Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sitemizin Ozanları - Sayfa 1791 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Şiirler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Şiirler Burada yazmış olduğunuz şiirleri yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.07.2012, 11:33   #17901
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 689 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sitemizin Ozanları

Özür dilemek bir erdemdir. Ben özür dilemekten hiç bir zaman gocunmadım. Madem kastım bu idi diyorsun mesele yok. Kaldı ki iyi niyet gözüküyor da zaten.

Evet söylediğin gibi bu forumdaki davranışlar beni ve ben gibi düşünenleri ziyadesiyle üzdü. Sanki iki farklı fikir var gibi iki cephe oluşmuş. Ben yeniyim. Daha öncesi de bariz olarak gözüküyor. Nihayetinde herkesin kendine göre çok önemsediği doğruları ve değerleri var.

Gelelim sana.. Bir önceki iletimde yazdıklarım senin yazdıklarından hiç aşağı kalmazdı. Herkese mesaj anlamında teşekkür butonuna tıklasa idin, en azından bir jest olacaktı. Bekliyordum doğrusu. Açık söyleyeyim, ben de buna kızarak, hayal kırıklığına uğrayarak tek harfi değerlendiremedim. Belkide, ön yargıyla hareket etmeyen tek insan benimdir forumda. Yanlış tanınmak istemem.

İnsaların namusuna söz atılıpta(ki bunlardan biri ben, diğerisi ceza alan arkadaş) mağdura, yanlış yapana yönetimden ayrıntılı bir mesaj gelmiyorsa insan şok durumda kalıyor.

Neyse senden de destek gördükten sonra, artık ben ve arkadaşlarımın gereksiz bir inatla forumdan ayrı kalmaları ikinci bir yanlışlık olur. Umarım düzelme olur da herkes burada fikirlerini demokratik bir ortamda paylaşır.

Şunu bilmeni isterim ki; ben ve benim gibi düşünenlerin, ne insanların değerlerine ne de şahsiyetlerine en ufak kırıcı bir sözümüz olamaz. Bırak hakareti. Böyle bir tavır önce insanca değildir. Tek amacımız zaten doğruları ve insanları kazanmaktır.

İşbirliği dileğiyle. Saygılar.

Konu sivaslınet tarafından (31.07.2012 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir..
sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı sivaslınet'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.07.2012, 12:55   #17902
sivaburs
Usta Yiğido

sivaburs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaburs Şuan sivaburs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.03.2016 22:10

Tecrübe Puanı: 1614 sivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISI

“Özür dilemek bir erdemdir. Ben özür dilemekten hiç bir zaman gocunmadım. Madem kastım bu idi diyorsun mesele yok. Kaldı ki iyi niyet gözüküyor da zaten.”

Bu paragrafın sonuna “özür dilerim” yakışırdı, ama yapamadığını gördüm ve ısrar etmiyorum.

Geçmişte forumda herkes olumsuz olarak bir şeyler yaşadı. Dikkat edersen yola çıkış parolamız geçmişe sünger çekip, birbirimizi anlayarak devam etmek şeklindedir. Bu konuda attığın olumlu adımdan dolayı sana teşekkür ederim.

Paylaşıma neden teşekkür koymadığımı açıklayayım;
Amacım burada insanları birleştirmek, sıcak paylaşımların oluşmasını sağlamak. Bütün gayretim buna yönelik. Cley, sen, ve Necmettin Özbek abim. Benim için hepiniz çok değerlisiniz. Dikkat et hiçbirinize teşekkür ibaresi eklemedim. Necmettin Özbek Abimin bir paylaşımına ekledim birine eklemedim. Çünkü siz paylaşımlarınızda bir önceki üyeyle çekişme halindesiniz. Çekişme ortamına eklenecek teşekkür, belki birini memnun edecektir ancak diğerini benden koparacaktır. Belki haksız mıyım diye sorabilirsin.Hak konusuna gelince elbette birileri haklı birileri haksız. Ama neye ve kime göre. Herkes kendini haklı görmese çekişme olmaz değil mi? Bütünlük kurmak isterken birilerini kaybetmek doğru olmazdı.
Senin vesilenle Necmettin Özbek abime de seslenmek istiyorum. Kendisini çok sever ve değer veririm bunu kendisi de bilir. Bir paylaşımına teşekkür koymadım, çünkü;

Hep aynı şeyleri yazıyorum ama amacımız insanları birleştirmek, bu yüzden emek veriyoruz. Şimdi böyle bir ortamda sevgili arkadaşlarım Alibaba ve Sılam 58’ in buradan ayrılacaklarını belirttikleri paylaşıma karşılık Necmettin abimin cevabı;
“Hayır kardeşlerim, geçmişi bir kenara atıp birleşme zamanıdır. Kırgın olabilirsiniz ama öfkenizi yenin ve bir yere gitmeyin. Zira siz bizim için değerlisiniz” olmalıydı.

