Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Sitemizin Ozanları
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 31.07.2012, 10:15   #17900
sivaburs
Usta Yiğido

sivaburs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaburs Şuan sivaburs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.03.2016 22:10

Tecrübe Puanı: 1609 sivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Sitemizin Ozanları

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hımm bizler kardeşlikten, insanlıktan, dayanışmadan söz ettikçe, "kimse Allaha, dine peygambere dil uzatmadı, yok demedi, yok böyle bir şey, ispat etmelisiniz" dedikçe kızarım, ezerim, üzerim diye aynı niyetler devam ediyor. Kardeşçe mesajlara bir teşekkür bile edilmiyor. Niyet belli.. Peki anlaşıldı..

Son sözüm: Bu forumda küfür aşağılama olmaksızın, (ki hiç bir zaman da olmadı, hep karşıdan geldi) isteyen fikrini yazıp paylaşamazsa, "dinin de, siyasetin de, insan olmanın da doğrusu budur" diyemezse, burada olmanın ne anlamı var?

Biz ve arkadaşlarımız demokrasi ortamında, özgürce düşünme, yazma, yaşama aşığıyız. Demokrasinin olmadığı, dayatmanın olduğu yerde biz de yokuz. Devam edin o zaman.
Anlatılanı anlamak

Sevgili kardeşim, peşin hüküm insanı çıkmaza sürükler. Sen şu anda çıkmazdasın. Kafana saplanan kalıcı fikirler, gözünü sabit bir noktaya dikmene, etrafını görememene sebep oluyor. Dolayısıyla etrafındakileri kırarak ilerliyorsun.

Peygamber yok dese ben de kızardım,
Allah’a sövülse ağır yazardım,
Teşebbüs edeni ezer üzerdim,
Rabbi inkar eden kul bulamadım.

“Kızarım, ezerim, üzerim” değil aç gözünü, anlamak istediğin gibi aktarma buraya. “Kızardım, ezerdim, üzerdim” yazılı orada. Burada anlatılmak istenen, yazılan paylaşımlardan ben Allah’ a, Peygambere herhangi bir saldırı görmedim, görseydim ben de müdahale ederdim, dolayısıyla kızacak bir şey yok.

Kimseler vermesin Kuran’a ezgi,
Akla getirmeyin böyle bir sezgi,
Gerisi hatadır insana özgü,
Paylaşılamayan mal bulamadım.

Bu dörtlükte de, Kuran’a açıkça hakaret edilmediğini, diğer girişimlerin kasıtsız ve sadece insana özgü hata olabileceğini belirttim.

Dinini sevmeye insandan başla,
Kuruyan kinini nemlendir yaşla,
Saldırma kimseye sopayla taşla,
Hoşgörüden evla dil bulamadım.

Bunu da açıklamamı bekleme.

Anlatılanı anlamadan çıkış yapıp insanları arkandan sürükleme. Hele bağları kuvvetlendirme adına paylaşım yapan insanları da kırma. Bir haftadır yapmaya çalıştığım iş ortada, yapılan işi baltalama. Şimdi senden özür bekliyorum.