Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 17.01.2011, 00:14   #7
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Yurtdışı aktarmalı Pegasus uçuşları başlıyor

Ben 10 yıl kadar önce okulda biletleme diye bir ders aldım ve orada o zaman öğrendiğimiz birşey vardı... Dünya da ve ülkelerde belli merkezler vardır ve bu toplama merkezlerinde yolcular toplanarak dağıtımları yapılır... Örneğin Türkiye'nin toplama merkezi İstanbul ve sonradan da ek olarak Antalya eklenmiştir ama Ankara'dan bile yurtdışına çıkmak isteseniz ya da İzmir'den İstanbul üzerinden çıkmanız gerekli, yani 1 defa Atatürk Havalimanına uğrayacaksınız...
Şimdi burada iki konu var... Bu zaten doğal çünkü yurtdışı uçuşlar İstanbul (Aktarma değil ama One Stop Flight diyoruz biz) uğraklı yapılır... Bu süre içerisinde benim bildiğim bir tek Antalya eklenmiştir bu merkeze, yani Kayseri'de İstanbul'a uğramadan gidemez... Sivas'ın da İstanbul'a uğrayarak uçması doğal ama aktarma olursa zaten bir anlamı kalmıyor şu anda da öyle uçulabiliyor...
İkinci konu, Bazı günler sadece 4 uçuş İstanbul'a olacak çünkü zaten sadece İstanbul'a uçak var Sivas'tan, öncelik olarak İçhatlar bir halledilsin, yazın Antalya'ya İzmir'e uçuşlar başlasın Kıbrıs'a uçuşlar başlasın... Bunu bir sağlayalım...

Bir de ek Sayın İsmail Özçelik gardaşım bundan önce yine seninle tartışmıştık sanırım Mayıs ayında başlayamaz uçuşlar, IATA'nın belirlediği belli bir tarih aralığı vardır bu da Ekinoks tarihlerinin olduğu haftanın Cuma günü değişir yaz ve kış tarifeleri, firmalarda ekleme ve çıkartmalarını bu tarihe kadar yapmaları gereklidir ancak ne yazık ki Pegasus'un yaz tarifesinde Sivas yok bilginiz olsun fakat sizin bu kadar net olarak saat ve gün vermeniz olayın olacağını gösteriyor, bir yerlerden öğrenmişsiniz Hayırlı uğurlu olsun Sivas'ımıza, İzmir uçuşları da istiyoruz...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla