Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 23.12.2008, 21:36   #12
eyuphulagu
Usta Yiğido
NO AVATAR

eyuphulagu Şuan eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2015 20:16

Tecrübe Puanı: 631 eyuphulagu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Akkuzulu Köyü

Merhabalar,tüm Akkuzululara selam ve sevgilerimi iletiyorum.Neyazıkki ben Akkuzululu değilim.Ama 1992 yılında Akkuzulu köyünde Marttan Haziran'a 4 ay vekil öğretmenlik yaptım.Köyde kaldığım süre içinde gerek muhtar gerekse köy halkından çok yakın ilgi gördüm.Mart ayında göreve başladığımda Ramazan ayıydı.Köy halkı ramazanın son 10 gününde 10 gün beni evlerinde misafir ettiler.Daha sonra lojmana geçtim.Okulun sonuna kadar da orada kaldım.11 tane öğrencim vardı.İçlerinden bir tanesini hatırlıyorum.1.sınıf öğrencisiydi.Adı da Murat'tı.Çok şirin;çok tatlı bir çocuktu.Diğer öğrencilerim de çok sevimliydi.Onlarla yıl sonunda köye uzak bir alanda piknik yapmıştık.Hep beraber çok eğlenmiştik.Akşamları muhtar amca,aza ve köy imamı Ahat hoca lojmanda beni ziyarete gelirlerdi.Geç saatlere kadar çay içer,doyumsuz sohbetler yapardık.Ben akkuzulu köyünün en son öğretmeniyim.Bu yıldan sonra köyün okulunun kapandığını duydum.Bu benim ilk öğretmenlik deneyimimdi.Askerden döndükten 3 yıl sonra sınıf öğretmeni oldum.12 yıldır da öğretmenim.Ne Akkuzulu'daki vekil öğretmenlik deneyimimi ne de Akkuzulu halkının bana olan sıcak ilgisini hiçbir zaman unutamadım.
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla