Konu: SİPAS TV
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 30.04.2007, 18:46   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: SİPAS TV

YÖNETİM

Cemalettin Kurt
Sipas TV yönetim Kurulu Başkanı

Sipas Tv'nin doğuşundan bugüne kadar geçen süre içerisinde yapmış olduğu gelişmeleri bir sinema şeridi gibi gözlerimin önünden geçiriyorum. Yerel televizyonların ülkemizde ve ilimizde yeni kurulduğu ve yayın hayatına başladığı ilk günlerde sizlere ne tür ve hangi şartlarda yayının ulaştığını bilen biri olarak o günden bu günlere gerçekten çok kilometreler kat ettiğimizi söyleyebilirim. Evet, Sivas'ta bir yerel televizyon olarak yayın hayatına başladığımız 1995 yılının ilk bahar aylarında evlerinize, iş yerlerinize bir ışık gibi doğdu sizin kanalınız Sipas.

"Sivas'a özel Sivas Sipas'la güzel sloganı ile yola çıkan ve yayın hayatına başlayan Sipas Televizyonu, kendisine ilkeli seviyeli bir yayın anlayışı çizgisi çizerek ekranlarını sizlere açtı.

Yayın hayatına başladığı 1995 yılından itibaren halka hizmeti ve halkın sözcüsü olmayı her zaman kendisine şiar edinen Sipas televizyonu teknolojinin son imkanlarından istifade ederek, sürekli yenilikler peşinde olmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar ulusal medya ile irtibatlı çalışan ve Türkiye gündemini meşgul eden bir çok görüntülü olaya imzasını atan televizyonumuz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da siz sevgili izleyicilerin Haklarını hep savunmaya devam edecek. Haklıyı haksız karşısında ezdirmeye müsaade etmeyecektir.

YEREL TELEVİZYONCULUK

İnsanlık tarihiyle paralellik arz eden iletişim dünyasına yeni bir boyut kazandıran mahalli televizyonlar ( belki kendilerinde sonradan fark edebildikleri ) çok ehemmiyetli bir misyon üstlenmiş bulunmaktalar.Takdir edilse gerektir ki bu misyonun gereklerini yerine getirmek onun önemiyle mütenasip ciddiyet ve fedakarlık ister.

Eğer siz yerel televizyonculuğa soyunmuşsanız ; imkansızlıklara rağmen işin başında bir çok zorluğa talip olmuşsunuz demektir. İşin üzüntü veren yanı siz toplumun sesi, yüreği olurken, onların çilesini arzularını dile getirirken kendi sesinizi kendi açmazlarınızı kendi dertlerinizi iletebileceğiniz bir mahal bulamıyorsunuz. Yani siz dertleri yansıtıyor dertlerinizi yüreğinize gömüyorsunuz ve zaman zaman medyada olmak arzunuza hevesinize hayıflanıyorsunuz.

Bu tespitin ardından hemen eklemek durumundayım ki ben Cemalettin KURT yıllardır ticaret adamı olarak Sivas'ı iyi tahlil etmiş bir Sivas sevdalısıyım. Yerel televizyonculuğa el atarken ne gibi zorluklarla karşılaşacağımı az çok tahmin edebiliyordum. Bu noktadan hareketle de yukarda resmetmiş olduğum ahval asla ve Kat'a şevkimi çalışma azmimi mücadele gücümü kırmadı.

Zorlukları aşmanın hazı hizmet vermenin gururu hiç bir ticari mülahaza ile ifade edilemez. Kısacası yerel televizyonculuk ticari kaygılarla icrayı sanat yapılabilecek alan değildir. Bunun yanı sıra herkese mavi boncuk dağıtma imkanından mahrumsunuz. Zaman zaman mülki amirlerle zaman zaman siyasilerle zaman zaman esnafla zaman zaman da kurumlarla karşı karşıya geliyorsunuz ve bu insanlarla birlikte çalışmak zorunda olduğunuzu da biliyorsunuz. Ama ilkeli bir yayıncılık yapıyorsanız gerçekleri kamufle etmek gibi onları makyajlamak gibi bir basitliğe tevessül etmemeniz gerekiyor.

Kısaca özetlemek gerekirse yayıncılık zor zeneat ama zoru başarmakta bir o kadar keyifli. Büyük bir köy konumuna gelen dünyamızda en küçük yerleşim birimlerinde yaşayan insanımızın sesini duyurmasına vesile olan yerel televizyonların kurulmasına gerek fikir bazında gerekse kanun haline alarak işlerlik kazanmasında emeği geçenleri saygıyla anmak istiyor özellikle SİPAS televizyonunda benimle birlikte mücadele veren tüm arkadaşlarıma ve ülke bazında bu mücadeleyi veren tüm medya mensuplarına azim ve başarılar diliyorum.

Cemalettin Kurt