Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 25.11.2008, 17:26   #1
MeLody58
Usta Yiğido

MeLody58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MeLody58 Şuan MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2015 17:15

Tecrübe Puanı: 840 MeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Azrailin en çok sevindiği ve üzüldüğü olaylar !

ALLAH ruhları bedenden almakla vazifelendirdiği ölüm meleği Hz. Azrail'e sormuş:
"Ey Azrail! Bunca zamandır kullarımın canlarını alıyorsun.Ruhları bedenden alma zamanında en çok kime merhamet duydun?En fazla kime öfkelendin?"

Ya Rabbi! Herşeyi sen bilirsin.Bir defasında deniz üzerinde fırtınaya tutulan bir geminin suya dökülen bütün bireylerinin ruhunu almıştım.Fakat bu sırada kucağında küçük yavrusuyla bir tahta parçasına tutunmuş,suya bir dalıp bir çıkan anneninde ruhunu kabzedip,küçük yavrusunu tahta üzerinde sağ sağlim bıraktığım zaman,su yüzünde annesiz kalan o yavrucağa çok acımıştım.Onun acıklı hali,beni uzun zaman üzmüştü."

ALLAH tekrar sormuş:

"Ey Azrail!Bu en çok acı duyduğun bir olaydır.Birde en çok sevinç duyduğun bir olayı anlatırmısın?Kimin ruhunu sevinerek aldın?"

Azrail bu soruyada şöyle cevap vermiş:

"Filan yerde zalim bir hükümdar vardı:Etrafını kasıp kavuruyor,halkı inim inim inletiyordu.İşte o zalimin ruhunu almam için bana emir geldiğinde ona doğru giderken derinden bir neşe duydum.O zalimin canını alırken duyduğum sevinç kadar hiçbir vakit o kadar sevinç duymamıştım."

Nice sırlar ve hikmetler sahibi yüce ALLAH (c.c) bu dafa,Azrail'e şöyle bir soru sormuş:

"Ya Azrail! O canını alırken sevinç duyduğun zalim kimdi biliyormusun?"

"Sen bilirsin YA RABBİ!"

" İşte ruhunu alırken büyük sevinç duyduğun o zalim, vaktiyle bir tahta üzerinde biraktığında büyük üzüntü duyduğun o mahsun çocuktu."

..................... Allahım ! Ben senin kulunum, beni Sen yarattın, Senden başka ilah yoktur. Sana verdiğim sözü gücüm yettiği kadar yerine getiriyorum. Bana verdiğin nimetleri de, günahlarımı da itiraf ediyorum. Günahlarımı bağışla ! Zira senden başka günahları affedecek yoktur. AMİN
MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla