Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.01.2009, 17:47   #181
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

çılgın_türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın_türk Şuan çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.04.2012 18:32

Tecrübe Puanı: 640 çılgın_türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Zanlılar Suikast Hazırlığındaydı

yine dersi kaynatmışsınız daldan dala

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.01.2009, 12:50   #182
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2158 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Cumhurbaşkanlığı seçimini önceden tartıştık tekrar yazmayacağım aynı şeyleri...
"AKP yeterli sayıya ulaşamadığı için Anayasa değişikliğini tek başına yapamıyor " demişsin, haklısın bu konuda zira yine sapla samanı karıştırıyorsun son yazdığım 5 mesaj bunu içeriyor... Bu anayasa değişikliği değil kanun değişikliği bunu da tek başına yapabiliyor akp sayısı çok çok üstünde yetiyor...Vekil dokunulmazlığına gelince CHP zaten destek olayım getir diyor AKP getirmiyor.
Kamu görevlilerine amirleri izin vermedikçe yargılanamaz diyorsun, bu konuda da haklısın ama hangi konuda yargılanamaz??? her konuda yargılanabilir sadece görevi sebebiyle suç işlerse izin alman gerekir ki Türkiye'de izin verilmediği görülmemiştir, bu da dokunulmazlık değildir. Van rektörü de yargılandı, KKK komutanı da... Kim engel oldu??? Bu dokunulmazlık değildir, nasıl yargılanacağı konusudur ama vekil dokunulmazlığı nasıl yargılanamayacağı konusudur. Dünya nın her yerinde Mahkemeler ayrılır nedenide askerliğin özel durumundandır, silah olan yerde yanlışlıkla yaralanma ve ölüm gibi konularda cezaları farklıdır, hatta abartayım bir örnek vereyim bir asker PKK'lı bir teröristi öldürdü aileside gitti sivil mahkemede dava açtı nasıl çıkacaksın işin içinden??? Erinden Generaline Hizmetlisinden Müsteşarına zaten dokunulabiliyor ama meclisteki 298 dosyanın kaçı AKP'nin, ben söyleyeyim 221 dosyayken 79'u AKP'ye aitti, ne var bunda dersen 110 tanesi DTP'nin geriye kalan 30 civarında dosya ise CHP ve MHP'ye ait. CHP'nin 18 vekili hakkında dosya var hepside kendi dilekçeleri ile başvurup dokunulmazlıklarının kaldırılmasını istedi, ama kaldırılmadı... Şimdi AKP neden yanaşmıyor vekil dokunulmazlıklarının kaldırılmasına anladın mı? Hatta biraz zorlarsak kamu görevlilerinin yargılanmasını düzenleyen kanununu tek başına değiştirebilirken laf etmesi CHP'ye nedendir??? Üzerinden suçu atmak olmasın ya da kendi müsteşarlarını ve genel müdürlerini korumak için???

Saygılar...
Ben diyorum ki AKP CHP MHP DTP ÖDP BBP hangi parti olursa olsun
Erinden Generaline Hizmetlisinden Müsteşarına Milletvekilinden Bakanına Başbakanına Cumhurbaşkanına dokunulmadık kimse kalmasın Türkiye de tek yargı olsun Asker sivil diye ayrılmasın
Hele helede 35 40 50 senedir dokunulmayanlara dokunulsun Cezasız suç kalmasın

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.01.2009, 13:07   #183
thesaduf58
Yeni Yiğido

thesaduf58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

thesaduf58 Şuan thesaduf58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2009 14:30

Tecrübe Puanı: 567 thesaduf58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
dark_yamtar58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ya kıbrıslı kardeşim karşınızdaki insan neyi nekadar biliyorda bu işi bukadar ciddileştirdiniz ki.Karşında konuşan için iş olsun torba dolsun.
sen neyi biliyosun ki hemşerim boyle bir karara vardin
Alt 03.02.2009, 03:38   #184
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1169 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

'PKK'lılar Paşalar'a küfür ediyor!'

"Beni askerde olarak bilen 4 yaşındaki kızım bile sonunda isyan etti. 11 ayın hesabını Türk mahkemelerinde soracağım"

Ergenekon soruşturması kapsamında 2008 yılı Şubat ayında tutuklanarak cezaevine konulan ve geçtiğimiz hafta serbest bırakılan Gazeteci Yazar Vedat Yenerer yaşadıklarını anlattı.

