Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 05.08.2013, 11:31   #7
halukgta
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

halukgta Şuan halukgta isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.08.2016 12:35

Tecrübe Puanı: 488 halukgta FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Uyumak Ve Yellenmek Abdesti Bozar mı

Çok doğru birçok sitede yazılarımı yayınlıyorum. Amacım hurafeden uzak, Kur'ana davet etmektir okadar. Buna Rabbim şahittir.

Bir müslüman, elde Kur'an aklıyla önce iman etmelidir. Daha sonra Kur'an ın süzgecinden, onayından geçen her bilgiden, örnekten faydalanmalıdır. Bunu söyleyen ve öneren Kur'an ın bizzat kendisidir.

cevabınızın sonunda şöyle bir cümle kullanmışsınız çok doğru.

( Bizim dinimiz kolaylık dinidir evet ama öyle elini kolunu sallayarak herkes istediği gibi yaşayamaz bu dini.)

Evet Allah da aynen böyle söylüyor ve diyorki, dini Allah a has ona özgüleyerek, araya kimseyi sokmadan yaşayın, hurafelerin batılın ardından gitmeyin. Elçisinede dönerek, sana indirdiğimle onlara hükmet, bunu yapmazsan görevini yapmamış sayarım diyor. Ayrıca aklınızı kullanın, emin olmadığınız sözlerin ardına düşmeyin, Kur'ana sarılın, çünkü ben hiç kimseyi hükmüme ortak etmem diyor. Ama bizler bu hükümnlerin, tamamen tersini yaşadığımızın, hiç farkında değiliz.

Yine elçisine dönerek. Tebliğ etmek sana, hesap sormaK bana düşer diyen Rabbin sözlerini lütfen dikkatle düşünelim.

İş işten geçtikten sonra, aklımızı kullanmanın hiç bir faydası olmayacaktır. Çünkü zaman bir göz açıp kapanması gibi, gelip geçip gidiyor.

Saygılarımla
halukgta isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla