Konu: SİVAS 1877
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 04.06.2008, 21:06   #26
akifeker2
Tecrübeli Yiğido

akifeker2 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

akifeker2 Şuan akifeker2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2009 15:32

Tecrübe Puanı: 605 akifeker2 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: SİVAS 1877

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Okuduğun cümle bir web sitesinden Atatürk'ün Sivas anıları bölümünden alınmıştır.Bu konunun başlangıç cümlesi(devamını zahmet edip okudunmu bilmiyorum) ,doğrudur,yalnıştır tartışılır, ki bende yalnış olmasından yanayım.Doğru olduğunuda iddia etmiyorum,burada açılan konuyla alakalı olunca paylaşmak istememdeki gaye konu benzerliği.
Doğrular yada yanlışlar kişilerin medeni bir şekilde tartışmasıyla açıklığıa yada netliğe kavuşturulur.
Benim o medeni cesaretimde vardır yani hatalıysam yada yalnışsam her alanda özür dilemsinide bilirim.Tabiki bunuda karşımdakinden beklerim.
Sivas sadece sizin toprağınız değil,senin,benim ,onun,bunun hepimizin,Sivas için oluşacak iyi birşey sizler kadar dışladığınız bizleride memnun eder.
çünkü doğru tektir ikitane doğru olmayacağına göre, doğrularda konuşularak ortaya çıkar.
Vatan millet sakarya edebiyatı yaparak lafı yine getirip sağa-sola dayandırıyorsun, sonrada diyorsunki ya biz sağ-sol tartışma olmasın istiyoruz ama siz böyle istiyorsunuz. Biz o yollardan çok geçtik, o safhaları çok iyi bilirim neler gördük neler geçirdik çok iyi bilirim.Onun içindirki kimseyede tafsiye etmem.
Sen okuyormusun,çalışıyormusun bilemiyorum.Sen enerjini biraz o yöne versen daha iyi edersin,bak görüyorsun ülkenin gidişatını.Ele güne muhtaç İMF kapılrında bekleyen, bağımsızlığını yitirmiş dışarıya danışmadan bir iş yapamayan ülke haline gelmişiz, zamlar içinde inim inim inleyen dar gelirli.
Sağ-sol kavgalarıyla çözüm bulunsaydı şimdiye kadar çoktan bulunmuştu,
Vatanımızı memleketimizi çok seviyorsak bunlara birlikte çözüm bulalım,80-90 yıl geçmişte yaşanan doğru yada yalnış bir haber yüzünden, daha fazla konu üzerinde durmak istemiyorum.
Ne kadar tahrik ederseniz edin,ne kadar kışkırtırsanız kışkırtın oyununuza gelmem çabanız boşuna ben cevaplarımı yukarıda açıkca yazmışım anlayan anlıyor siz o tahrikçilikten vazgeçin bence,

Bu yazdıklarımdan birşey anlamayana, başka yorum yada cevap yazmayada gerek yoktur.
Siz bilirsiniz yazın yazın kendi kendinizi kutlayın,sanırım bundan büyük keyif alıyorsunuz,
SON-SON-SON bundan anlamıyorsunuz belki bundan anlarsınız THE END- THE END- THE END

Bizler vatanını milletini seven Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği yolda yürüyen ülkenin tam bağımsızlığını savunan birer yurtseveriz.
"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"

şu koskoca yazıyı boşa yazmışın
lafı uzatma senden bütün sivaslılar olarak özür bekliyoruz
bu konu anca böyle kapanır
akifeker2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif