Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - SIVAS HAVAALANI
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 23.05.2011, 01:52   #64
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 786 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SIVAS HAVAALANI

bugün canlı yayında fenerbahçe kafilesinin sivas havaaalanına giderken izledim ve bizim havaalanımızın şehire ne kadar uzak olduğunu gördüm.daha doğrusu uzaktan ziyade yolu uzak.google earthda bayağı bir inceleme yaptım 25 km olan yolu 15 km ye çok kolaylıkla düşürebiliriz.alternatif olarak sivas-karaçayır yolunu takip edersek paşabahçeyi 6 km geçtikten sonra yol sağa doğru dönüyor ordan sola doğruda bir nehir vadisi var o nehir yatağından sola doğru 6 km gidince yani nehiri takip edince direkt havaalanına çıkıyor.yani toplamda 6+6+3=15 km eder.acaba böyle bir alternatif yol yapılması düşünülüyor mu bilgisi olan var mı acaba.şimdi ki yol boşa dolanmalı.bu yüzden de havaalanımız pek canlı olmuyor diyebilirim.sonra havaalanın şimdi ki yoluda kullanımda olup hızlı tren garıda oraya yapılsaydı hızlı trenden inen oradan havaalnına geçerdi sivastan gidende bu yoldan giderdi daha yakın olduğu için şehire.gerçi hızlı tren garıda şehrin içine yapılıyor o ayrı mevzuda.bu havaalanı yolu konusunda bilgisi olan varsa cevaplarsa çok memnun olurum.teşekkürler.