Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 06.03.2009, 17:37   #1
sivas grubu
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sivas grubu Şuan sivas grubu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.06.2009 15:24

Tecrübe Puanı: 0 sivas grubu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart SİVASLILAR VAKFI

Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı
Sivaslılar Vakfı Nisan 1997'de kurulmuş olup,aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirmiştir:

a)Sivas ve yöresinin millî,manevÎ folklorik değerlerinin tanıtımına katkıda bulunmak amacına yönelik yazılı ve görsel basında 40'ı aşkın TV programı yapılmış,Folklor kursları düzenlenerek onlarca öğrenci yetişririlmiştir.

b) Sivaslı hemşehriler arasında tanışma ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla "Sıla Geceleri" adı altında İstanbul'un muhtelif semtlerinde programlar ve tanıtımlar yapıldı.

c) Sivas'tan İstanbul'a eğitim için gelen öğrencilere maddî ve manevî yardımlar yapıldı.

d) Sivas ve çevresinde yetişmiş ilim,sanat ve devlet adamlarının hayatlarını ve eserlerini araştırmak,yayınlamak ve bugünkü nesillere tanıtmak amacıyla çalışmalar yapıldı.Müjgan ÜÇER'in "Ata Sözü Yerde Kalmaz" ve Adnan MAHİROĞULLARI'nın "Seyyahların Gözüyle Sivas" ,Fikri KARAMAN'ın "Sivas Vilayeti Salnamesi",Alim YILDIZ'ın "Sivaslı Şairler Antolojisi","Sivas Folkloru ve Sivas Meşhurları" adlı kitaplarımız yayınlanacak olup bu konuda hemşehrilerimizin destek ve önerilerini bekliyoruz...

e) İstanbul'da Sivaslı sivil toplum kuruluşları,meslek gurupları ve eğitim camiasına yönelik programlar düzenlenerek bu kurum ve kuruluşlar arası koordinasyon sağlamak amacına yönelik programlar yapıldı.

f) Aynı kültürel kaynaktan beslenen gençler arasındakültür,sanat,folklor ve sportif faaliyetlerle kaynaşmaları amacıyla programlar düzenlendi. Üniversite okuyan gençler "Sivaslı Üniversiteliler Birliği"'ni oluşturarak Sıla Geceleri,Şiir Geceleri ve Futbol Turnuvaları yaptılar.

g) Yine Vakfımızın hedefleri içerisinde sanayici hemşehrilerimiz ve esnaflar fikir ve bilgi alışverişi sağlayıp iş hayatı ve diğer konularda elbirliği yapmak amacıyla kuruluşlar oluşturma çabaları sarfedilmektedir.

Sizler bu amaçların gerçekleştirilmesini istiyorsanız;özellikle Sivas'tan İstanbul'a eğitim amacıyla gelen öğrencilere ve diğer hemşehrilerimize yardım eli uzatmak istiyorsanız,gelin güçlerimizi birleştirelim,birlikte çalışmanın güzelliğini yaşayarak daha güzel yarınlara koşalım.

Muhsin Kaya

Sivaslılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı

ADRES : Alemdağ Caddesi Güler Sokak Güler İşhanı No:4/8
(İgdaş Karşısı) Ümraniye /İSTANBUL

Tel:(+90) 0 216 461 18 06

Fax: (+90) 0 216 316 10 58
sivas grubu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla