Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Ulaş
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Ulaş Ulaş İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.01.2008, 22:08   #11
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4506 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: --->: ULAŞ-Acıyurt

Alıntı:
YALÇINERLER Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Görmedi çorak torpağım ihaneti..En güzeliyle sevdi memleketi.Demedi kürt türk alevi sünni.İnsanız dedi hepimiz aslında .İnsan olmak güzelde sevemedi ihaneti bi türlü bu yaban elin insanı.Dosta ihaneti ,eşe ihaneti,aşka ihaneti helede VATAN a ihaneti hiç ama hiç sevemedi.Türban dediler 'balam zaten gardaşız 'dedi sarmadı anasını kardaşını kara çarşafa.Aydın oldu yiğit oldu ama oluncada en böyük ATATÜRK oldu bu kıraç elin yiğit insanı.
sevgili kardeşim güzel paylaşımın için size çok teşekkür ederim
Alt 13.01.2008, 18:34   #12
YALÇINERLER
Yeni Yiğido
NO AVATAR

YALÇINERLER Şuan YALÇINERLER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2009 21:15

Tecrübe Puanı: 0 YALÇINERLER FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: ULAŞ-Acıyurt

Çok acılar çektik .kiminde öldük kiminde öldürüldük.Birileri sofralarında istakoz yerken bizim ekmeğimizle siyaset yapmayı hiçte yadsımadı.Emekli maaşımızla alamayacagımız saatleri utanmadan sıkılmadan taktı bileklerine..bilekleri vardı da yüreklerini kaybetmişlerdi.akılları vardı da duygularını kaybetmişlerdi belki? kimbilir .Gemiciğin yoksada yada mısır tüccarı oğlun yahut sonradan medya patrunu damat filan o da mı yok..ne gam.. öpülecek tertemiz alnın da mı yok.işte onu bırak yarınlara..Çocuklarımız için aydınlık yarınlara inşallah
YALÇINERLER isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.01.2008, 13:29   #13
sadecesivas
Yeni Yiğido

sadecesivas - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sadecesivas Şuan sadecesivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2008 15:15

Tecrübe Puanı: 0 sadecesivas isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

gültekin ailesine selamlar. mesajlarınızı bekliyorum
sadecesivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.01.2008, 18:11   #14
murat aydoğan
Yeni Yiğido
NO AVATAR

murat aydoğan Şuan murat aydoğan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2010 22:59

Tecrübe Puanı: 601 murat aydoğan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Pfeil --->: ULAŞ-Acıyurt

tüm acıyurtlu hemşerilerime selamlar önder erdemli yi tanıyan varsa asker arkadaşın kertmeli murat aydoğanın selamı var dersiniz saygılar ist maltepe
murat aydoğan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 05.02.2008, 17:21   #15
cafein58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

cafein58 Şuan cafein58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.10.2008 08:35

Tecrübe Puanı: 0 cafein58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

selamunaleykum. ben yasin gültekin herkese saygılar.
cafein58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 02.09.2008, 22:10   #16
Acıyurt58
Yeni Yiğido

Acıyurt58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Acıyurt58 Şuan Acıyurt58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.04.2009 14:24

Tecrübe Puanı: 0 Acıyurt58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: --->: ULAŞ-Acıyurt

[quote=sadecesivas;226891]gültekin ailesine selamlar. mesajlarınızı bekliyorum[/QUO merhabalar Şamil gardaş ,,nerelerdesin sen hiç görünmüyon,,,memleketten kucak dolusu selam ve sevgiler
Acıyurt58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.09.2008, 21:08   #17
mancılık aşkı
Yeni Yiğido
NO AVATAR

mancılık aşkı Şuan mancılık aşkı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.10.2008 20:33

Tecrübe Puanı: 0 mancılık aşkı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ULAŞ-Acıyurt

selam olsun acıyurtlu gardaslara benım annem acıyurtlu ben ılk defa acıyurdu internette gordum cok sevındım.cok guzelmıs en kısa zamanda zıyaret dusunuyorum.
mancılık aşkı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.09.2008, 16:50   #18
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2157 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Köy 1877-1878 Osmanlı-Rus savaşı sırasında Ruslardan kaçarak Kafkasya'dan göç eden Karapapah adlı Türk boyu tarafından kurulmuştur. Bu boyun beyi Mihrali Bey'dir. Kuzey Kafkasya'da Kür nehri civarından buraya gelerek yerleşmişlerdir.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.10.2008, 11:52   #19
oğuzyalçıner
Yeni Yiğido
NO AVATAR

oğuzyalçıner Şuan oğuzyalçıner isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2008 11:52

Tecrübe Puanı: 0 oğuzyalçıner FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Siteyi yen i keşfettim, tüm yalçınerlere selamlar, sevgiler,
oğuzyalçıner isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.11.2008, 22:48   #20
namyelüs
Yeni Yiğido

namyelüs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

namyelüs Şuan namyelüs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.04.2015 01:09

