Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 21.09.2009, 20:58   #22
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1310 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Hz Muhammed ve Türkçe ibadet

canan ben bu konuya senle tartışmak için yazmadım..

bir de ben kimseyi korkutmadım arapça bilmediği için- ki ben de bilmiyorum-...benim yazdıklarımdan böyle bir anlam çıkmaz.. sadece ibadet içn fazla bir Kuran ezberine gerek olmadığını bunun da kolay olduğunu yazdım..yıllarca tartışılan bir konu Türkçe ibadet...ibadet derken bu konuda sadece namaz kılmak ve Kuran okumak giriyor diğer ibadetler için zaten dile ihtiyaç yok ki..
artı şu da var ben sadece ezberden bilin yeter manasına gerek yok diye bişey de yazmadım.. manasını bilerek okumak önemli tabi ki..ama sandallı abinin de dedği gibi tam karşılamıyor manayı...

başlık konunda şöyle bir cümle kullanmışsın..''şekle takılmayın manaya bakın'' bu cümle bana çok ağır geldi ne yalan söyleyeyeim...

''benim kalbim zaten temiz namaz kılmama gerek yok '' diyenlere kapı aralamıyor mu cümle..
ya da ''ben fakirleri zaten anlıyorum oruç tutup aç kalmaya gerek yok'' diyenlere kapı aralamıyor mu?

peygamberden daha mı temiz kalbimiz o ''şekle takıldı'' namazı erkanına göre kıldı da biz mi kılmayacağız...manayı ondan daha mı iyi anlıyoruz da şekle takılmıyoruz

iyi bayramlar dilerim