“sevgili alibaba değerli sılam58 bu onurlu duruşunuz nedeni ile sizleri yürekten kutluyorum. sizlere olan güvenimizi boşa çıkarmadığınız içinde ayrıca teşekkür ediyorum.sevgilerimle”

Bir örgütlenme yansıtan ve gidin anlamı taşıyan yukarıdaki cevabı çok hoş görmedim. Abimin affına sığınarak belirtmek istedim.

Uzun lafın kısası “Beklenen gün gelecekse, çekilen çile kutsaldır” dan hareketle atılan her olumlu adıma teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Alt 31.07.2012, 13:39   #17903
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 689 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sivaburs Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu paragrafın sonuna “özür dilerim” yakışırdı, ama yapamadığını gördüm ve ısrar etmiyorum.
Sen beni henüz tanımıyorsun. Ben haklı olandan yüz kez de bin kez de özür dilerim. Bin kez olsa da insanı yüceltir Erdemdir. Oradaki sözlerim zaten özürdü. Neyse madem ki duymak istiyorsun Bin kez ÖZÜR dilerim. Zira sen iyi bir insanısın. Arakadaşlığımız yok ama öyle gözüküyorsun.

Alıntı:
Geçmişte forumda herkes olumsuz olarak bir şeyler yaşadı. Dikkat edersen yola çıkış parolamız geçmişe sünger çekip, birbirimizi anlayarak devam etmek şeklindedir. Bu konuda attığın olumlu adımdan dolayı sana teşekkür ederim.
Geçmişe sünger çekilmeli ama, bence ilkeler de konulmalı bu konuda.

Mesela:
1- Hiç kimse kimsenin değerlerine hakaret edip küçümsememeli. Ancak herkes doğru bildiğini söyleyebilmeli. Doğru olan da budur.

2- Fikirlerin farklı olmasından daha doğal daha gerçek hiç bir şey yoktur. Fikirleri farklı diye hiç kimse kimsenin kişiliğine de hakaret etmemeli.

3- Yöneticilerin de fikirleri farklı olabilir. Hatta o fikri destekler de gözükebilir. Ama değerlere ve şahsa hakaret söz konusu olduğunda en ufak bir taviz vermemelidir. Bunu beceremiyorsa yönetimi bırakmalıdır.

4- Yazılan yazılar, alıntılar silinmemelidir. Yine aynı gerekçe; küfür ve hakeret olmadıkça. Küfür ve hakaretin ne olduğu bellidir.

Misal veriyorum: "Dinde, ahlakta, milli meselede doğru olan şudur. Şu şekli ise yanlıştır" demek hakaret, küfür değildir. Kişinin yanlışı/doğruyu paylaşımıdır.

5- Küfür ve hakaret en ağır cezayı görmeli sürekli banlanmalıdır.

Tabi bunlar benim görüşlerim.

Alıntı:
Paylaşıma neden teşekkür koymadığımı açıklayayım;
Amacım burada insanları birleştirmek, sıcak paylaşımların oluşmasını sağlamak. Bütün gayretim buna yönelik. Cley, sen, ve Necmettin Özbek abim. Benim için hepiniz çok değerlisiniz. Dikkat et hiçbirinize teşekkür ibaresi eklemedim. Necmettin Özbek Abimin bir paylaşımına ekledim birine eklemedim. Çünkü siz paylaşımlarınızda bir önceki üyeyle çekişme halindesiniz. Çekişme ortamına eklenecek teşekkür, belki birini memnun edecektir ancak diğerini benden koparacaktır. Belki haksız mıyım diye sorabilirsin.Hak konusuna gelince elbette birileri haklı birileri haksız. Ama neye ve kime göre. Herkes kendini haklı görmese çekişme olmaz değil mi? Bütünlük kurmak isterken birilerini kaybetmek doğru olmazdı.
"Neye ve kime" ölçüsü çok basit bence. "İnsan yararına, dostluğa, kardeşliğe, göre", "fikirler farklı olabilir ama bu insanlara dayatmaya yol açmamalıdır"a göre, "demokratik duruş"a göre... Ölçü bunlardır. Yanlışmıyım?