Show Tv’de yayınlanan Haber Özel Programına katılan Gazeteci Yazar Vedat Yenerer’in çarpıcı açıklamalarından bazı bölümler:

Boş Kovanlar Suç Sayıldı

Ben yıllarca savaş muhabirliği yaptım. Yıllarca Çeçenistan, Afganistan, Bosna ve onlarca ülkede uluslararası bir çok ajansta gazetecilik görevlerinde bulundum. Hatıra olarak çeşitli ülkelerden getirdiğim ve ofisimde bulunan boş kovanlar suç delili olarak karşıma çıkarıldı. Her savaş muhabirinin masasında mutlaka rastlarsınız içi boşaltılmış bir el bombasına. Kalemlik olarak kullanırlar çoğu. TSK’ya bu kovanlarla ilgili yazı yazıldı. Yazıya gelen cevap: “Bunlar kesinlikle silah yada patlayıcı değiller” oldu. Ama ben yine de tutuklanarak cezaevine konuldum.

4 Gün Gözaltında Kaldım 2 Saat Sorgulandım

Emniyet’te dört gün kaldım. Bu dört gün boyunca benle sadece 2 saat konuşuldu. O da sorgu değil muhabbet edercesine. Bana medya dünyasındaki dedikodular soruldu. Şubat ayında gözaltına alındım.

Emekli Generallere Sürekli Tacizde Bulunuluyor

Cezaevi F tipi olduğu için avlular birbiriyle yan yana. Konuşmalar diğer hücrelerden rahatlıkla duyuluyor. Bir avludan diğer avluya elinize geçen herhangi bir şeyi rahatlıkla atabilirsiniz. Oradakiler insan öldürmüş kişiler. Her gün eylem yapıp bir şeyleri protesto ediyorlar. Askere kurşun sıkmış PKK'lı teröristler var içlerinde. Emekli Generaller sürekli protesto ediliyor. Sürekli ana avrat küfür ediyorlar.

Cezaevinde Şarap Yapılıyor

Kandıra cezaevinde şahit olduğum olaylar var. Bunlardan biri şarap yapımı. Eroinden uyuşturucudan girmiş kişiler şarap yapıyor. Bir avludan diğer avluya pet şişelerde yapılan şaraplar atılıyor. Silivri cezaevinde de inanılmaz olaylara şahit oldum. Bunlardan biri yine Ergenekon sanıklarından ismini vermek istemiyorum. Dışarıya doktor kontrolüne gönderilen biri. Doktorların kendisine çok sert davrandığını ve bu durumun ağırına gittiğini dile getirdi. Daha sonra bunun sebebini araştırmaya başlamış. Bir gün tesadüfen farkına varmış ki: Sevk kağıdında suçu El Kaideci olarak yazılı. Diğer doktor kontrolüne gönderilenlerinde aynı şekilde sevk kağıdında suçu; uyuşturucu, terör olarak yazılıyor. Doktorlar yeminli kişiler her kişiye aynı davranırlar ancak bu şekilde bir önyargı oluşuyor haliyle.

Tolon Paşa İle İlgili Açıklamam Yanlış Anlaşıldı
Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve Emekli Tuğgeneral Veli Küçük yanımızdaki hücrede kalıyorlardı. Bir gün birkaç gardiyan yanında Hurşit Paşa ile koridorda karşılaştık. Paşa 25 kilo zayıflamış. Devlet hastanesindeki doktor bir şey bulamadığını söyleyip geri gönderiyor. Doktor haber yollamış “bir gün gelsin dalağını kontrol edeyim” diye. Bende Paşa ile sohbet ederken şakalaştık. Çıkınca beraber kontrole gideriz diye.

Yaşadıklarımı Kitap Haline Getiriyorum

Dava sürecinde yaşadıklarımı kitap haline getiriyorum. İnanılmaz şeyler var. Çok ilginç şeylere tanık oldum. Çok şaşılacak şeyler var. Bunları insanlarla paylaşmak istiyorum.

(Alıntı)

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)