Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 12.12.2012, 11:57   #57
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 684 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: OKULLARDA KIYAFET SERBEST

Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
özgür düşünceyi savunmak adına kıyafet serbestliğini savunanlara hiç bir anlam veremediğimi açıkça belirteyim hele bu savunan arkadaş düşüncesine demokrat tavrına ve siyasal duruşuna sonsuz saygı duyduğum sivaslınet'se ayrıca üzüldüğümü belirtmek isterim.
Üzülmene gerek yok dostum. Bence sevinmelisin. Alibaba kardeşime yazdım, sana da yazayım. İkimizin tıpatıp aynı kalıpta düşünmemiz imkansız. Doğanın yapısına aykırı. Seninle de ne Alibaba ne de diğer saydığın arkadaşlar da tıpatıp her konuda aynı düşünemez. Buna beni inandıramazsın. Bilime aykırı. Dünyada yaşayan kadar ayrı fikir vardır. Ama ortak düşünceleri fazla olan insanlar da vardır.

Alıntı:
sevgili dostum bir şeyden bahsederken özgürce düşünebilen ve düşüncesini yargılaya bilecek bir bireyden değil 6,7 yaşlarındaki küçücük çocuklardan söz ediyoruz.elbette belli bir yaşa gelmiş kendisini sorgulaya bilme yetisini kazanmış insanların giyimine kimse müdahele ederek belirleyici ve dayatmacı olmamalı.
İyi ya işte sevgili kardeşim. O yaşta daha düşünemeyen insan için, ister ezber say, ister bilgi say ona, daha küçükken özgür olmanın ilk adımını attırıp, ağacı yaş iken eğmeli(eğitilmeli). Eğer bu bilimselliğe de karşı çıkıyorsanız konuyu irdelemeye hiç gerek duymuyorum. Kaldı ki eğitim uzmanları, bilimsel olarak çocuğun her zaman baskıcı yöntemle değil, özgür iradeyi kullanma yönünde eğitilmesini onaylar.

Alıntı:
zaten bu güne dekte böyleydi daha dün yırtığın ayıp sayıldığı bu ülkede şimdi herkes kot larını tşörtlerini yırtarak geziyor kimseninde yadırgadığını sanmıyorum ama yukarıdada belirttiğim gibi 6,7 yaşında küçücük beyin ve bedenlerden sözediyoruz sanki yoksulluk kaderleri imiş gibi üzerlerine giyecek bulamayan bu çocukların her türlü markayı her gün değişip giyinerek gelen arkadaşlarının yanında düşecekleri durumu ruhlarında açılacak yarayı ve ezikliği kim bana nasıl izah edecek.
Bunlar konuşuldu dostum. Eğer sınıf farkı arıyorsan, okula son model jiple gidenle, ayakkabısı açılmış nem alan vaziyetteki çocuğukları veya ebeveyinlerin kafalarını kuma sokmalarını istememelisin. Kafalarını çıkartıp sınıf mücadelelerini yapmalarını istemelisin. Bu farklı durum kamufule edilmek isteniyorsa, bu sömürü zihniyetine hizmettir.

Alıntı:
şimdi özgürlükten ve eşitlikten söz eden arkadaşların olaya birde bu yönden bakmalarını dilerdim belkide bu çocuklar bu ezikliğin ve ruhsal bozukluğun bir sonucu olarak hiçte hak etmedikleri bir sona doğru "kuru bir yaprak gibi rüzgarın önünde" savrulup duracaklar bu akibetede bu kanunu çıkaranlar değil ulus olarak vicdan sahibi bizler kahrolacağız .saygılarımla.
Biraz gerçekçi olalım dostum. Okul forması diğer giyeceklerden sadece tek başına değişik olanı. Pantolon, ayakkabı ve mont extra ve herkesin YİNE giyinmesi gereken zorunlu giysi. Zaten giymeyen yok. Forma fiyatına da zaten bir iç tişört alınabilir. Bu da ortak giysi. Bunları abartmayalım. Asıl diğer jip farklılığına bakalım. Asıl bunları bir forma ile kamufule etmeye çalışanlara karşı çıkalım.

Eğer siz formayı savunanlar, bunu eşitlikten yana olmak adına yapıyorsanız, asıl herkesin çocuğunun bir jiple veya eşit olanaklarla okula gitmesini savunmalısınız. İşte eşitlik taraftarlığı bu. Ezberlerimizi bozalım.

Şunun hiç bir zaman unutulmaması gerekir. Küçük yada büyük olsun, özgür düşünme demokrasiden, kalıpsal düşünce de dikta düşünceden yanadır. Keza düşüncenin pratiği olan giyinmek te.

Not: İktidarla veya otoriteyle hiç bir konuda ortak düşünmüyorum. Düşüncelerim özgürcedir.