Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 07.12.2009, 14:31   #31
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 737 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: DTP'liler Alperen ocağını taşladı

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu bile bir sorun değil mi?senin toprağında yaşayan insanlara senden çok yabancıların etkisi varsa bu da bir problem.
ayrıca abdurrahman ben alperenleri takdir ettiğimi belirttim değil mi?
şunun garantisi kim verebilir? açılım olmasaydı ya da böyle bir şeye teşebbüs edilmeseydi bile garanti edebilir miydiniz bu halkın bizden kopmayacağını.. 80 yılda giderek açılan bir uçurum var.bunu siz görmezden geliyorsunuz.ha açılımlı ha açılımsız ,bölgede yıllarca süren bir problem var. ama malesef köklü bir çözüm önerisi yok
İyilikten maraz doğar goromaz Polisler o taş atanlara ve bayrak yakanlara Gerekli Müdahaleyi yapsalar böyle olmazdı Kapatacan dtpyi daha parti kurmasınıda engelliyecen sonra diyarbakır belediye başkanını ve diğer dtp li başkanıda görevden alacan Apoyuda asacan o zaman bak daha baş kaldırıyorlarmı Ve isyan eden hepsini devlete isyandan hapse atacan Bak o zaman kürt sorunu kalıyormu.
Alt 07.12.2009, 14:34   #32
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
H_Turan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İyilikten maraz doğar goromaz Polisler o taş atanlara ve bayrak yakanlara Gerekli Müdahaleyi yapsalar böyle olmazdı Kapatacan dtpyi daha parti kurmasınıda engelliyecen sonra diyarbakır belediye başkanını ve diğer dtp li başkanıda görevden alacan Apoyuda asacan o zaman bak daha baş kaldırıyorlarmı Ve isyan eden hepsini devlete isyandan hapse atacan Bak o zaman kürt sorunu kalıyormu.

Anayasa Mahkemesi'nin hakkında kapatılma davasını yarın görüşeceği DTP'nin kapatılması halinde partililerin faaliyetlerini Barış ve Demokrasi Partisi'nde (BDP) sürdürmesi bekleniyor

adamlar herşeyi hazırlamışlar kapanırsa formül hazır çünkü kanunlar böyle...
Alt 07.12.2009, 14:40   #33
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 737 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Anayasa Mahkemesi'nin hakkında kapatılma davasını yarın görüşeceği DTP'nin kapatılması halinde partililerin faaliyetlerini Barış ve Demokrasi Partisi'nde (BDP) sürdürmesi bekleniyor

adamlar herşeyi hazırlamışlar kapanırsa formül hazır çünkü kanunlar böyle...
O zaman Mecliste hala besliyecez vergilerimizle pkk o zaman
Alt 07.12.2009, 15:14   #34
Salim58
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
H_Turan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
O zaman Mecliste hala besliyecez vergilerimizle pkk o zaman
evet malesef öyle

her taraftan saldırı haberleri tokkatta 8 asker yaralı tuncelide bankalar tehdit altında ne olacak .vereceksin vur emrini kurşun çok ama karar çıkmaz çıksada uygulanmaz mahkeme kapısından geri döner....
Alt 07.12.2009, 15:14   #35
doğan bulut
Yasaklı
NO AVATAR

doğan bulut Şuan doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.05.2010 04:13

Tecrübe Puanı: 0 doğan bulut FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
bi bir kere şunu hatırlatmak isterim. Benim ülkeme sevgim parti sevgisinden öndedir. Hepimiz gibi.. Sizden böyle bbir yorum geleceğini tahmin etmeliydim.Ancak ülkemizin bir meselesini yok senin partin şöyle yaptı yok benim partim böyle yaptı diye küçük bir alana sıkıştırmak inanın beni rahatsız ediyor.Biz bu başlıkta partileri tartışmıyoruz en azından benim böyle bir derdim yok.Burada açılımın getirisini götürüsünü tartışıyoruz. Ben de dedim ki: Açılımdan önce de bayrağa saldırı yok muydu?
Diğer taraftan urumçi kardeşim, mesele pkk sorununu da içeren bir mesele değil mi? Kürtler (in bazıları) Cumhuriyet döneminde de ayaklanmış bugün de ayaklanmışlar. 10 yılda onbeş milyon genç yaratan cumhuriyet 80 küsür yılda 12 milyon Kürt'ü kendine niye bağlayamadı. Sorumlu kim?Biz ülkemize onları sevrememişsek geçen onlarca yılda, bunda hepimiz suçluyuz.

yorum yok sen kendi yorumunu kendin vermişsin zaten işine geldiği gibi yaz çiz ben usandım artık
doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.12.2009, 15:21   #36
Salim58
Moderator

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
evet malesef öyle

her taraftan saldırı haberleri tokkatta 8 asker yaralı tuncelide bankalar tehdit altında ne olacak .vereceksin vur emrini kurşun çok ama karar çıkmaz çıksada uygulanmaz mahkeme kapısından geri döner....
evet acı haber geldi tokat reşadiyede 6 askerimiz şehit

allah rahmet eylesin yaralı askerlerimizede acil şifalar..
Alt 07.12.2009, 15:28   #37
doğan bulut
Yasaklı
NO AVATAR

doğan bulut Şuan doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.05.2010 04:13

Tecrübe Puanı: 0 doğan bulut FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

KAHROLSUN.. PKK ...KAHROLSUN YANDAŞLARI .....KAHROLSUN DUYARSIZ KALANLARA

ŞEHİDİM HAKINI HELAL ET BİZLERE
doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.12.2009, 03:53   #38
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 638 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
bi bir kere şunu hatırlatmak isterim. Benim ülkeme sevgim parti sevgisinden öndedir. Hepimiz gibi.. Sizden böyle bbir yorum geleceğini tahmin etmeliydim.Ancak ülkemizin bir meselesini yok senin partin şöyle yaptı yok benim partim böyle yaptı diye küçük bir alana sıkıştırmak inanın beni rahatsız ediyor.Biz bu başlıkta partileri tartışmıyoruz en azından benim böyle bir derdim yok.Burada açılımın getirisini götürüsünü tartışıyoruz. Ben de dedim ki: Açılımdan önce de bayrağa saldırı yok muydu?
Diğer taraftan urumçi kardeşim, mesele pkk sorununu da içeren bir mesele değil mi? Kürtler (in bazıları) Cumhuriyet döneminde de ayaklanmış bugün de ayaklanmışlar. 10 yılda onbeş milyon genç yaratan cumhuriyet 80 küsür yılda 12 milyon Kürt'ü kendine niye bağlayamadı. Sorumlu kim?Biz ülkemize onları sevrememişsek geçen onlarca yılda, bunda hepimiz suçluyuz.

Sevgili goramaz, kürtler neden ayaklandı diyoruz. Hayır bunlar bir kürt ayaklanması değildi. Bölgesel dini içerikli ya da aşiret çıkarlarını güden ayaklanmalardı bugüne kadar. PKK ise bir kürt ayaklanması değil marksist leninist bir terör örgütüdür. Ha bugün gelinen nokta şudur açılım yapıp PKK'yı kürt kökenli vatandaşlarımıza maal etmek ve kürt kimliğine sahip bir millet oluşturacak propagandalara bizzat devletin eliyle imkan sağlamak bunun yanında ayrıştırmak ve kutuplaştırmak sonucu bundan sonra emin ol kürt isyanı gerçekleşecektir. Benim artık şu noktada tek çekincem vardır; Kürt ayaklanması gerçekleşmeden Türklerin ayaklanması... Zira şu şeraitten feyz alıp kendini görevli bilen ve hükümetin politikalarına bunun yanında provakatif, bölücü eylemlere tahammülü olmayan Türk gençliği eğer isyan ederse, bu çoğrafyada kimse rahat yaşayamaz. Tek çekincem bu ve olmamasını temenni ettiğim yegane şeyde bu.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)