Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.08.2009, 11:42   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 901 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Gıda Bankası Kapasite Artıracak

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Türkiye’ye model olan Gıda Bankası’nın kapasitesini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İhtiyaçlı ailelere yardım amaçlı kurulan Gıda Bankası kapasitesini artırmak için Belediye Başkanı Doğan Ürgüp sivil toplum kuruluşları ve Sivas’ın önde gelen esnafları ile bir araya geldi. Toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları, Oda Başkanları, Dernek Başkanları Sivaslı İş adamları ve esnaflar katıldı. Gıda Bankasıyla daha kapsamlı ve daha çok ihtiyaçlı ve doğru insanlara ulaşmayı hedefleyen Başkan Ürgüp, “Bu konu tüm Sivas’ı ilgilendiren ve Allah rızası için yapılan bir faaliyet. Herkesin seferber olması gerekir ben temenni ediyorum ki duyarlı Sivas halkı bu sese yabancı ve yapılan yardımlara duyarsız kalmayacaktır ve elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Gıda Bankası tarafından geçen yıl ihtiyaç sahibi insanlarımıza 400 milyarlık bir destek verilmiştir. Hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza yönelik yardım ve desteği kendisine ilke edilen Gıda Bankamıza bu yıl 2 Trilyon liralık yardım bekliyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarımız, özel teşebbüslerimiz ve STK’ların desteğine ihtiyacımız var. Bu mesele siyasi bir mesele değildir. Siyaset konusu yapılacak bir konu değildir. Hep beraber el birliğiyle bu işe atılırsak zenginden alıp fakire veren bir köprü oluşturmuş oluruz” dedi. Hayat Ağacı Derneği öncülüğünde yapılan toplantıda Gıda Bankasının gelirlerinin nasıl artırılacağı da tartışılarak fikir alışverişinde bulunuldu.

GIDA BANKASI NASIL BAĞIŞ KABUL EDER
Alan elle-veren eli buluşturan Gıda Bankası, yardıma muhtaç olanlara çağa uygun yardım yaptığı gibi yardım yapacak güçte olanların yardımlarını da çağa uygun olarak kabul ederek, dağıtımını sağlıyor. Yardım yapmak isteyen kişi veya kuruma bir numara veriliyor. Alınan ayni ve nakdi bağışlar bu numara üzerinden makbuz karşılığında teslim alınıyor. Bağışı yapan kişi veya kurum vergi mükellefi ise verdiği miktar kadar tutarı vergi indiriminden yararlanmak içinde kullanabiliyor. Bağış yapan insanların bağış miktarları barkot sisteminden geçirilip, kayıt altına alındığı için bağışı yapan kişi veya kurum daha sonra yaptığı bağışın nasıl kullanıldığı ve kime gittiği denetleyebilir
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.08.2009, 13:06   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Gıda Bankası Kapasite Artıracak

güzel bi çalışma tüm emeği geçenlere ve yardımlarını esirgemeyen tüm sivas esnafına ve halkına sonsuz teşekkürler
Alt 07.08.2009, 08:13   #3
deniz kızı
Usta Yiğido

deniz kızı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

deniz kızı Şuan deniz kızı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2009 07:57

Tecrübe Puanı: 750 deniz kızı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Gıda Bankası Kapasite Artıracak

gıda bankası gerçekten çok iyi bir aracı oluyor yardımseverler ile muhtaçlar arasında. gerçek ihtiyaç sahipleri hakettikleri yadımı almış oluyor. yardımseverlerin hayırları doğru yere ulaşmış oluyor. maddi durumu elveren herkes katkıda bulunur diye umuyorum. yardım yapmış olmak küçük büyük farketmez o kadar huzur veriyorki o huzuru başka şekilde elde etmek çok zor

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)