Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 12.05.2016, 12:47   #5
cebe
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

cebe Şuan cebe isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.08.2016 15:36

Tecrübe Puanı: 580 cebe FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Tarihsel Süreçte Anadolu’da Yahudiler

GÖÇMENLER ve YERLİ HALKLAR

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Genelkurmay Başkanları ve doğum yerleri:
Halifelerin ve Genel Kurmay başkanlarının doğum yerleri nedense benzerdir; Yunan adalarında ya da Rumeli’de doğmuşlardır ve Genelkurmay Başkanı olanlar daha çok Selanik doğumlu olanlardır.

Örneğin:
Mustafa Kemal: Selanik’liydi.

Fevzi Çakmak: Limni’li,
Kazım Orbay: İzmir’li,
Salih Omurtak: Selanik’li,
Nuri Yamut: Selanki’li,
Abdurrahman Nafiz Gürman: Bodrum’lu.
(Soner Yalçın: Efendi Beyaz Türklerin Büyük Sırrı, s: 450 , dipnot.)
•••
“Ben, Cumhuriyet’in ilanından sonra mübadil olarak, 1924 martında ailemle birlikte Türkiye’ye gelmiş bir göçmen çocuğuyum, ilkokuldan başlayarak bütün öğretim yıllarım, bir cumhuriyet çocuğu olarak geçmiştir. Türk milletini, uygar milletler düzeyine çıkarmayı amaçlayan cumhuriyetin Türk toplumuna kazandırdığı devrimleri günü gününe yaşadım. ..”Kurmay Albay Sami Küçük: “Neden İhtilalci Oldum.” Aktaran Y. Küçük,: Çıkış, s: 123.. Tekin Yayınevi.)
•••
CHP Genel Başkan adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce,
"Sıradan bir halk çocuğuyum. Annem Karadeniz, babam Selanikli. Ortak yapımım. Annem bir köylü kadını. Şalvarlı, başörtülü, tarlada çalışan bir kadın. Babam da bir kamyon şoförü. Bağkur maaşıyla geçinen sıradan birisi. Çocukluğum çobanlık yaparak geçti. Kamyonlarda muavinlik yaptım. Devletin okullarında okudum. El bebek gül bebek büyümedim. Babamın evinde masa olalı çok kısa süre oldu. Yer sofrasında yemek yiyorduk. Yer yataklarında büyüdüm ben. Aynı tastan yedim ben yıllarca çocukluğumda. Ben halkın ta kendisiyim zaten. Elitist, seçkinci, yalılarda büyümüş birisi değilim ki. Bu milletin ciğerini bilirim. Geçim sıkıntısı yaşamış birisiyim. Halkla o bağı kurarım. Pazarcıyla, kahveciyle, profesörle de kurarım.Toplantının ardından kurultay delegeleriyle bir araya gelen Muharrem İnce Giresun'a hareket etti.
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
...

AK Parti Adayı Şeboy’a ‘suyun öte yanından’ destek
İzmir’deki Balkan derneklerinin destek verdiği AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy’a suyun öte yanı diye tabir edilen Balkan topraklarından da duygulandıran bir destek geldi. Makedonya Studenicani Belediye Başkanı AzemSadiki ekibiyle birlikte İzmir’e gelerek Şeboy’a destek için çalışıyor.
..
Akşener: Korkunun ecele faydası yok!
Akşener İzmir'de yaptığı mitingde, 15 Mayıs'ta Kongre'nin yapılacağını belirterek "Korkunun ecele faydası yok. Geliyoruz, iktidar olacağız. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis Başkanı da ülkücü olacak" dedi./…/ Doğduğu köyün adının İzmir’de konuştuğu Gündoğdu meydanı ile aynı olduğunu belirten Akşener “Rumeli kadınları adına söylüyorum ki bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz. Bölmeye kalkanlar önce Türk kadınlarını, önce bizi karşılarında bulacaklar. Bizim iktidarımızda Türkiye bir bayram sofrası olacak” dedi.

Dün ve bugün Türkiye halklarını (Türk-Moğol, Rum, Ermeni, Kürt, Laz, Çerkez, Arap, vb) yöneten asker ve sivil bürokrasinin hemen tümü göçmendirler. Bugün de , yukarıda birkaç örnekte görüldüğü gibi, ister iktidarda ister muhalefette olsunlar aktif olanlar göçmen kökenlidirler, neden? Biz Türk-Moğollar neredeydik, ne iş yapıyorduk ve neden kendimizi yönetemedik/yönetemiyoruz?

Uyur idik uyardılar
Diriye saydılar bizi
Koyun olduk, ses anladık
Sürüye saydılar bizi...
Pir Sultan Abdal
cebe isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla