Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - 12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz?
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 08.08.2010, 13:20   #104
Kasım Öktem
Tecrübeli Yiğido

Kasım Öktem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kasım Öktem Şuan Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.06.2013 02:34

Tecrübe Puanı: 588 Kasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOKKasım Öktem FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: 12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz?

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yahu Allah Aşkına burada evet ve hayır diyenlerin kaçı bu paketin hangi maddelerini okudular ve anladılar da evet diyorlar.
Bu bir anayasal düzenlemedir. Kaç hukukçu arkadaşımla (karşı görüşlerde olan) bu konuyu görüşmek durumunda kaldım.
Bu kadar saçmalık olmaz, Anayasa yapmak için normal hukukçu değil anayasa hukukçusu olmak gibi çok üst düzey bilgi birikimi gerekir. Şimdi sorarım size hangi maddenin değişimi ile şu an ne olacak biriniz açıklar mısınız?
Şu ironiye bakar mısınız?
Üniversitelerde öğretim üyesi olmuş insanların kendi rektörlerini seçmek için yapılan seçimde "siz bilmezsiniz ve anlamazsınız ben bildiğimi atarım" diyeceksiniz, çok daha profosyonel bir iş için maddeleri bırakın anlamayı, okuyamayan insanlara oylatacaksınız.

Bu AKP işin b.kunu çıkardığı için,
Böyle bir konuyu darbelere engel olma yolu gibi (yanlış) anlattığı ve bu şekilde kendinin yaptığı rezilliklere karşı bir kalkan oluşturma gayreti içinde olduğu için,
Yargıyı siyasallaştırmak, güçler ayrılığı prensibinin altına dinamit koymak istediği için,
Bende HAYIR oyu vereceğim.
Bir hukuk fakültesi öğrencisi olarak size katılıyorum.

Demokratik olmayan yöntemlerle paket hazırlayıp sonra da demokratikleşmeden bahsediyorlar
Başbakanımız diyor ki bu bir Akp anayasası değildir, millet anayasasıdır.
Soruyorum o zman.
Paketi kim hazırladı? Kaç siyasi partinin temsilcisinin görüşü alındı? Kaç tane Sivil Toplum Örgütü'nün görüşü alındı ?
Benim dediğim olacak mantığıyla hazırlamadınız mı ?

Paket hazırlanırken Akp'nin oluyor da oylanırken mi Akp'nin olmuyor !!

Alıntı:
aysima58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ülküdaşlar oyuna geliyosunuz bende ülkücüyüm yanlış yapıyosunuz tv ye çıkıp iki şehit mektubu okuyup yalan yere iki damla göz yaşınamı kandınız yazık be ne yapmaya çaılışıyosunuz duygu sömürüsü yaptı adam sizde yediniz evet diyin şimdilik yarın çok pişmaan olacaksınız maedem ülkücü şehitleri savunuyor neden halaa ülkücüler suçlanıyor ikisinide yapan aynı tayyep yapmayın kurban olayım aldatmaya gelmeyin.madem bu adam şehitlerin mektubuna ağlıyor neden haalaa yavrularımızın kanını döktürüyor yoksa bu ölenler türk değilmi bunlar bizim çocuklarımız değilmi be kürt açılımı yaptı dimi gitti terörün elini sıktı bir sürü candan etti bizi offkime ne anlatıyorumki ben.
Ülkücüler bu oyuna gelmeyecektir..

Alıntı:
titizyiğido Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
EVET.......BUNLARDA EVET DİYECEĞİNİ AÇIKLAYAN ÜNLÜLER........
METİN ŞENTÜRK
SEZEN AKSU
TEOMAN
BEYAZIT ÖZTÜRK
EDİZ HUN
ORHAN GENCEBAY
NEDİM SABAN
LALE MANSUR
EMEL MÜFTÜOĞLU
SEHER DİLOVAN
NİHAT DOĞAN
MAHSUN KIRMIZIGÜL
DENİZ TÜRKERİ
AHMET YENİLMEZ
YEŞİM SALKIM
buna bende hayret ettim.....MEHMET ALİ BİRAND.....(bu bile olayı kavramış)
En sevmediğim şey şu ünlü de evet diyor bu ünlü de hayır diyor.
Hiç de umrumda değil onların ne dediği.
İster evet desin ister hayır ..
Önemli olan benim ne diyeceğimdir.

Ha evet veya hayır gerekçekleri önemlidir belki ama şahsiyetleri beni bağlamaz.
İcra ettikleri şeyler ayrı, siyasi görüşleri ayrıdır benim için.
Onlar bizden çok mu üstün ?

Konu Kasım Öktem tarafından (08.08.2010 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Kasım Öktem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Kasım Öktem'e Teşekkür Ediyor...