Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Sivas Bu Yüzden Gelişmiyor
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 26.06.2011, 23:35   #11
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 12:02

Tecrübe Puanı: 559 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas Bu Yüzden Gelişmiyor

Sivas bu yüzden gelişmiyor.Bunu demesi çok kolay sivas ı kim geliştirecek gökten zembille insan mı inecek? Sivas ı sivaslı geliştirecek. Zihniyet değişmedikçe sivas gelişirmi. Önce zihniyet değişecek ki sivas gelişsin. Bu gelişmeyi sağlayacaklar da sivasta yaşayanlardır. Azim, irade, sabır, herşeyin başıdır önce buna katlanmak gerek.
Bir hafta önce sivasta idim beşgün kalabildim. Zamanım vardı ama sabrım yoktu bir aşağı bir yukarı gitgel. Yağmurlu günlere tesadüf ettim yağmur sıkıştırınca konaklama yerim olan çerçil apartmanına geliyordum. Eski tanıdıklardan da kimse kalmadığı için bu seyahattan pek tad alamadım.
Sivas ta yapısal gelişmeler gördüm , Birçok mamülde ucuzluk var İstanbulla mukayese edilemez yemek dahil herşey çok uygun faiş fiat yok ucuz bir şehir. Halkın zihniyetinde bir gelişme göremedim içe kapalı bir toplum yapısı var. Taşrada yaşayan tanıdıklarına hoşgeldin demekte zorlanıyorlar. Kibirli ve kaprisli tavırları var. Selam vermek, hoşgeldın demek, merhaba demek paralı olmasa gerek. Allahın tanrı selamıdır bu kimseden esirgenmez. Yanımdan geçen eski tanıdıklar arkasını dönüp bana bakıyor. Onun için zihniyeti geliştirmeden sivas ı geliştiremeyiz.
Kangal daki balıklı çermiği çok eski tanırım. 1955-56 yıllarından bilirim o günkü durumunu bildiğim için bu günkü durumu çok iyidir ama bu yeterli değil. 20 sene önceki durumunu biliyorum şimdiki durumunu bilmiyorum görenler mezbelelik diyorlar. Demek oluyor ki bu tesis modern çağa ayak uyduramamış. Şimdiye kadar farklı bir görünüm kazanmalıydı.
İşletmeçılık ve turizmcilik ayri bir daldır. Bunların eğitim veren okulları var. Bu dallarda eğitim almak şarttır. Eğitimsiz ve iptidai olanaklarla bu gibi yerlere yartırım yapılmaz yapılan yatırımın karşılığı alınır. Burası turizim cenneti olabilir ve bu konuma adaydır . Bu yatırmı yapacak turizimci işletmeciye ihtiyaç var. Burası çok kazanç sağlayacak bir bölge iş bilenındir.
Bu bölgenin turizim potansiyelini geliştirecek mülkiye mensuplarına görev düşmektedir. Kangal kaymakamlığı ve sivas kültür turizim müdürlüğü işbirliği ile elele gönül gönüle verilerek burada ki doktor balıkların reklamları ,tanıtımları yapılır,bröşürler basılır ,gazete ilanları yapılır.Bunlar çok zor işler değildir. Önce yartırımı yapacaksın sonra meyvesini yiyeceksin.
Avrupada ve türkiye genelinde yanlış bilmiyorsam bu doktor balıklardan bir çok insan geçim sağlıyor. Bundan sivaslı faydalanmalı niçin yabancı faydalansın. Bu Sivas ın öz malı buna Sivaslı karşı çıkmalı dedikoduyu bırakıp öz mal varlığımıza sahip çıkarsak işte o zaman sivas gelişir. içimden gelen duygularımı yazı ile açıkladım okuduğunuz için teşekkür ederiz sevgiler.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...