Konu: ZINA
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 23.04.2008, 17:59   #22
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart --->: ZINA

Alıntı:
fertelliyim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Düşüncelerin için teşekkür ederim ancak size katılmadığım bir konu var "Ceza"

Şimdi siz demişsinizki ayrılmak en büyük ceza olur o kişiye ben tam tersine o kişiye mükafat olduğunu düşünüyorum nedeni Kadın veya Erkek farketmez Zina yapıyor ve bunun karşılığında ceza almıyorsa o kişiyi bir nevi teşfik edersiniz tıpkı diğer suçlarda olduğu gibi Ancak o kişileri serbest bırakmak yerine Caydırıcı bir ceza verir isenin şunu düşüne bilir Değermi bu cezayı yemeye ama yok ben bildiğimden şaşmam diyorsa o zamanda Gülünü seven dikenine katlanır olur yani ya bu sucu işleyip cezasını kabullenecek yada bu sucu işlemeyip cezadan kurtulacak

Sanada hak veriyorum tabiki, fakat cezanın caydırcı olanı ne? Caydırıcı zezayı verdikten sonra ve cezasını çektikten sonra, onu bir daha kabullenebilcekmi karşı taraf? Yoksa ceza tamamen ortadan kaldırmaya yönelikmi, eğer öyle ise bu iki taraf içinde geçerlimi, yoksa sedece bayanlar içinmi.? Bilirsin erkeğin elinin kiridir derler işin içinden çıkarlar. Ha birde ayrılmak neden mükafat olsun orasını anlayamadım. Bugün kadın olsun erkek olsun yuvasının dağılacağını bile bile bunu yaparmı,yapmaz yaparsa göze alıyordur demektir. Bu dediğimiz şey genelde, sevgisizlik, geçimsizlik hallerinde ortaya çıkan şeylerdir. Bugün ülkemiz şartlarında yüzde kaçı ben eşimi sevmiyorum herşey bitti deyip ayrılma kararı alabilir.? Birde çocukları varsa bu dahada zorlaşır. Bugün gelişmiş dediğimiz toplumlarda eğer sevgi, ilgi bitmişse rahatlıkla biribirine açıklayıp ayrılma kararı alabilmekteler. Çünkü, birbirlerini kandırmak yerine gerçeği anlatıp yollarını ayırmak en mantıklısı onlar için. Bizde bu mümkünmüdür mümkünde olmaz zaten. Seven kişi, sayan kişi, dürüst kişi zaten aldatmaz. Bazı niteliklere bürünen kişilerde aldatır. Kişiliğin yanısıra, sevdiği,saydığı değer verdiği kişiyi kaybetme korkusu varsa buda en büyük caydırıcı etkendir bence.
Sevgi dolu,saygı dolu, huzur ve mutluluk dolu nice aileler oluşması dileklerimle