Konu: ZINA
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 23.04.2008, 18:18   #23
fertelliyim
Usta Yiğido

fertelliyim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fertelliyim Şuan fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.10.2011 17:21

Tecrübe Puanı: 725 fertelliyim BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: ZINA

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sanada hak veriyorum tabiki, fakat cezanın caydırcı olanı ne? Caydırıcı zezayı verdikten sonra ve cezasını çektikten sonra, onu bir daha kabullenebilcekmi karşı taraf? Yoksa ceza tamamen ortadan kaldırmaya yönelikmi, eğer öyle ise bu iki taraf içinde geçerlimi, yoksa sedece bayanlar içinmi.? Bilirsin erkeğin elinin kiridir derler işin içinden çıkarlar. Ha birde ayrılmak neden mükafat olsun orasını anlayamadım. Bugün kadın olsun erkek olsun yuvasının dağılacağını bile bile bunu yaparmı,yapmaz yaparsa göze alıyordur demektir. Bu dediğimiz şey genelde, sevgisizlik, geçimsizlik hallerinde ortaya çıkan şeylerdir. Bugün ülkemiz şartlarında yüzde kaçı ben eşimi sevmiyorum herşey bitti deyip ayrılma kararı alabilir.? Birde çocukları varsa bu dahada zorlaşır. Bugün gelişmiş dediğimiz toplumlarda eğer sevgi, ilgi bitmişse rahatlıkla biribirine açıklayıp ayrılma kararı alabilmekteler. Çünkü, birbirlerini kandırmak yerine gerçeği anlatıp yollarını ayırmak en mantıklısı onlar için. Bizde bu mümkünmüdür mümkünde olmaz zaten. Seven kişi, sayan kişi, dürüst kişi zaten aldatmaz. Bazı niteliklere bürünen kişilerde aldatır. Kişiliğin yanısıra, sevdiği,saydığı değer verdiği kişiyi kaybetme korkusu varsa buda en büyük caydırıcı etkendir bence.
Sevgi dolu,saygı dolu, huzur ve mutluluk dolu nice aileler oluşması dileklerimle
Amin

O kişiye mükafat olur dememdeki kastım nasıl olsa kimse bişey demiyor ben istediğimi yaparım düşüncesine girmesi eğer ceza verilecekse cinsiyet ayrımı yapılmamalıdır hem kadına hem erkeğe verilmeli suçu iki kişi işliyor biri kadın diğeri erkek madem ikisi işliyor cezasınıda ikisi çekmeli.
Bizim toplumumuzda dediğin gibi ayrılık en son düşünülen şey lakin neden aldatma (zina) gereği duyar insanlar özellikle başka birinin nikahı üzerinde iken.
Birde bu suc sadece evli olan kişilerde olmuyor bekar veya dul olan kadın ve erkeklerde daha fazla cerayan etmekte bunun nedenlerini ben insanların ahlaksızlığına yani din ve ahlak bilgisinin eksikliğine cevresinin yaşama biçimine genclerde düzgün arkadaşlarla arkadaşlıklar kuramamalarına bağlıyorum.
Her Müminin bildiği gibi her bebek müslüman doğar ancak bulunduğu yer/ortam hangi dine mensupsa bebekte o dini öğrenir

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
fertelliyim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla