Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.01.2009, 12:43   #101
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4508 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart Cevap: TRT 6

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sanki doguda kaçak elektrik kullanılıyorda memleketin diğer bölgelerinde kullanılmıyor yapmayın be kaçak elektrik memleketin her yöresinde var kimse kimsenin kullandığı elektrik parasını ödemez yapmayın be ne kadar kullanırsan okadar elektrik parası ödersin sana gelen elektrik faturasında buda kürtlerin kullandığı elektrik faturası bunu ödeyeceksin veya kaçak elektrik kullananların faturası bunu ödeyeceksinmi diyor
Bu ülkede gelir elde eden herkesten vergi alınır Türkü Kürdü Çerkezi Lazı diye ayrım yapılmaz
Aslinda problemde burada, kürdün kacak elektrigini ekstra gösterseler cok daha iyi olur ama bunu yapmazlar, dolayli yollardan koyarlar faturaya.
Alt 09.01.2009, 12:43   #102
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Elektrik nerede kaçak kullanılırsa kullanılsın bir şekilde zamlarla halka yansıtılır.
Buda nerede olursa olsun kaçak kullanan hırsızların elektirik parasını dürüst zamanında yatıran vatandaştan yani halktan tahsil edilmiş olur.

.
Alt 09.01.2009, 12:49   #103
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2158 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Alakaya bak
O zaman Anadolu'nun ilk sahipleri de Hristiyanlardı?
Neden aldık?
Fethedilen toprak artık bizimdir..
Tıpkı Anadolu gibi..Anadoluyu fethettik bizim dedik,Balkanları fethettik bizim demedik zaten Yunanlınındı öyle mi
Anadolu'da Yunanlılalrın ataları bizden daha önce vardı.Verelim mi Anadoluyu da

Senin mantığına göre Türkiye'nin şuan Orta Asya'da olması gerekirdi.Madem toprakalrı gerçek sahiplerine verdik..
İsterseniz Adem ile Havva dan başlayalım
Mevcut yaşadığımız topraklar Osmanlı toprakları
Osmanlı bu topraklarda yaşamış Osmanlı güç kaybına uğradıktan sonra Feth ettği topraklardan istemeye istemeye çekilmiş bu topraklardan Yunanistan Bulgaristan Suriye ve daha bir çok ülke Osmanlı hakimiyeti altında idi o topraklarda Osmanlı yaşamıyordu Osmanlı gücünü kaybettikten sonra feth ettiği topraklardan çekilmek zorunda kaldı
Yaşadığımız toprakları neden verelim

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2009, 12:50   #104
ibrahimergin
Yiğido

ibrahimergin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ibrahimergin Şuan ibrahimergin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2010 22:52

Tecrübe Puanı: 625 ibrahimergin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu ülke elbette satilamaz ama bugün elini veren yarin kolunu verir, bu cok güzel bir ata sözüdür, unutmayalim. Yani alistira alistira. Hepimiz cok dikkatli olmaliyiz.
Bugün elini veren yarın kolunu kaptırır güzel bir sözdür. Ama bence buradaki durum şudur, biz Türkler sağ elsek Kürtler sol eldir ve iki elde aynı bedene aittir. O yüzden biri kendi elini tutunca bir zarar gelmez. Ama derseniz ki benim sol kolum yaralı ve onun için doktora gitmek pek mantıklı değil sarsak geçer. Bu yanlış bir mantıktır. Şunu unutmamk gerekir bu topraklarda herkes birdir. Biz kendi içimizde sorunlar üretirken ve çözüme giden yolu tıkarken dışta bizi bekleyen ve elimizin tamamen işlemez olmasını bekleyenler var. Bugün İstanbul' u alamayacaklarını bile bile bir ülküsü bir amacı olan Yunan ve Rumlar mevcuttur. Onlara bu toplumsal bazda bir ivme kazandırmaktadır. Ama ne yazık ki bizim bir ülkümüz bir amacımız yok. İstanbul'u fethettik, Viyana kapılarına dayandık ama sonrasında gerilemeye başlayınca düşman ile uğraşmak yerine içimizde problemler oluşturduk veya oluşturanlara yardım ettik. Şu an için bir ülkümüz bir amacımız yok ve bir ülküsü bir amacı olmayan milletler tarihinde bize gösterdiği gibi yok olmaya mahkumdur. Bize birlik ve beraberlik gerek ve bunun sonucunda ortak bir ülkü ve amaç gerek ki o amaca uygun çalışabilelim. Küresel bir güç olmak zorunda olduğumuzu herkes kabul eder ama bunu başarmanın yolu önce gerçek manada birliği sağlamaktır. Bilinç yoluyla sağlanamayan birlik sağlıklı bir birlik olmayacağından öncelikle kalpleri ve bilinçleri kazanmak gerekir diye düşünüyorum. TRT6 nında ortak bir bilinç oluşturma yolunda iyi bir adım olduğunu düşünüyorum. Atalarımız gücüne o kadar güveniyormuş ki Rumların yaşadığı bölgeye Diyar-ı Rum diyebiliyormuşlar. Biz ise bizden olanın adını bile sindiremiyoruz. Bu sadece Türklerin Kürtlere önyargısı değil, Kürtlerin Türklere de önyargısıdır. Benim eleştirim iki taraflı. Turgut Özal Kürt kökenli olmasına karşın cumhurbaşkanı olabilmiş birisidir. Bunu bilerek hala kendilerinin ayrımcılığa uğradığını savunan bazı ayrılıkçılara prim vermemek gerekir. Kürtçe Tv olmasında bir sakınca görmüyorum ve bunu verilmiş bir taviz olarak da görmüyorum.
To the sun, the sky's soul is fed
ibrahimergin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2009, 12:55   #105
seva
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 2158 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Elektrik nerede kaçak kullanılırsa kullanılsın bir şekilde zamlarla halka yansıtılır.
Buda nerede olursa olsun kaçak kullanan hırsızların elektirik parasını dürüst zamanında yatıran vatandaştan yani halktan tahsil edilmiş olur.

.
Beş yıla yakın bir zaman elektriğe zam yapılmadı ozaman kaçak elektrik kullanılmıyormuydu

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
Alt 09.01.2009, 12:58   #106
ibrahimergin
Yiğido

ibrahimergin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ibrahimergin Şuan ibrahimergin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2010 22:52

Tecrübe Puanı: 625 ibrahimergin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
kronick Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hepimiz Aynı Topraklar Üzerinde Yaşıyoruz ve Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyız Çünkü

Herkesin Yavruları Aynı Vatan İçin Bu Topraklarda Askerlik Yapıyor ve Evlatlarımız Bu Toprak İçin Can Veriyor...

O Yüzden Böyle Bir Şey Olmasını Ben de İstemiyorum Şahsen... Kürt Bir Anneninde Türk Bir Annenin Yüreği de Aynı Şeylerden Yanıyor...

Benim Söylediklerimi Kürtlere Karşıyım Olarak Algılamayın Dediğim Gibi..

Ben Birlikten Yanayım.

olayı farklı yerlere cekmeyin her kürt pkk değil her pkk kürt değil ama ben kürtce okul ben kürtce kanal istiyorum derse benim için artık PKK'lıdır.birisi Kalkıp bana Kürdistanı Kurucaz Apo' yu da serbest bırakın Sizi Anca O zaman rahat bırakırız diyorsa Üzgünüm ama ben böyle düşünürüm doğal Olarak Her Kürt İyi Şeyler Düşünmüyor
Ben seni çok iyi anlıyorum. Hislerinde de samimi olduğuna eminim. Çoğu zaman bende bu şekile düşünüyorum. Birlik ve beraberlik olmalı. Ama şunu anlamaktada güçlük çekiyorum, İnsanlar kendi dillerini konuşmak isteyin ve veya bu dilde yayın yapan tv isteyince nasıl oluyor da vatan haini oluyor. Devletimizin resmi dili Türkçedir ve eğitim dili de aynı dildir. Fakat bu demek değildir ki diğer diller yasaklansın veya bu dilleri konuşanlar hain olsun. T.C olarak bu dil mevzusu öyle bir saçma noktaya getirilmiştir ki ezanlar bile bir dönem Türkçe okunmuştur. Tren demek yerine alttan ittirmeli üstten tüttürmeli denilmiştir. Bu durum işin ne kadar paranoyak bir noktaya gelebileceğini göstermiştir.
To the sun, the sky's soul is fed
ibrahimergin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2009, 13:02   #107
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4508 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
ibrahimergin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bugün elini veren yarın kolunu kaptırır güzel bir sözdür. Ama bence buradaki durum şudur, biz Türkler sağ elsek Kürtler sol eldir ve iki elde aynı bedene aittir. O yüzden biri kendi elini tutunca bir zarar gelmez. Ama derseniz ki benim sol kolum yaralı ve onun için doktora gitmek pek mantıklı değil sarsak geçer. Bu yanlış bir mantıktır. Şunu unutmamk gerekir bu topraklarda herkes birdir. .
Almanya da oturdugum köyde en az 10 tane kürt komsum var, yakinlari ile beraber 100 aile taniyorum, onlar bnizim ne sag elimiz nede sol elimiz. Vererek bir sonuca ulasamazsiniz. Bugün dünyanin en modern ülkelerinde bile devlet radyo ve TV.leri sadece kendi dilinde yayin yapar. Bu PKK`ya verilmis bir tavizdir. Burada ki PKK yandaslari bunu kutladi ve bu onlar icin baska tavizler istemek icin cesaret verdi. Özel bir TV acilabilirdi ama devletin bunu yapmasi yanlis. Yarin kürtce egitime baslanir vs. Bunun sonu kötüye gidiyor. Siz ister inanin ister inanmayin.
Alt 09.01.2009, 13:05   #108
ebubekir çakmak
Usta Yiğido

