Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 09.09.2008, 17:37   #2
CENGİZ58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

CENGİZ58 Şuan CENGİZ58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.10.2008 09:29

Tecrübe Puanı: 0 CENGİZ58 COK SEVILEN BIR KISICENGİZ58 COK SEVILEN BIR KISICENGİZ58 COK SEVILEN BIR KISICENGİZ58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: -ORUCUN MAHİYETİ-

Öncelikle Sonbahar hanıma ve Serrrkan kardeşime bu güzel dini bilgileri bizlerle paylaştıkları için minnettarlığımı sunuyorum. Lütfen paylaşmaya da devam edin.

Ramazan orucu alevi sünni şii ayrımı gözetmeksizin her müslümanın tutması zorunlu olan farz bir oruçtur ve Kuran da da geçmektedir.
Bir insan oruç tutmayabilir ona eyvallah ve kimse de birşey demez. Ama ben hem ramazan orucu tutmam ve ramazan orucunu reddederim derse MÜSLÜMANIM demesin, çünkü inkara girer.

İlk önce şunları ayırmamız lazım. İslamiyette ibadetler nelerdir. İslamiyette ibadetler nasıl yapılır. İslam da ibadetlerin sistematiği nasıldır. (Sünnilikte demiyorum İslamiyette).
Bu zaten belirlenmiştir. Avustralyadaki bir müslümanla, Brezilyadaki bir müslümanın, İrandaki müslümanın, Pakistandaki müslümanın ibadet şekli,sistematiği, ibadeti algılıyışları aynıdır. Sünnilik te Peygamberimizin sünnetini uygulamak demektir. Eğer Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ise onun sünnetini uygulamak her insan için bir şeref olmalıdır.

Konu Sweetgirl tarafından (09.09.2008 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir.. Sebep: .........
CENGİZ58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla