Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 28.05.2012, 17:48   #259
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 592 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SERBEST KÜRSÜ (GENEL)

Size ne oldu Milli Eğitim?

Sivas il olarak sporda ne yazık ki hak ettiği payı alamıyor. Bunu tesis veya araç gereç bakımdan söylemiyorum. Allah’a şükür Sivas tesis olarak Türkiye’nin bir çok ilinden daha ileride. Yapımına hızla devam edilen “ Muhsin Yazıcıoğlu Spor kompleksi”de bittiğinde,Sivas herhalde tesis açısından Türkiye’nin sayılı illerinden biri konumuna gelir..Benim burada eleştirdiğim konu,bu kadar fazla spor tesisi olmasına rağmen,Sivas’ın spor müsabakalarına ev sahipliği yapma konusunda son derece zayıf olması..Altı çizilmesi ve üzerinde ciddiyetle durulması gereken konu budur! Çünkü,bir ilde ne kadar çok etkinlik yapılırsa,o kadar fazla hareketlilik olur. Buda tanıtım demek,ekonomi demek.
Geçmiş yıllarda Sivas’ta bu mevsimde çok sayıda okul maçları olurdu,bu yüzdende yüzlerce öğrenci ve aile Sivas’a gelirdi. Futbol Federasyonunda yapılamayanı Milli Eğitim yapıyordu ve Sivas’a çok sayıda Basketbol,voleybol,futbol ve masa tenisi gibi dallarda grup veya final maçları veriliyordu.Ama ne yazıkki,bu yıl Milli Eğitim’de bu konuda fazla bir şey yapmadı. Doğrusu bunun nedenini çok merak ediyorum,eğer Milli Eğitim Müdürlüğünden bir yetkili açıklama yaparsa bunuda sizlerle paylaşırım.
Bu günlerde futbolda bolca Play-Off maçları oynanıyor,hatta bir çoğu bitti bile. Bunlardan hiç birisi Sivas’ta oynanmadı. Sadece U19 takımlarının grup maçları yapıldı. Oysa, seyircilerinde olduğu çok sayıda terfi maçları vardı. Mesela,Zara’nın Giresun’da oynadığı 3.lige terfi final maçları. Son maçta en az Zara ve Sivas’tan bin kişi Giresun’a gitti,bir o kadarda Refahiye’den de gelmişti.
Sivas ne yazık ki bu konuda çok geride. Var olan tesislerin hakkını veremiyor. Bundada en büyük suç kesinlikle Sivas futbolunun başına bulunanlardadır. Bu isimler sevdiğim ve saygı duyduğum isimler,ama bu konuda üzerlerine düşeni yapmadıkları için eleştirmek durumundayım. Türkiye’nin bir çok şehrinde,hatta bunların içinde ilçelerde var, Play-Off maçları veriliyor da,Sivas’a neden verilmiyor? Demek ki istenmesi bilinmiyor!
Dediğim gibi önceki yıllarda Milli Eğitim kanalıyla çok sayıda etkinlik yapılıyordu ve bir yerde bu açık kapanıyordu.
Ama şimdi Milli Eğitim’de uyuyor!
Tıpkı futbolun başındakilerin uyuduğu gibi…

Abdullah YİĞİT spor@hurdogan.com

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla