Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.04.2008, 09:59   #1
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2156 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein
Standart DUYGUSAL ZEKA PUANINIZ KAÇ ? ( test )

Duygusal zekamızın gelişim düzeyi nedir ?
Başkalarının halinden anlam ve kendi kendinizi ifade etme konusunda ne kadar başarılısınız.?
Çevrenize uyum sağlamanız zaman alıyor mu ?
Bu ve benzeri soruların cevabını bu testte alacaksınız.
Aşağıdaki ifadelere ne kadar katıldığınızı işaretleyin.Puan cetveli hangi puanın yüzde kaç oranında ketılımıı belirtiyor.Toplam puanınız ise duygusal zeka seviyeniz hakkında ipuçları veriyor.İYİ ÇÖZÜMLER.....

1 - Baskı altında olduğum zamanlarda kendimi rahat ve sakin hissederim.

1 2 3 4 5

2- Olumsuz hislerimi çekinmeden ve rahatsızlık duymadan ifade edebiirim.

1 2 3 4 5

3- Yaptığım işe uzun süre konsantre olabiliyorum.

1 2 3 4 5

4- Herkesin hata yapabileceğini ve bunun normal bişey olduğunu düşünüyorum

1 2 3 4 5

5- Diğer insanların duyguları ve ruhsal durumları benim için önemlidir.

1 2 3 4 5

6- Eleştirilere açığım, eleştirildiğim zaman savunmacı bir tutum sergilemem.

1 2 3 4 5

7- Üzgün yada kızgın olduğum zamanlarda kendi kendimi sakinleştirebiliyorum.

1 2 3 4 5

8- Şikayetlerimi ve hislerimi dürüstçe ifade edebilirim.

1 2 3 4 5

9- Başarısız olduğum durumların ardından kendimi çabuk toparlayabiliyorum.

1 2 3 4 5

10- Davranışlarımın çevremdekileri nasıl etkilediğini farkındayım.

1 2 3 4 5

11- Karşımdakilerinin anlattıklarını yargılamadan ve sorgulamadan sonuna kadar dinleyebilirim.

1 2 3 4 5

12- Sık sık nasıl bir hayat yaşamak istediğimi ve bunun için neler yapmam gerektiğini kendime sorarım.

1 2 3 4 5

13- Benim işime , işimin de bama artı değer kattığını hissediyorum.

1 2 3 4 5

Puan Cetveli 1 = % 0
2 = % 25
3 = % 50
4 = % 75
5 = % 100

Puanlama : 13- 25 puan : Kendi kendinizi ifade etme konusunda oldukça sıkıntı yaşıyorsunuz. Kendi duygularınızı çözümlemekle uğraşırken diğer insanları anlamaya vakit kalmıyor.Dolayısıyla iletişim kurmak , yeni ortamlara katılmak konusunda zorlanıyorsunuz.Çevrenizdekile rle daha çok paylaşımda bulunun.Olaylara onların penceresinden bakmayı deneyin.Böylece kendinizi ifede etme beceriniz artar.

26- 38 puan : Çoğunlukla anlaşılmamaktan yakınıyorsunuz.Kendinizi yalnız hissettiğiniz zamanlarda çareyi kabuğunuza çekilmekte buluyorsunuz.İçinize kapanmak yerine hissettiklerinizi bir yakınınızla paylaşmayı deneyin.Farklı sosyal ortamlara girin yeni insanlarla tanışın.Herkes hata yapar hoş görmeye gayret edin. Bu iyi bir başlangıç olacaktır.

39- 51 puan : Sıkıntılarınızı içinize atmak yerine paylaşmayı tercih ediyorsunuz.Yeni bir ortama girdiğinizde insanlarla kaynaşma ve iletişim kurma konusunda hiç fena değilsiniz.Kendi hissettikleriniz kadar arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizdekilerin duygularını da hesaba katmayı unutmayın deriz.

52- 65 puan : Duygusal zeka seviyeniz oldukça yüksek.İletişim becerileriniz oldukça gelişmiş.Empati yapabiliyor,olaylara sadece kendi çevrenizden bakmıyorsunuz.Anlayışlı ve hoşgörülüsünüz.Bir hata yaptığınızda pişmanlık duymak yerine bunu bir avantaja dönüştürmeyi deniyorsunuz.Hem kendiniz hemde çevrenizdekiler için iyi bir dostsunuz. TEBRİKLER !

kaynak :GENÇ GELİŞİM DERGİSİ
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)