ebubekir çakmak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ebubekir çakmak Şuan ebubekir çakmak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.03.2010 12:51

Tecrübe Puanı: 686 ebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDIebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDIebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDIebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDIebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDI

KÜRT TÜRK KARDEŞTİR

AKSİNİ SÖYLEYEN KALLEŞTİRRR

O HALDE

HAYATTA BENİM BOYAYACAĞIM RENGİ ALACAKTIR!!!

EBUBEKİR ÇAKMAK.
ebubekir çakmak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.01.2009, 13:14   #109
seva
Usta Yiğido

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Almanya da oturdugum köyde en az 10 tane kürt komsum var, yakinlari ile beraber 100 aile taniyorum, onlar bnizim ne sag elimiz nede sol elimiz. Vererek bir sonuca ulasamazsiniz. Bugün dünyanin en modern ülkelerinde bile devlet radyo ve TV.leri sadece kendi dilinde yayin yapar. Bu PKK`ya verilmis bir tavizdir. Burada ki PKK yandaslari bunu kutladi ve bu onlar icin baska tavizler istemek icin cesaret verdi. Özel bir TV acilabilirdi ama devletin bunu yapmasi yanlis. Yarin kürtce egitime baslanir vs. Bunun sonu kötüye gidiyor. Siz ister inanin ister inanmayin.
TRT sadece Kürtçe mi yayın yapıyor
Kürtçe TV pkk verilmiş bir taviz değil İnsan Temel Hak ve Hürriyeti
Ünüversitelerde Almanca İngilizce Fransızca bilmemnece dillerinde bölümler var neden Kürtçe bölüm olmasın

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
Alt 09.01.2009, 13:15   #110
ebubekir çakmak
Usta Yiğido

ebubekir çakmak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ebubekir çakmak Şuan ebubekir çakmak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.03.2010 12:51

Tecrübe Puanı: 686 ebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDIebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDIebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDIebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDIebubekir çakmak TAM BIR BEYEFENDI

BEN ŞİMDİYE KADAR HİÇBİR KÜRT İNSANINDAN ZARAR GÖRMEDİM ARANIZDA ZARAR GÖREN VARMIIIII PKK DEMİYORUM KÜRT İNSANI DİYORUM YANLIŞ ALGILAMAYIN BENİ PKK YA BENDE KARŞIYIM ALAYINA KADAR AMA KÜRT İNSANININDA HERZMAN YANINDAYIM BU OLAY DIŞ DÜŞMALARIMIZIN BİZİ BÖLMEK İÇİN UYGULADIĞI BİR OYUNDURRR

ÇÜNKÜ TÜRK MİLLETİNİ DIŞARDAN HİÇBİR MİLLET YIKAMAZ

BU OYUNDA YER ALAN HERKES (YANİ BU TOPRAKLARDA KÜRDÜ İSTEMEYEN TÜRK VE TÜRKÜ İSTEMEYEN KÜRT) TOPLUMU KAOSSA YİTEN KENDİNİ AYDIN SANAN ZEVATLARRA DİYORUM ASIL VATAN HAİNİ ONLARDIR ZATEN PKK BU ÜLKEYE ZARAR VEREMEZ

O HALDE

HAYATTA BENİM BOYAYACAĞIM RENGİ ALACAKTIR!!!

EBUBEKİR ÇAKMAK.
ebubekir çakmak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)