Tecrübe Puanı: 0 namyelüs FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

herkese selamlar ..arkadaşlar atanesli araştırması yaparken bir bilgiye ulaştım..sizlerle bu bilgiyi paylaşmak istedim..ben..bir (terekemeyim)yani garapapag türküyüm..dedelerim tiflisten gelmiş 1918 yılında
şu anki gürcistan devleti içerisinde .....BORÇALI....denen bir yer ...ve DARVAZ ...denen bir köyden veya kasabadan ..ulutürk yurdu borçalı..
adlı bir siteden mektup yazdım...mektubuma cevap olarak müşfik borçalı kardeşim bana yazdı....dediğine göre darvaz kenti mehrali beyimizin geldiği kenttir..neyse yazışma aynen şöyleki....

selamun aleyküm gardaşlarım::EFENDİYEV..neslin den olan kim varsa tanışmak istiyorum..ben süleyman çelik..türkiyede istanbulşehrinde
yaşıyram..menim atam borçalıdan gelmiş türkiyeye seferberlik zamanında..atamın nesline efendiler derlermiş..ben dedemi hiç görmedim ama babamın anlattığı kadar ağbulak veya garabulak
diye bir köy olabilir..arıxlı diye bir yer olabilir fazla bir bilgimiz yok ama bir ümit işte orada kalan dedem süleymanın babası abdullah ve amcası abdurahman ve gardaşı delikeriş lakaplı
efendiler neslinden birilerine ulaşmaya çalışıyorum bana bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim..
dedem süleyman türkiyeye dayısı yusuf kişi ile birlikte geçmiş
dayısı yusuf kişinin nesline CEFERLER derlermiş..
erzurumun hınıs kasabasının çamurlu köyüne gelmişler 9 sene orada kaldıktan sonra devletimiz sivas ilçesinde bir yer vermiş
oraya taşınmişlar...şu anki köyümüz sivas şehri....gürün ilçesi
kürkçü köyü

bu benim yazdığım mektup...

buda mektubuma cevap yazan kardeşimiz..

Hörmetli Süleyman Çelik efendi!
Salam!
Əfəndi nesli, Efendi Ocaği - Nureddin, Abdurrahman, Dellekler -- şu soyadları Borçalının Darbaz köyünde var, bir tanınmış nesildir ve Sizin dediklerinize uyqun gelir. Onlardan da Sivasa gedenler olmuş ve hazırda Sivasda - Acıyurtda yaşayanlar var...
Mehrali beyin ve Alıağanın neveleri də, Reşdü Bey de mehz bu DARBAZ köyündendir....
Bu barede Sivasda Doqan Kaya ve Beşir Sönmez isimli alim-yazarlar var. Onların Darbaz köyü ile elaqeleri var.
Bu barede hazirda Ankarada Bilkend Universitetinde 6-cı Uluslararası Türk Dili Kurultayında olan doktor professor Meded Çobanov da Size etraflı melumat vere biler.
Hörmetle Müşfiq Borçalı.

Sayin Süleyman Çelik Əfəndi!

Sizə doğma Darbaz köyündən ateşin salamlar!

Sizi BORÇALI sevginise ve şeirlerinizə görə Sizi alqışlayıram!..
Men 1970-de Darvazda doquldum. 1990-dan Bakidayam. Aileliyem. 2 evladim var. Hazirda "Borcali" neshriyyatinin mudiriyem, "Tehsil" ve "Sherqin Sesi" qezetlerinin Bash yazariyam.

Sizi ne vaxt imkaniniz olsa Bakiya ve Darbaza qonaq- musafir devet edirem. Oz arabamla Sizi babalarinizin yashadiqlari yerlere apararam.
Bilirsiz nece gozel ve sefali, daqlar qoynunda, buz bulaqlar ehatesinde olan bir koydir. Quyu-Bulaq, Qirx-bulaq, Orta-bulaq, Qaraarxac, Qizlar bulaqi....

Qohumlarinizi da yaxshi taniyiram. Onlar hem de menim qohumlarimdi. Demeli, biz de qohumuq.

evet arkadaşlar durum böyle inşallah ben gidecem birgün borçalıya
acıyurttan olan arkadaşlarla da tanışmak isterim

allaha emanat olun hepiniz

Ozunu ve Mektublarini bekleyirem.

m-borcali@mail.ru

abilerim gardaşlarım allah bu birliğimizi bozmasın inşallah
GEÇMİŞİNİ UNUTANIN GELECEĞİ OLMAZMIŞ...
gelin geçmişimizi unutmayalım hep yaşatalım..bu gavurlar atalarımızı param parca bölmüş dağıtmış ama birlik olmak bizlere düşer ..gelin kimin torunları olduğumuzu tüm dünyaya gösterek.
buna bizlerin gücü yetmeyecekse ne yaşayırık bu dünyada
yetmeyecekse yerin altı bize daha eyidi..
allah cümlenizden razı olsun.....süleyman çelik.....türkiyeden
namyelüs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)