Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - OKULLARDA KIYAFET SERBEST
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 09.12.2012, 16:29   #51
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 684 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: OKULLARDA KIYAFET SERBEST

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sayın Sivaslınet siz beni anlayamamışsınız, buna çok üzüldüm.
Üzülme alibaba senle ben tıpa tıp aynı fikirde olacak değiliz ya.. Bence çoğu fikirlerimiz tutuyor. Dünyada ne kadar insan varsa o kadar değişik düşünce vardır. Yanlış veya doğru. Doğru düşüncenin görece ölçüsü vardır. Ölçülerle örtüşüyorsa o fikir doğrudur. Üniforma konusu demokratik kurallarla, hür düşünceyle örtüşmüyor mesela.

Az da olsa insanlar bazı konularda tutuculuklarını atamıyorlar. Benim de bazı tutuculuklarım var. Bunları zamanla atacağımı düşünüyorum.

Şimdi mesela ben askerlik konusunda da değişik düşünüyorum. Bırak tek tipi, ben askerliğin olmamasını istiyorum. Otoritenin icat edip te bizlere dayattığı her şeye karşıyım.

Alışkanlıklardan vaz geçemeyiz diyorsun mesela. Böyle şeyleri aklından bile geçirme. Alışkanlıklar tutuculuk olgusudur. Aydın insanlar sürekli yenilikçidir. Nerde yenilik, nerde özgürlük, nerde hür düşünce varsa ondan yanadır.

Demokratik düşüncelerde senle farklı düşüneceğimizi sanmıyorum. Ama bu konuda ise, zamanla düşünüp tek tip düşüncenden vaz geçeceğini sanıyorum.

Tek tip giysi özünde dayatmadır. Kimse kimsenin ne giyeceğine, nasıl yaşayacağına karışamaz. Karışılıyorsa eğer, bu insanların hür yaşamlarını sömürü niyetidir.

Çocuklara da şimdiden hür yaşamayı, hür giyinmeyi öğretmeliyiz. Tabi elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince.