Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 29.03.2008, 02:14   #8
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 754 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: PİYASALAR TEPKİLİ

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hakan abi testi kırılmadan birilerinin ortalığı bulandırması gerek yoksa testi kırıldıktan ve insanlar rüyadan uyandıktan sonra yine bir otuz yıl geriden başlamak zorunda kalırız -Allah muhafaza!
Bütün sıkıntımız bu,bana din aleyhinde konuşduğumu zannederler bazen fikirlerimi söylediğim vakit.Ama benim asıl vurgulamak istediğim,''Komşun aç yatarken sen tok uyuyamazsın'' ekseninden hareketle,uyarmak,ileride başımıza geleceklerden haber etmekken,maalesef hep fikir beyanımda nakavt oldum.Kroşeler,aparkatlar beni abondone etti.
Karşımda,fikir beyan eden arkadaşlarım,maalesef,AKP veya HÜKÜMET aleyhindeki olumsuzlukları söylediğimiz vakit,ya:Otomatik savunma mekanizmasına geçiyorlar,Yada;Asıl gündem olan konudan uzaklaşarak başka konulardan iddia ve tezlerle o konuyu çürütme yolundalar.
Ama bir gerçek var,o da istemediğim halde,ülkem batağın eşiğinde,ülkem için sözün bittiği yerdeyiz ama maalesef benim vatandaşım hala,reklamı yapılan uyduruk makyajlanmış,süslenmiş haberler,basın tarafından göklere çıkarılmış bir nevi istanbul belediyesinin her bahar lale dikerek,pisliklerin üstünü kapattığına inanıyor.
Veya;Aman sonuç itibariyle lüks,refah olsunda,nasıl olursa olsun mantalitesi,sonucunda ciddi sorunların kurcalanmaması nihayetinde temelden olan devletin ayakta durmasına vesile1-aile yapımız 2- öz kültürümüz(Örf-adet geleneklerimiz 3-ekonomik dengemiz 3-eğitim sistemimiz 4-sağlık mekanizmamız (Hastanelerde sıra beklememek hizmet değil,nüfus oranında en çok hastalanıp hastanelere giden nüfusuz biz) 5-Hayvancılık ve tarımcılık ,gibi konularda sıfır noktasına geldik.
-Öz aile yapımız bozulduğu gibi,anne-baba saygısı biten nesiller oluştu
- Hakeza,hırsıza ''afferim helal olsun '' diyen bir toplum olduk,
- Bugün son aldığım haber,adana lisesinde,çanakkale savaşı hangi mıntıkada yapılmıştır sorusuna'' Doğubeyazıt-palandöken-ağrı,üçgeninde olmuştur cevabında mutabık lise öğrencileri
-Sağlıkta,hastanelere kanserden başka derde giden hastalarımızdan çok,toplumun psikolojisi bozulduğu gibi,el gördülük kredi kartı kültürüne bağlı,kendin olmayan para ile hayatını devam ettirmek veya imkanı olmadığında,hırsından-hasetinden psikolojik bunalımlar,
-Maalesef,son hükümetin,AB antlaşmaları gereğince,hayvancılık ve tarımda rekoltelerimizin düşürülmesi neticesinde,bugün bu devlet öz geçim kaynağı TOPRAK ANA nın insanoğluna nimetlerinden faydalanamadığı gibi,dışa bağımlı hale gelmiştir.Köylümüze beşyıl evvel dağıtılmaya başlanan,toprak ve hayvan parası neticesinde,ekip biçip üretmeyen köylümüz,o zaman bir nevi hükümetin para dağıttığı aldatmacası kurbanı olduk.1930 yılında dünya genelinde görülen,kıtlıkta birmilyona yakın ölmüşken,dünya üstünde kendi ekdiği biçtiği ile kendine yeten tek devlet olan TÜRKİYE'nin durumu maalesef içler acısı.

Bütün bunları enaz beşyıl evvel anlatırken,hayal aleminde gezdiğim,basında hükümeti şişiren güçlerin''Avrupa prestijimiz arttı'', metropollerde bir kaç lüks alışveriş merkezinden verilen haberlerle alıp başını gittiğimiz vurgulandı ve halkın gözünde sahte bir imaj oluşturuldu.Hala o zihniyettedir arkadaşlarım.Sizinde dediğiniz gibi,yarın iş işten geçecek,o zaman çok geç olacak,ben senelerdir anlattım,bugün itibariyle dalgamdayım artık.