Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 15.06.2011, 12:06   #10
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 616 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SİVAS TAKIMINA SAHİP ÇIK

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Saygıdeğer arakadaşlarım

Sivas sadece tskımına değil ki ne yazıkki hiçbirşeyine sahip çıkmıyıor.

Eğer sahiplenseydi şimdiye kadar bir Sivas daha olurduk. Sivas'tan uzxak yaşayanlar bunu bilemez ama gelin görün ve yaşayın bana hak verirsiniz.
Sivas maalesef ne takımına , ne toprağına ne de bütün değerli insanlarına sahip çıkmıyor. Sonra da neden göç veriyoruz diyorlar.
Keşke her konuda ve her zaman birazcık olsun tutkun olup sımsıkı birbirimize sarılsak istediğimde budur.
Sayın Sabiha Ablacığım;
Buradan dışarıda yaşayan bir Sivaslı olarak yazdıklarının hatalı olduğunu düşünüyorum. Neden mi?

Ben bundan 3 sene öncesine kadar düzenli aralıklarla Sivas'a gelirdim.
Öncelikle esnafı ele alalım. Dışarıdan gelecek bir insan ne yapar otogardan önce Sivaslı şirketlere gider bilet almaya değil mi? Ben bunu yaptım. Öğrenci halimle normalde 40TL olan biletleri 45TL'ye satmaya çalışan adama öğrenci olduğumu, 40TL ile yolculuk yapamayacağımı sorunca o kadar insan içerisinde "Alacaksan biletini al, yoksa benim müşterim burada var zaten. hadi çık yazıhaneden!" diye azarladı beni. Diğer Sivaslı şirkette aynısını yapınca o günden beri ya ulusal olan firmayı veya doğu arabalarını kullanıyorum. Buradan Sivas ekonomisine bir zarar olurmu bilmem ama sevdiklerimi de aynı şekilde yetişitiryorum ve devam da edeceğim.
Aynı ukalalık Sivas sokaklarındaki esnafa da yansımış. Ben Türkiyede olduğumdan onların gözünde parasız bir turistim. O nedenle bir çay bahçesinde bile ben 5 defa garsonu çağırınca bana değil yurtdışındaki arkadaşlara çağırmadan gidiyorlar. Ayağa kalkıp çağırdığımda ise geldik be abi! diye sitem de ediyorlar.

Sakın bana her esnaf öyle değil ağızlarını yapmayınız. Elbette hepsi öyle değil. Benim dediklerim sadece %95'i. Esnafımızın %5'i çok efendi ve işini hakkı ile yapıyor ve çoğu ile ahbabız zaten.

Şimdi nasıl olacak da insanlar Sivas'a sahip çıkacaklar söyler misniz bana?
Madem inanıyorsunuz bana verdiğim şu birkaç örnekte kendinizi benim yerime koyun ve yorumlarınızı ekleyiniz.
Saygılarımla.
aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla