim temelinde darwin vardır onunda insanı maymundan geldiğini söyleyere üstün ırk düşük ırk söylemleri vardır kendilerini üstün ırk görürüler inanlar bazı kafalar hala kominizmi iyi gösteriyorlar bunu anlamıyorum iyi olsaydı o zaman Atatürk vumhuriyet değil kominizmi getirirdi
Bence de ikisi birbirinden ayrı şeyler fakat tehlike boyutunu neye göre kıyaslıyoruz onu anlayamadım... Kendini erdemli bir şekilde koruduktan sonra ikisininde bir tehlikesi yoktur... Ama Siyonizm Türkiye'nin değil dünyanın başına bir beladır... Sonuçta hangi düşünce olursa olsun kendini üstün ırk olarak göstermek ya da görmek tehlikelidir... Komünizm genel olarak ekonomik bir ideolojidir fakat gerçekleşmesi imkansızdır, emperyalist bir ideolojidir, dünyada ülkelerin örf, adet, töre, gelenek, görenek, iklim şartları yani bölgesel ve toplumsal özellikleri aynı mı ki ideolojileri de aynı olsun??? Tabii ki saçma... Genel olarak size katılıyorum, ayrıca Atatürk konusuna gelirsek... Atatürk Cumhuriyet'i getirmiştir doğru ama sosyalizme karşı Cumhuriyet'i getirmemiştir... Teokrasi yerine, Monarşi yerine Cumhuriyeti getirmiştir... Sosyalizmin yerine getirdiği tam da benim dediğim Türk toplumunun, anadolu topraklarının özelliklerine göre yapılanmış olan eleştirel akılcı Kemalizm'dir...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla