Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - "Memura süper teklif"
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 30.05.2012, 01:20   #14
*AHISKALI*
Usta Yiğido

*AHISKALI* - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

*AHISKALI* Şuan *AHISKALI* isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.04.2014 12:59

Tecrübe Puanı: 659 *AHISKALI* FAZLA SÖZE GEREK YOK*AHISKALI* FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: "Memura süper teklif"

İki öğretmen konuşuyordu...Birincisi:
-Bu ayın sonunu nasıl getireceğim acaba diye dert yanarken diğeri ona şöyle dedi:
-Acaba bir milletvekili ya da bakanın maaşı eline geçse ne yapardın?
Diğer öğretmen tereddütsüz şöyle cevap verdi:

-O değil de benim maaşım bir bakan veya vekilin eline geçse acaba o ne yapardı????

-------------------------------

Burada mesele -öğretmenlik mesleği açısından söylüyorum- maaş oranı veya zam oranı değil...Ben şimdiye kadar hiçbir dönemde öğretmenlerin bu kadar aşşağılandığı, hedef haline konulduğu bir dönem hatırlamıyorum...İyice itibarsızlaştırılmış, hedef haline konulmuş ve en kutsal meslek denilirken eğitimin başına gelen bakan sayesinde en hor görülen meslek haline gelmiş öğretmenlik kurumunun içler acısı hali yanında verilen bu komik zam ya da herneyse işte onun hiç bir anlamı veya önemi yok...Olan eğitime ve öğretmene olmuş zaten, bu meslek grubu birilerinin üst düzey(!) çalışmalarıyla rezilleri oynar hale gelmiş zaten, gerisinin bir önemi var mı???