Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 27.10.2013, 16:42   #17
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1259 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: 2014 Sivas Belediye Seçimi;Adaylar-Projeler

Alıntı:
FurkaN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Turkuaz projesinin pis kokan tarafı ne? Sivas'ta yapılacak olan proje kesinlikle şehri bir tık ötesine taşıyacaktır ama gözü Ak Parti'den başka bir şey görmeyenler buna engel olmaya çalışıyorlar. O projeyi engellemek için sanayi esnafının aklını çelmek bir il başkanının yapacağı iş midir? Ve bugün karşı çıkanlar yarın Ak Partili belediye başkanı geldiğinde projeyi devam ettirirse sizler ne yapacaksınız? Ne diyeceksiniz? Kayseri'yi örnek alırken esnafın, halkın tutumunu da örnek almak gerek. Orada belediyenin çalışmalarına engel olma çabası yoktur.

Terminal binasının yeri tartışılabilir ama ulaşım kolaylığı açısından yeri normal görülmüş olabilir. Bir başka sebep ise sanırım Osman Yıldırım ve ekibinin o arsaya ucuza konmak istemesiydi.

Bir önceki belediye sadece merkeze çalıştı diğer semtleri önemsemedi. Ama bu belediye o yanlışa düşmedi her yer için çalıştı, projeler üretti.

Kültür merkezi için ise evde hanımınızı veya annenizi düşünüz bir otobüsle ulaşabileceği İstasyon Caddesi mi iyi olur yoksa Kümbet veya Fatih Mahallesi mi iyi olur? Bunu sadece kendiniz için değil şehrin tümünde düşünün ve yerinin aslında ne kadar yerinde olduğunu görürsünüz. Ayrıca bunu eleştireceğinize şehrin ortasına en değerli yerine konan kütüphaneyi düşünün ve onun yeri orası mı olmalıydı onu eleştirin.

Aksu ve Paşabahçe'de önemli olan onları geliştirebilmekti bence onu yaptı. O projeler yerinde saymadı daha da gelişti hatta Diriliş Mahallesine yapılan yeni mesire alanı Kurtderesi projesi her ikisini de geçecek projeler..

Bence Doğan Ürgüp başarılı sayılabilir. Şehri iktidar yanlısı yamyamlara bırakmıyor onlara yedirmiyor bence bu konuda çok başarılı...
Ürgüp'ün kasten yanlış söylemleri sizleri çok inandırıcı gelmiş..Aslında orada projeye engel olan şey Kuru ve esnafmış gibi bir imajı oluşturdu belli bir kesim üzerinde..Aslında çok basit birörnek vereyim..400.000 lira değerinde bir mülkün var.Ben geldim elimdeki kanunu kulanarak sana 125.000 lira vererek elinden zorla almaya çalışıyorum..Ne düşünürsün hakkımda? Aynı şeyibir de amcanın oğlu yapsa sana?Farklı şeyler düşünür müydün amcamınoğlu yaptı diye? Yani ister BBP olsun ister Akp ister bilmem kim..İnsanalrın malını ucuza kapmaya çalışırsan kimse sana kolay lokma olmaz..Aynı şeyi Sami de yapsa Ürgüp de yapsa Kuru da yapsa babam da yapsa,düşüncem farklı olmaz..Son derece pis kokuyor..Zaten mahkeme de bu piskokuları aldı şükür..
Terminalin yerini tartışmaya gerek yok bence..Yeni bir bina elbette güzel..Ayrıca eski terminalin yerinde de çok büyük bir arazi oluştu..onun akibetini merak ediyorum..Önyargılı olmayacağım,zamanla göreceğiz..
Kültür merkezi..Şehirde tek otobüsle gidilebilen kaç yer var ki..Kümbetten,üniversiteye,ali babaya,mevlanaya,kılavuza?Esen tepeden kümbete,üniversiteye,alibabaya ,dirilişe?Zaten kimse istediği yere kolay ulaşmıyor ki Sivas'ta..Kolay ulaşılsın diye şehrin göbeğine böyle bir tesisis tıkamazsın..Sadece 6 metrelik yola girilen bir yere böyle bir bina..Yorum halkın..Kütüphane de yer olarak tabi ki eleştiriyorum..O da yanlış yerde..
Doğru olan bir projeyi devam ettirmek olumlu bir hareket..Ancak bunu biz yaptık diye abartıp reklama çıkmak da ayıp..
İktidar yanlısı yamyamalr yemesin ama diğer yamyamalr yesin mi..