Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.01.2012, 08:06   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 901 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Okullarda ziller yarıyıl tatili için çaldı

Eğitim-Öğretim’de ilk yarı dün öğrencilere dağıtılan karneler ile sona erdi. Tüm Yurtta olduğu gibi Sivas il merkezi ve ilçeler ile okulu bulunan köylerde karne heyecanı yaşandı.
Kimi öğrenciler başarılarından dolayı sevinç yaşarken kimileri ise kırık notlardan dolayı burukluğu yaşadı.

DİPLOMASINI VALİ KOLAT VERDİ
İlksen Kolat tarafından eğitime kazandırılan Dudu Öztürk, karnesini Vali Ali Kolat’ın elinden aldı.
Vali Kolat, eşi İlksen Kolat tarafından eğitimine 2 yıl verdikten sonra yeniden okula kazandırdığı Dudu Öztürk adlı kız öğrencinin eğitim gördüğü Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde öğrencilere karnelerini dağıttı.
Başarılı bir şekilde eğitimine devam eden ve takdir belgesi alan 11. sınıf öğrencisi Dudu Öztürk ile yakından ilgilenen Vali Kolat ve eşi İlksen Kolat, Öztürk'ün durumu hakkında da öğretmenlerinden bilgi aldı.
Vali Kolat daha sonra Ziya Gökalp İlköğretim Okulu'na giderek, buradaki ilköğretim öğrencilerinin karnelerini dağıttı.
Kolat'a Vali Yardımcısı Veysel Çiftçi de eşlik etti.
KARNELERİNİ EVDE ALDILAR
Suşehri ilçesinde taşımalı eğitime ara verilmesi nedeniyle tatilde olan öğrenciler, karnelerini evlerine kadar gelen öğretmenlerinin elinden aldı.
Sivas Valiliği kararıyla taşımalı eğitime 5 gün ara verilmesinin ardından, bu kapsamdaki Aşağı Sarıca İlköğretim Okulu'nun öğretmenleri, okullarına 17 köyden gelen öğrencilerinin evlerine giderek karnelerini dağıttı. İlçeye bağlı Beydeğirmeni köyüne giden bir grup öğretmen, burada öğrencilerine karnelerini verdi.
Öğretmenlerden Ali Sandık, 285 öğrencisi olan okullarının 215 öğrencisinin ilçeye bağlı 17 köyden taşımalı olarak geldiğini söyledi.
Valilik kararıyla taşımalı eğitim gören okulların 5 gün süreyle tatil edildiğini anımsatan Sandık, ''Okul idaremiz ve öğretmen arkadaşlarımızla birlikte yapmış olduğumuz değerlendirmede okulların tatil olması nedeniyle, öğrencilerimizin karnelerini 15 gün merak etmemesini istedik. Bunun üzerine karnelerini evlerine kadar götürmemizin daha güzel olacağı kanaatine vardık'' dedi.
Karnesinde zayıfı bulunan öğrencilerin derslerine daha iyi çalışacakları düşüncesiyle karnelerini evlerine kadar götürdüklerini anlatan Sandık, öğrencilerin karne heyecanını gidermek istediklerini kaydetti.
Sandık, ''Karnelerinde zayıf olan öğrencilerimizin üzülmemesini istiyoruz. İkinci dönem daha çok çalışmalarını isteyeceğiz. Bizler tüm öğrencilerimizin yetenekli olduğunu görüyoruz. Onlar bizim için bir cevherdir. Özellikle ailelerimizin çocuklara daha çok destek olmalarını istiyoruz. Çünkü en büyük yatırım eğitime yapılan yatırımdır'' ifadelerini kulandı.
Öğrenci velisi Kenan Yıldırım ise öğretmenlere bu davranışlarından dolayı teşekkür ederek, ''Bizim dönemimizde böyle bir konu hiç olmadı. Gerçekten çok güzel bir hizmet'' diye konuştu.
Okulun 8. sınıf öğrencisi Şafak Yıldırım da karnesini evine kadar getiren öğretmenlerine teşekkür etti. Karne sevinci yaşayan Aybüke Kurnaz da doktor olmak istediğini söyledi.

15 gün sürecek tatilin ardından okullarda ikinci yarı 6 Şubat tarihinde başlayacak.
2011-2012 Eğitim-öğretim dönemi 8 Haziran 2012 Cuma günü sona erecek.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.01.2012, 09:18   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Okullarda ziller yarıyıl tatili için çaldı

Karnesi iyi olan öğrenciler seviniyor kırık notu olanlar üzülüyor,üzülmeye gerek yokki ikinci yarı çalışır düzeltirsiniz okul bitim toplu sevinirsiniz.
Alt 21.01.2012, 19:40   #3
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 12:12

Tecrübe Puanı: 560 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bizimkiler uçuyolardi . Sürekli sordular iki buçuga daha çok mu var. Ne zaman eve gidicez karnemiz nasil
Alt 23.01.2012, 20:02   #4
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 922 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Allahım sana şükürler olsun tatile girdik, ders yaptırmaktan fenalık geçiriyorum.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.01.2012, 00:45   #5
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 618 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ohooo.
Şimdiden neden dert yanarsınız ki anlamam.
Asıl hayat okulunda yaşam mücadele sınavlarına girin de görün siz fenalığı.
Artık iş üniversiteyi kazanmakta da değil, okumaktada değil, işe girmektede.
Girdiğin işte emeğinin karşılığını alamayacağın para ile bu şartlarda geçinebilmek ve bununla mutlu olmak çok önemli.
Bunu yapanlar kazanmış saysınlar kendilerini.
Kardeşlerime de iyi tatiller dilerim.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)