Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - AYYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU(VAN--BAŞKALE)
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 19.09.2010, 18:13   #1
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1312 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart AYYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU(VAN--BAŞKALE)

Merhaba ben SERDAL YILDIZ.Van/Başkale’de okul müdürlüğü yapıyorum.Meslek hayatımın 5.yılındayım.Buraya gelmeden önce gerek üniversite’de gerekse televizyonlarda Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da öğrenci olmanın zorluğunu gösteren bir şeyler gördüğümde hep içim sızlardı.Buraya gelince içimin sızısı arttı;fakat kendi kendime ‘’birilerinin bir şeyler yapması gerekiyor’’ dedim.Yani düşünün bir kere , kader size sizin seçiminiz olmayan bir hayatı dayatıyor ve siz başka hayatlardan bihaber olduğunuz için her şey size olağan geliyor.Geçen gün düşündüm biraz.Burada doğan çocuğun Sivas’ta doğan çocuktan ne farkı var,ya da Ankara’da, Trabzon’da, Samsun’da,Antalya’da…Çok farkı var dedim sonra kendi kendime.Burada 250 kişilik okula 490 öğrenci devam ediyor.Sonra 90 kişilik sınıflarda –artık ne derece eğitim denirse- eğitim veriliyor.Ben 1.sınıf öğretmeniyim.Sınıfımda kayıtlı 83 öğrenci var.Bize üniversitedeyken Amerikan menşeili kitaplar okutulurdu.Güzel yurdumun imkanlarından ya da imkansızlıklarından habersiz olan o Amerikalı yazarlar ideal sınıfın 20-25 kişiden oluşması gerektiğini savunurlardı.Bizde hayatı bilmediğimizden üniversitedeyken adamlar ne kadar akıllı,ne güzel düşünmüşler derdik.Hele birsi vardı.Neydi adı…Buldum…Keller…Şey diyordu…Bireyselleştirilmiş eğitim sistemi…İlahi Keller sen adamı öldürürsün.Ders 40 dakika sınıf 80 kişi.Gel de sen uygula bakalım.Aslında kalabalık şimdilik ilk problemimiz değil.Problem ders araç gereçleri.Öğrenciler ders esnasında silgi,kalem,defter,boya gibi eksiklerini yan şubedeki kardeşlerinden istemek için yanınıza geliyorlar.İlk başlarda tebessümle karşıladığım bu olaylar zamanla sıradanlaşmaya başladı ki bende bundan korkuyordum.Bu hiç olağan bir durum değil ve alışılmaması gerekiyor.Sivaslı bir hemseriniz olarak yardımlarınızı esirgemezseniz çok minnettar olurum..Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.SAYGILARIMLA…

SERDAL YILDIZ
VAN/BAŞKALE
AYYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

.............................. ...

.............................. .............................. ..

Konu 65serdal58 tarafından (19.09.2010 Saat 18:13 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 17 Kullanıcı 65serdal58'e Teşekkür Ediyor...