Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 26.03.2012, 17:36   #7
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1165 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: 2012 Yaz tarifesi hayal kırıklığı yaşattı

Her sene yaz tarifesinde bunu yaşıyoruz... Her sene de tartışıyoruz... Her sene ben hariç heralde sitedeki herkesin beklentisi çok fazla... Her sene de anlatıyorum ama değişen birşey yine olmuyor. Hava alanı yatırımı henüz gereksizdi. Önce uçağı indirmek gerekiyordu. Bu da bürokrasinin işiydi. Ama bürokrasi bize kullanılmayan Türkiye'nin büyük pisti ile damı akan fakat güzel görünen bir hava alanı bıraktı. Bana kızdı insanlar o vakit Abdullatif Şener'e kızdığım için. "Sanki Concorde inecek ne gerek var bu kadar yatırıma önce iş sahası açsınlar yolcu yaratsınlar sonra yatırım yapsınlar." demiştim o zaman da insanlar bana gülmüştü. Şimdi uğraşsınlar. Sevgili İsmail Kardeşim, ikimizin de Sivas sevdası ortada ama ben dişimi sıkmak zorunda mıyım? İkimiz de bu şehrin gelişmesini istiyoruz fakat ne Türkiye ne de Sivas böyle gelişmez... Göz boyama ile bir yere varılmaz. Önce iş sahası yaratılmalı, devlet yatırımı artırılmalı yoksa ata mirasını satarak ülkeyi yönetenler satacak birşey kalmadığında ortadan kaybolacak olan yine biz halka olacak.

Şu anda İstanbul uçaklarının doluluğu gayet iyi Sosyal Devlette kar etmeden halka hizmet amaçlı zarar etsen dahi çalıştırabileceğin bazı işletmeler vardır. THY' de bunlardan birisi. Vergiden zarar etsen bile devam ettir hatta İzmir seferlerini bile koy. Bu da işin başka bir yönü.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla