Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas'ın nüfusu yine düştü - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.10.2012, 07:41   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Sivas'ın nüfusu yine düştü

Sanayi, tarım, hayvancılık, turizm gibi alanlarda yeteri kadar gelişemeyen Sivas göç vermeye dolayısıylada nüfusunu kaybetmeye devam ediyor.

İş ve aş derdiyle yıllardır verdiği göç ile diğer illerdeki nüfusu milyonları bulan Sivas’ın merkez nüfusunda yaşanan düşüş Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ün açıklamaları ile bir kez daha netlik kazandı.
Belediye olarak yaptıkları çalışmalar sonucu Sivas Merkez Nüfusunun 318 bin olarak belirlendiğini dile getiren Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, yaşanan göç nedeniyle şuan Sivas merkez nüfusunun 310 bine düştüğünü açıkladı.
Sivas’ın Büyükşehir olması konusunda sorulan soruya yanıt verirken Sivas merkez nüfusuna konusunda yaptıkları çalışma ve sonuçlarla ilgili de bilgi veren Ürgüp “Şehir merkez nüfusunun tespiti için yaptığımız çalışmalar sonucu Merkez nüfusun 318 bin olduğunu belirlemiştik. Ancak merkez nüfusunda 8 bin düşüş var. Dlayısıyla 318 bin olan merkez nüfusu şu an 310 bine düşmüş durumda” dedi.
Başkan Ürgüp’ün ortaya koyduğu bu veriler ise gelişiyor, kalkınıyor denilen Sivas’ın çok fazla bir yol alamadığını, iş ve aş nedeniyle verilen göçlerin devam ettiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Merkez ile ilçe ve köylerde yaşanan göçlerin dikkate alınması halinde Sivas nüfusundaki düşüş oranı daha yüksek boyutlara ulaşıyor.
Yaşanan göçleri durdurmanın tek yolunun ise Sivas’ın sanayi, tarım, hayvancılık ve turizm açısından gerçek manada kalkındırılmasıyla sağlanacağı savunuluyor. Ancak bu gelişimin ve kalkınmanın sağlanması noktasında pek fazla bir çalışmanın yapılmadığıda dikkat çekiyor.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.10.2012, 08:39   #2
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Sivas'ın nüfusu yine düştü

Sivasa dönüş yaptığımda Nüfus tabelasına gidip + 1 yapacağım.

Alt 11.10.2012, 09:45   #3
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 737 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Üzücü bir durum Sivasın durumu aslında bu Nufusu düşen bir yerin Büyükşehir olması ne kadar mantıklı olurdu
Alt 11.10.2012, 10:18   #4
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 18:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

üzüldüm böyle giderse üzülmeye devam edeceğim bu göç neden hızlanıyor neden sivasım gelişemiyor büyükşehir olma hayalimiz hayal oldu başlıkda belirttim uzun uzadıya anlatmaya gerek yok mantıksız olan fikrim nedir ?gerek sanayi gerek turizm tarım ve hayvancılığın gelişmesi için iktidar tarafından arpa boyu adım atılmıyor siyaset yapmak değil derdim gerçekleri kabul etmek lazım ülkeyi ben yönetmiyorumki bu şehire etkombinası yapılmazsa hayvancılıık nasıl gelişecek ,kalkınmada öncelikli iller arasında sivasa ayrıcalık tanınmazsa sanayi nasıl büyüyecek turizmi akanı kominist sivas düşmanı bakan o koltuğu terk etmezse turizmde nasıl yolalırız adam gibi tarımilmüdürü ziraat odası başkanı seçilmezse sivasın milleti biraz ekmek yediği şehire sahip çıkmazsa birlik beraberlik içinde olmazsa içlerindeki hasitlik kurtluluk fesatlık kıskançlık iftira gibi pis huylarından vazgeçmezse sivasdaki sivil toplum örgütleri valilik belediye birararaya gelip sivasda neler yapılır neler yapılmaz kankaybını nasıl önleriz bunun çaresi nedir diye rapor çıkarıp gerekli çalışmaları başlatmazsa nüfusumuz hızla köye dönüşür daha önce kırsal kesimden göç oluyor merkez artıyordu şimdi merkezde nüfus düşüyor yazık Bana göre bunun nedeni aradan geçen süre zarfında sivasda yatırım yapılmaması dikim evi filan kaldırılması bayramda sivasdaydım tek inşaat çalışması göremedim neden diye sorduğumda imar verilmiyor belli adamlar iş yapıyor gerisi çivi çakamıyor dediler yaw bu imarkanunu nasıl bişey uzaydamı yapılıp geliyor çıkart neyse millet çatır çatır inşaat yapsın evalsın evyapsın burda belediye başkanınında çok büyük sorumluluğu var onada yazıklar olsun
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.10.2012, 16:03   #5
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 737 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivas Bu durumlara Neden Düştü biliyormusunuz Başta Kendi Yüzünden Sivaslı Vekillerin Meclise Geldikten sonra Sivası unutup Partinin çizgisine girmeleridir.

Büyükşehir konusu biraz daha farklı Sivas Gelişseydi otomatik Büyükşehir olurdu Bu durumda Büyükşehir olmaktan Ziyada Sivasın Göç vermesi Gelişmemesi ve Vekillerin bu başarısız durumu önemli
Alt 11.10.2012, 17:49   #6
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Memuriyetin görevini Sivas'ta yapan Sivaslı arkadaşalrım tayin düşünüyor.Sivas'ta bulamadıkları bir şeyler var herhalde..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)