Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Öğrenci sayımız 30 bini aştı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 17.03.2011, 00:33   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 901 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Öğrenci sayımız 30 bini aştı

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, üniversite kampüsünde bin kişilik bir yurt daha yapılacağını bildirdi.

Basın mensuplarıyla üniversite sosyal tesislerinde kahvaltıda bir araya gelen Prof. Dr. Dökmetaş, 2008 yılının haziran ayında göreve geldikten sonra yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dökmetaş, göreve geldiklerinde öğrenci sayısının 24 binlerde olduğunu, bu sayının bugün 30 bini aştığını, 9 olan fakülte sayısının 11, 3 olan yüksekokul sayısının 5, 11 olan meslek yüksekokulu sayısının 13, 3 olan enstitü sayısının 4'e yükseldiğini, ilave olarak da bir konservatuvar kurulma kararı çıktığını kaydetti.
Göreve geldiklerinde hedeflerinin, kendileriyle aynı dönemde kurulan üniversitelerin seviyesine çıkarmak ve adından söz ettiren bir üniversite haline getirmek olduğunu ifade eden Dökmetaş, bu doğrultuda üniversite-şehir iş birliğini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını bildirdi.
Yaptıkları çalışmalar sonucunda, çeşitli nedenlerle üniversiteden ayrılan öğretim üyelerinin bir kısmının geri döndüğünü, 504 olan öğretim üyesi sayısının 600'ün üzerine çıktığını anlatan Dökmetaş, “Öğretim üyeleri akın akın üniversiteden ayrılıyor diye bazı ifadeler oldu. Bunların doğru olmadığı rakamlarla ortaya konuldu” dedi.
Üniversiteye geçmişten bugüne hizmeti geçenlere değer verilmesi konusunu da önemsediklerini, Kutlu Özen, Halil İnalcık ve Binali Yıldırım'a fahri doktora verildiğini söyleyen Dökmetaş, “iş adamlarımızla da yakın ilişkiye geçerek üniversitemize destek vermeleri istendi. Bu konuda hayırseverlerle konuştuk ve ciddi bir mesafe katettik. Zamanla daha fazla mesafe katedilecektir. Sadece iş adamlarımız değil, derneklerimiz de olaya sahip çıktı'' ifadesini kullandı.

İBRAHİM TATLISES'İN ÜNİVERSİTEYE DESTEĞİ

Zaralı Sanayici ve İşadamları Derneğinin, bir yıl gibi kısa sürede Zara'da bir yüksekokul binasını yaptırdığını ifade eden Dökmetaş, şöyle konuştu:
“Bundan bir ay kadar önce İstanbul'da bir gece düzenlendi. İbrahim Tatlıses de geldi, o programda katkı verdi. Ona hediye edilen saati açık artırmada satarak Zara Meslek Yüksekokulu'na bağışladı, 100 bin liralık bir katkısı oldu. Ona da bu sıkıntılı günlerinde Allah'tan sağlık diliyoruz.''

BİN KİŞİLİK YURT YAPILACAK

Yurt konusuna da çok öncelik verdiklerini bildiren Prof. Dr. Dökmetaş, üniversite kampüsünde inşa edilen YURTKUR'un bin kişilik yurdunun iki ay önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sivas'a gelişinde açıldığını hatırlatarak, ''Çok harika bir yurt oldu. Yurtlar gerçekten gerçekten 4 yıldızlı. Ancak bu yurt yeterli değil. YURTKUR yetkilileri ile konuştuk ve 25 dönüm arazi daha tahsis ettik. Bin kişilik bir yurdun daha temeli çok yakın sürede atılacak'' diye konuştu.
Üniversitenin fiziki yapısında yapılan çeşitli çalışmalara da değinen Dökmetaş, şöyle devam etti:
“Önümüzdeki dönemde yeni yapılacak binalarımızla üniversitemizin çok daha iyi bir aşamaya geleceğini düşünüyorum. Veteriner fakültesine bu sene öğrenci alacağız. Eczacılık Fakültesi şu aşamada Bakanlar Kurulunun önünde, imza bittikten sonra açılışla ilgili çalışmalarımız olacak. Gelecek yıl için Ziraat Fakültesinin Sivas'a kurulması konusunda tekrar müracaatımız olacak.''
Prof. Dr. Dökmetaş, basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını da yanıtladı.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.03.2011, 10:00   #2
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 690 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Öğrenci sayımız 30 bini aştı

Ne kadar saçma açıklamalar, rakamlarla üniversiteden akın akın öğretim üyesi gidişinin doğru olmadığını güyya açıklamış.
Gülerim buna....
Evet, bir sürü öğretim üyesi gitti ve evet bir sürüde geldi.
Gidenler:
Proflar, doçentler,
Gidilen fakülteler:
Tıp, mühendislik, fen edebiyat, diş...
Gelenler:
Yard. doç, yard. doç,.....
Gelinen fakülteler:
İlahiyat, edebiyat, yüksek okullar...
Buyurun size rakamların içinin ne kadar boş olduğunun izahati...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.03.2011, 10:10   #3
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 787 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

değil 30 bin 100 bin de olsa sizden adam olmaz..
Alt 17.03.2011, 19:25   #4
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 14:08

Tecrübe Puanı: 594 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

rektöre yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Güzel çabaları var daha iyilerinide yapacağını düşünüyorum.Samimiyetine inanıyorum.İnşallah muvaffak olurlar.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar vicente58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.03.2011, 22:55   #5
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
vicente58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
rektöre yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Güzel çabaları var daha iyilerinide yapacağını düşünüyorum.Samimiyetine inanıyorum.İnşallah muvaffak olurlar.
Sağır sultan bile Üniversitenin ne hale geldiğini anlayabiliyor..
İçerden biri iseniz ya kör ya da şakacısınız,
Dışardan biri iseniz bence, çooook dışardasınız....
İlyas hoca ile çok teşrik-i mesaimiz vardır, beraberindekiler ile üniversiteye yazık ediyor, aynı zamanda kendi altını da kazıyor farkında değil...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.03.2011, 16:32   #6
vicente58
Usta Yiğido

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sağır sultan bile Üniversitenin ne hale geldiğini anlayabiliyor..
İçerden biri iseniz ya kör ya da şakacısınız,
Dışardan biri iseniz bence, çooook dışardasınız....
İlyas hoca ile çok teşrik-i mesaimiz vardır, beraberindekiler ile üniversiteye yazık ediyor, aynı zamanda kendi altını da kazıyor farkında değil...
Ben şimdi dışardayım ama öncesinide biliyorum arkadaşım. Her türlü şartı yerine getirip kadrosunu alamayanları, kendi kafasından adam bulamayınca öğretim elemanı almayıp inşaat, elektrik-elektronik gibi mühendislik bölümlerinin öğrenci alımının durdurularak kapanma noktasına geldiği, küstürülüp zorla giden kıymetli hocaları, 30 sene dekanlık yapıp nerdeyse dekanlıktan emekli olupta evi barkı ankarada olanları da biliyoruz. Belediyecilikte birşey vardır.Altyapı ile uğraşan birdahaki seçimi zor kazanır. Aynı durum bu konu içinde geçerli. İlyas hoca da şimdi altyapı ile uğraşıyor. Kimseyi memnun edemiyor. Ama üniversitenin hocanın aldığı noktadan çok ileride olduğunu düşünüyorum. Yardım edilmesi, destek olunması gerektiğini düşünüyorum.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2011, 14:43   #7
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
Ben şimdi dışardayım ama öncesinide biliyorum arkadaşım. Her türlü şartı yerine getirip kadrosunu alamayanları, kendi kafasından adam bulamayınca öğretim elemanı almayıp inşaat, elektrik-elektronik gibi mühendislik bölümlerinin öğrenci alımının durdurularak kapanma noktasına geldiği, küstürülüp zorla giden kıymetli hocaları, 30 sene dekanlık yapıp nerdeyse dekanlıktan emekli olupta evi barkı ankarada olanları da biliyoruz. Belediyecilikte birşey vardır.Altyapı ile uğraşan birdahaki seçimi zor kazanır. Aynı durum bu konu içinde geçerli. İlyas hoca da şimdi altyapı ile uğraşıyor. Kimseyi memnun edemiyor. Ama üniversitenin hocanın aldığı noktadan çok ileride olduğunu düşünüyorum. Yardım edilmesi, destek olunması gerektiğini düşünüyorum.
Valla ben 1986 dan beri o yerleşkedeyim, bu döneme kadar alt yapıya en az yatırımı (her açıdan) yapan yönetim kim derseniz şu ankini gösterirler....
Çivi çakılmıyor, çivi.........
Alt 26.03.2011, 14:45   #8
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Valla ben 1986 dan beri o yerleşkedeyim, bu döneme kadar alt yapıya en az yatırımı (her açıdan) yapan yönetim kim derseniz şu ankini gösterirler....
Çivi çakılmıyor, çivi.........
Bu arada siz 1986 da kaç yaşındaydınız??
Alt 30.03.2011, 20:15   #9
vicente58
Usta Yiğido

Yaşınız büyük benden galiba.Abi diyeyim size. SAyın abim insan birşeyi olumsuz görmek istiyorsa onun için yapabilecek pek birşey yok. Bu rektör ağzıyla kuşda tutsa sizi memnun edeceğini sanmıyorum.
Alt 30.03.2011, 21:05   #10
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
Yaşınız büyük benden galiba.Abi diyeyim size. SAyın abim insan birşeyi olumsuz görmek istiyorsa onun için yapabilecek pek birşey yok. Bu rektör ağzıyla kuşda tutsa sizi memnun edeceğini sanmıyorum.
Sevgili kardeşim, emin ol şu anda üniversitedeki öğrenciler için en az 5-6 görevim var.
Yani bu yönetimle beraber çalışıyorum ve taaa içerisindeyim..
Ön yargıyı geçeli çokk oldu çok...
Herşey sarpa sardı herşey...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)