Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Kamu-Sen, Milli Eğitimde usulsüzlük iddiasında bulundu
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 24.09.2010, 19:09   #3
FurkaN
Editör

FurkaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

FurkaN Şuan FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 22:58

Tecrübe Puanı: 10 FurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDIFurkaN TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Kamu-Sen, Milli Eğitimde usulsüzlük iddiasında bulundu

Sivas Mem'de Skandallar Zinciri

2010-2011 Eğitim Öğretim yılının sizlere, tüm camiamıza ve Aziz milletimize hayırlı, uğurlu ve başarılı olmasını temenni ediyoruz.

Böyle bir günde eğitim çalışanlarımızın yüksek bir moralle göreve başlamalarını umut ederken ilimizde milli eğitimin idaresindeki olumsuzluklarla karşınıza çıkmayı biz de istemezdik ancak olan bitenden herkesin bilgi sahibi olmasını istedik. Bunun da eğitim çalışanlarımızın en tabii hakkı olduğuna inanıyoruz.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ MÜDÜR ATAMALARINDA TARAFSIZ, ADALETLİ DAVRANDIĞINA İNANIYORSA, ŞÜPHELERİN SONA ERMESİ İÇİN TÜM ADAYLARIN TERCİH LİSTELERİNİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN SİTESİNDE YAYIMLAMALIDIR.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir basın açıklamasından sonra ilimizde faaliyet gösteren bir eğitim sendikası veya bir “MENFAAT ÖRGÜTÜ” açıklamalarımız için Milli eğitimde yapılan ayrımcılıklarla ilgili bizlerden somut örnekler vermemizi istemiş, bu örnekleri veremezsek bizleri müfteri olarak ilan edeceklerini söyleme gafletinde bulunmuşlardır.

KENDİLERİNİN BİR MENFAAT ÖRGÜTÜ OLDUKLARINI BİZZAT GENEL BAŞKANLARI SÖYLÜYOR ve EĞİTİM ÇALIŞANLARINA BİR ÇAĞRIDA BULUNUYOR: “Dünya ve Ahiret Menfaati Olmayanların Sendikamıza Üye Olmalarına gerek yoktur” diyor. Böyle bir anlayışın taşradaki izdüşümü olan bu Menfaat Örgütünden eğitim çalışanlarının genel menfaati için bir şeyler yapmalarını beklemek. En hafifiyle saflık olur. İşte böyle bir anlayışın ürünü olan, Cari hükümetin sözcülüğünü yapıp, kraldan çok kralcı kesilenlere elbette bir çift sözümüz olacaktır.

Aslında bu tutumlarıyla onlar asla bizim muhatabımız değildir. Ancak bu vesile ile bazı olumsuzlukları eğitim öğretim yılı başı olmasından dolayı bir kez daha gündeme taşıma ihtiyacı hasıl olmuştur.

Üyelerimiz ve genelde tüm eğitimciler kızgındır, kırgındır ve tedirgindir… daha büyük olumsuzlukların olmaması için bir kez daha idareyi uyarmak istiyoruz.

2003-2010 arasında ilimiz milli eğitiminde siyasetin direk ya da siyasi iradenin sendikacılık adı altındaki uzantısı aracılığı ile atamalar ve görevlendirmelerle müdahalelerinin somut örnekleri aşağıda sadece bir kısmı veya tarafımızca bilinenleri gösterilmiştir.

Bizleri yalancılıkla, çamur atmakla hatta iftiracı olarak göstermeye çalışanlara cevabımız, ilgilileri ve yetkilileri ya göreve ya da yapamadıkları görevlerinden ayrılmaya davetimizdir.

2003 yılından günümüze kadar ilimiz milli eğitim müdürlüğünde aşağıdaki görevlendirmeler ve atamalar hangi usullere göre yapılmıştır?

1- Ahmet yolcu: İl Milli Eğitim Müdürü – Hangi özelliğinden dolayı göreve getirildi hangi sebeple görevine son verildi..hala Eğitim Bir Sen üyesi.

2- Ali Nacak: Eğitim Bir Sen üyesi iken Milli Eğitim müdür yardımcılığında görevlendirildi, hangi anlaşmazlıklar sonucu görevlendirmesi sona erdi. EBS den ayrıldı.

3- Hasan Sarıtaş: Eğitim Bir Sen üyesi olduğu dönemde Milli Eğitim müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görevlendirildi. Bir takım anlaşmazlıklar sonucu hem görevinden ayrıldı, hem de EBS den ayrıldı.

4- İsmail Şahin: EBS üyesi iken Milli eğitim Şube müdürlüğünde görevlendirildi. Bir takım anlaşmazlıklar sonucu hem de İlimize açılan bir okula müdür olarak atandığı için görevinden ayrıldı. Halen ebs üyesi

5- Halis Alacahan: EBS üyesi iken milli eğitimde müdür yardımcısı olarak görevlendirildi. Atamadan sorumlu müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Bir görev dağılımında görevi değişeceği için ters düştü ve görevden el çektirildi. Halen ebs üyesi.

6- Ramiz Dumlu: EBS üyesi iken milli eğitim müdür yardımcılığında görevlendirildi. Kısmen adil yönetiminden dolayı sendikayla ters düştü. Birilerine göre suçlarından biri bir TES üyesi müdürü yeni açılan bir okula kurucu müdür olarak görevlendirmesiydi. EBS den istifa etti. Halen EBS ye rağmen milli eğitim müdür yardımcısı olarak görevde. M.Sarısözen And.güz.San. lisesi müdürü.

7- Yusuf Çiftçi: Koyulhisar ilçe milli eğitim müdürü iken, ilimizde zaten müdür yardımcısı fazlası varken milli eğitim müdür yardımcılığına atanmıştır.

8- Fatih Başlan: Milli piyango lisesi müdür yardımcısı, EBS li şuan ki yönetimin denetleme kurulu üyesi. Milli eğitim müdür yardımcısı olarak görevlendirildi. Halen görevinin başında dolaylı olarak sendikacılık yapmaktadır.

9- Âdem Yıldırım: önceki dönemlerde EBS Sivas yönetim kurulu üyesi. Kültür müdürlüğünde müdür yardımcısı iken milli eğitim müdür yardımcılığına kadrolu olarak atandı.

10- Mustafa Mücahit: kültür müdürlüğünde müdür yardımcısı iken milli eğitim müdürlüğüne şube müdürü olarak atandı. EBS li, 2009 yılında ilimizdeki okul müdürlerinin sicillerini kasti olarak bozan ve tüm mahkemeleri kaybettiği için devleti zarara uğratan biri…

SONUNDA BU DA OLDU, DÜNYAYA ÖRNEK BİR ATAMA OLAYINA SİVAS MEM’DE ŞAHİT OLDUK! BİR ADAM DÜŞÜNÜNKİ ÜÇ GÖREVİ BİRDEN YAPACAK, ATAMADAN SORUMLU MÜDÜR İKEN KENDİSİNİ KURUCU OKUL MÜDÜRÜ OLARAK ATAYACAK. NERDE ADALET, ETİK AHLAK KURALLARI? VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUZ; BUNU VİCDANINIZA SIĞDIRABİLİYOR MUSUNUZ?

FAHRETTİN BÜLBÜL: GAZİ PAŞA İÖO MÜDÜR YARDIMCISI, EBS NİN ÖNCEKİ DÖNEM YÖNETİCİSİ. HALEN ATAMADAN SORUMLU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI KAZANCILAR İÖO.KURUCU MÜDÜRÜ VE EBS ÜYESİ. YAPTIĞI ATAMALARIN ÇOĞU ŞAİBELİ. O ŞAİBELERİN BİR KISMINI AÇIKLAYACAĞIZ. BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ.

Bu atamalara birinci veya ikinci derecede müdahil olan sendika, il milli eğitim müdürlüğünün uhdesinde olan atamalar ve görevlendirmelerde bir sendika ve o sendikanın üyeleri olan yöneticileri elleriyle yapılan atamaların bir kısmını da şimdi dikkatlerinize sunmak istiyoruz. Bakalım kim iftiracı, kim çamur atıyor, kim mal bulmuş mağribi gibi devletin boş kurumlarını fethedilmeyi bekleyen kaleler gözüyle görüyor ve kimler haksızlıklar karşısında susarak şeytanı yalnızlıktan ve yalnız kalmaktan kurtarıyor!?

1- E.T: (EBS) Prof.Dr.N.Erşen Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürlüğü boşaldığında, ilgili okulun müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcısı görevde iken bu arkadaşımız hangi özel sıfatlarından dolayı bu okula müdür vekili olarak görevlendirilmiştir?

2- R.E:(EBS) Halil Rıfat Paşa ilköğretim okulu müdürlüğü boşaldıktan sonra ilgili okulun müdür yardımcısı görevinde iken bu kişi önce bu okula, bu okulun kadrolu müdürü atandıktan sonra da Uzuntepe ilköğretim okuluna yine o okulun müdür yardımcısı varken müdür vekili olarak görevlendirildi.?

3- M.D. (EBS) Şehit Hamit Kandur İlköğretim okulu müdür yardımcısı iken, Kılıçarslan ilköğretim okulunun müdürlüğü boşaldığında ilgili okulun kadrolu müdür yardımcısı görevinde iken bu kişi hangi üstün özelliklerinden! Dolayı bu okula müdür vekili olarak görevlendirildi?

4- M.A (EBS) bir okulun müdür yardımcısı iken, yeni açılan Yahya Kemal İlköğretim okuluna kurucu müdür olarak atanmasındaki üstün vasıfları nelerdir?

5- F.A (EBS) EBS yöneticisi eşi, Nene Hatun anaokulunda öğretmen iken Hangi olağan üstü başarılarından dolayı ve bir gün idareciliği yokken, Melek Reşit Hanım Anaokuluna kurucu müdür olarak görevlendirildi? İlgili kişi burada kazandığı kurucu müdür ünvanıyla daha sonra Bahattin Makbule Özberk anaokuluna kadrolu müdür olarak atandı. Tek özelliği EBS li olması ve EBS yöneticisinin eşi olması değil de nedir?

BİTMEDİ!

6- Tevfik Aydemir: EBS yöneticisi, İlimize açılan Otistik Öğrenciler okuluna kendisi sınıf öğretmeni olmasına rağmen kurucu müdür olarak görevlendirildi. Yani 5.maddede bahsedilen kişinin eşi olan bu sendika yöneticisi hangi vicdanla bu görevi kabul etmiştir? Milli eğitimin konu ile ilgili savunmasında “başka başvuru olmadı” açıklaması, olayın başka bir vahametini gözler önüne sermektedir. Siz hangi kurucu müdürlük için müracaat etme şansı verdiniz? Veya hangi müracaatı dikkate aldınız? Şimdi soruyoruz; bunları yapanlar ve yaptıranlar masum olacak, bunları dillendirenler “müfteri” olacak. Akıl ve vicdan sahibi eğitimcilerin ve ili idare edenlerin vicdanlarına havale ediyoruz.

7- S.İ(EBS) Vali Aydın Güçlü İlköğretim okulunda öğretmen iken; Lütfi Abay ilköğretim okuluna kurucu müdür olarak atandı. Bu sıfatından dolayı aldığı puanlarla aynı okula müdür olarak atandı. Bunu yapanlar kimler, kimler aracı olmuştur bu mudur sizin adalet anlayışınız?

BİTMEDİ…!

8- F.Y: (EBS) geçen dönem EBS nin İlksan delege adayı da olan kişi, öğretmenevinde uzun süre müdür yardımcılığı yaptı? Ama Bir Türk Eğitim Sen’li görevlendirilince Milletvekilleri devreye girdi; Bu kişiyi nasıl atarsınız diye. Türk Eğitim Sen’e olan nefretinizin sebebi nedir?

9- A.Y: (EBS) geçen dönem EBS nin İlksan delege adayı olan kişi, halen Ulaş İlçe Milli eğitim Şube müdürü olarak görev yapmaktadır. Şimdi soruyoruz bu atamaları yapanlar ve yaptıranlar kimler? Kimler iftiracı kimler yalancı ve yardakçı?

10- E.Y (EBS) Şarkışla Milli eğitim Müdürlüğünde kadrolu Şube Müdürleri olmasına rağmen bu kişi Şarkışla Lisesinde müdür yardımcısı iken hangi üstün meziyetlerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi?

11- F.G (EBS ilçe yöneticisi)

12- Karşıyaka’ya açılan kız meslek lisesinin kurucu müdürlüğüne Kız meslek lisesi öğretmeni A.B hangi kriterlere göre atandı, kimler aracı oldu?

Bunlarla ilgili İl merkezinde ve ilçelerde onlarca örneğin olduğuna inanıyoruz. Bundan sonrasını il milli eğitim müdürünün ve ilgili vali yardımcısının ve Sayın valinin incelemesini istiyoruz.

Hele ki il içinde ve ilçelerde ki öğretmen görevlendirmelerinde kimlerin geçici görevle il ve ilçe merkezlerine çekildikleri herkesin malumudur. Bu konuda mağdur olan arkadaşlarımız varsa mahkemeye vermeleri konusunda yardımcı olacağımızı da bildirmek isteriz.

Bütün bunlar olurken, yaptırdıkları her atamanın sonucunu üyeye tahvil ederken siz dürüst oluyorsunuz. Bunları söyleyenler kamuoyuyla paylaşanlar müfteri oluyor öyle mi?

BİTMEDİ…

Şimdi gelelim. milli eğitim müdürlüğünde atamadan sorumlu müdür yardımcısının eğitim Bir-senli üyelerin bildiğimiz skandal atamalarına.

1- Y.K ( EBS’li) kişinin 2 yıldan daha az müdür yetkililik görevi varken A Tipi olan Akıncılar 80. Yıl İÖO’ na hangi yönetmeliğe göre ataması yapılmıştır?

2- S.C.( EBS’li) Müdür yetkililik görevi 2 yıldan az olmasına rağmen B tipi olan Merkez Alahacı İÖO’na hangi yönetmelikle ataması yapılmıştır.

Bu atamalar hakkında hukuki süreci en kısa sürede başlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Valiliğimizin bu atamalarında içinde olduğu o dönemin tüm atamalarını yeniden incelemesini tüm eğitim çalışanları adına acil olarak istiyoruz. Sadece bu atamalar değil, diğer başka atamalarla ilgili de eğitim çalışanları arasında şüphelerin olduğunu biliyoruz. Bu da idareye güvenin olmadığını göstermektedir.

İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki görevli ve bir kesimin taraftarı olan yöneticilerinin şeffaf olmayan yönetim anlayışlarından dolayı sendikamızla idareler arasında bilgi paylaşımı yapılmamasından pek çok iş ve işlemlerden de maalesef bilgimiz olamamaktadır. Ancak elimizdeki verilerin idarenin tutumu ve sözde malum sendikanın idareleri nasıl baskı altına aldığı hakkında yeterli bilgiyi vermektedir.

Bütün bu olanların müsebbibi olarak gördüğümüz İl Milli Eğitim Müdürünü ve Sivas Valisini bir kez daha göreve davet ediyoruz.

Değerli Basın Mensupları,

Bizi yalancılıkla suçlayanların yüzüne gerçekleri çarpıyoruz, tüm kamu oyuna duyuruyoruz. Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürlerinin sicillerini bozmuştur. Hem de okul müdürleri hakkında hiçbir soruşturma, hiçbir dava olmadan. Müdürler mahkemeye başvurarak bu haksızlıklara mahkeme yoluyla son vermiştir. Mahkemeye başvuran hiçbir okul müdürü davayı kaybetmemiş, hepsi kazanmıştır. Kendilerini tanımadan hiçbir suç işlemedikleri halde sicillerini bozan şube müdürü, devletimizi büyük zararlara sokmuştur. Her davanın avukat ücreti, tazminatı, mahkeme masrafı milli eğitime ödetilmiştir. Çünkü açılan bütün davaları kaybetmişlerdir.

YAŞANAN OLAY MAHKEMELERCE BİLE SABİTKEN BİZİ YALANCILIKLA SUÇLAYANLAR, ASIL YALANI KENDİLERİ SÖYLEMEKTEDİRLER.

BİZE DARBECİ DİYE İFTİRA ATANLAR, DOĞU PERİNÇEK’İ KENDİ SENDİKALARINA DAVET EDEREK MEMUR-SEN GENEL MERKEZ BİNASINDA ”TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR” ADLI KONFERANS VERDİRDİLER. BU HABER YENİ ŞAFAK GAZETESİNDE “DOĞU PERİNÇEK’İN MEHMET AKİF CEHALETİ” BAŞLIĞI İLE YAYIMLANDI. HABERİN İÇERİĞİNDE MEMUR-SEN GENEL MERKEZİNDE KONFERANS VEREN DOĞU PERİNÇEK SENDİKANIN KURUCU GENEL BAŞKANI MEHMET AKİF İNAN İLE İSTİKLAL MARŞININ YAZARI MEHMET AKİF ERSOY’U KARIŞTIRARAK “KURUCUNUZ VATAN SAVUNMASINI UNUTULMAZ ŞAİRİDİR” DEDİ. BU HABER YENİ ŞAFAK GAZETESİNİN İNTERNET SİTESİNDE MEVCUTTUR.

Türkiye Kamu-Sen her zaman darbelere karşı durmuştur. 28 Şubatta Türkiye Kamu-Sen Sivas Şubesi olarak meydanda darbecilere karşı dimdik durup “İNANÇLARIMIZ ORTAÇAĞ ZULMÜNE UĞRADI” başlıklı basın açıklaması yaptık. Bu açıklamamız, o günkü adıyla Akit Gazetesinde manşet olarak yayımlandı. BİZ DARBECİLERE KARŞI MEYDANLARDA EYLEM YAPIP DİK DURURKEN BUNLAR YORGANLARIN ALTINDA SAKLANIYORLARDI.Şimdi iktidarın koltuğu altında kahramanlık rolleri oynuyorlar. İktidara yanaşarak tarihe SARI SENDİKA olarak geçeceklerdir.
Dilin süsü söz!"

...İMZALARDA SİYASİ SİMGELER YASAKTIR...

BeNi An, bEnİ aRa, AmA bEnSiZ yÜrÜ...
FurkaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar FurkaN'e Teşekkür Ediyor...