Alıntı:
Senin vesilenle Necmettin Özbek abime de seslenmek istiyorum. Kendisini çok sever ve değer veririm bunu kendisi de bilir. Bir paylaşımına teşekkür koymadım, çünkü;

Hep aynı şeyleri yazıyorum ama amacımız insanları birleştirmek, bu yüzden emek veriyoruz. Şimdi böyle bir ortamda sevgili arkadaşlarım Alibaba ve Sılam 58’ in buradan ayrılacaklarını belirttikleri paylaşıma karşılık Necmettin abimin cevabı;
“Hayır kardeşlerim, geçmişi bir kenara atıp birleşme zamanıdır. Kırgın olabilirsiniz ama öfkenizi yenin ve bir yere gitmeyin. Zira siz bizim için değerlisiniz” olmalıydı.
Nejmeddin bey az üzülmedi bu forumda. Aşağılamalar oldu, o sürekli alttan aldı. Siz forumda yoktunuz. Geçmişe yönelik yazıları okursanız ne denli insani gayretler gösterdiğini görürsünüz. Tüm demokrat kişilere aşağılama oldu. Ayrıntılara girip tazelemek istemiyorum.

Alıntı:
“sevgili alibaba değerli sılam58 bu onurlu duruşunuz nedeni ile sizleri yürekten kutluyorum. sizlere olan güvenimizi boşa çıkarmadığınız içinde ayrıca teşekkür ediyorum.sevgilerimle”

Bir örgütlenme yansıtan ve gidin anlamı taşıyan yukarıdaki cevabı çok hoş görmedim. Abimin affına sığınarak belirtmek istedim.
Hiç çok görmeyin bu tavrı. Belki bunlar olmasaydı sizin devreye girmeniz bir çözüm aramamız da vaki olmayacaktı. Olaylar kilitlenince diğer demokratik çözümler de aranılır. Şiddete baş vurmadan küsüp ayrılmak ta bir demokratik yöntemdir. Anlayışla karşılayın.
Alıntı:
Uzun lafın kısası “Beklenen gün gelecekse, çekilen çile kutsaldır” dan hareketle atılan her olumlu adıma teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Aynı fikirdeyim. Saygı bizden.

Yönetime Not: Bu başlık altında metin yazılarının hoş olmadığı söylendi. Sadece bu "forumdaki sorunları içeren kısım" alınarak başka isim altında toplanabilir.
Alt 31.07.2012, 13:49   #17904
sivaburs
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1614 sivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sen beni henüz tanımıyorsun. Ben haklı olandan yüz kez de bin kez de özür dilerim. Bin kez olsa da insanı yüceltir Erdemdir. Oradaki sözlerim zaten özürdü. Neyse madem ki duymak istiyorsun Bin kez ÖZÜR dilerim. Zira sen iyi bir insanısın. Arakadaşlığımız yok ama öyle gözüküyorsun.

Geçmişe sünger çekilmeli ama, bence ilkeler de konulmalı bu konuda.

Mesela:
1- Hiç kimse kimsenin değerlerine hakaret edip küçümsememeli. Ancak herkes doğru bildiğini söyleyebilmeli. Doğru olan da budur.

2- Fikirlerin farklı olmasından daha doğal daha gerçek hiç bir şey yoktur. Fikirleri farklı diye hiç kimse kimsenin kişiliğine de hakaret etmemeli.

3- Yöneticilerin de fikirleri farklı olabilir. Hatta o fikri destekler de gözükebilir. Ama değerlere ve şahsa hakaret söz konusu olduğunda en ufak bir taviz vermemelidir. Bunu beceremiyorsa yönetimi bırakmalıdır.

4- Yazılan yazılar, alıntılar silinmemelidir. Yine aynı gerekçe; küfür ve hakeret olmadıkça. Küfür ve hakaretin ne olduğu bellidir.

Misal veriyorum: "Dinde, ahlakta, milli meselede doğru olan şudur. Şu şekli ise yanlıştır" demek hakaret, küfür değildir. Kişinin yanlışı/doğruyu paylaşımıdır.

5- Küfür ve hakaret en ağır cezayı görmeli sürekli banlanmalıdır.

Tabi bunlar benim görüşlerim.

"Neye ve kime" ölçüsü çok basit bence. "İnsan yararına, dostluğa, kardeşliğe, göre", "fikirler farklı olabilir ama bu insanlara dayatmaya yol açmamalıdır"a göre, "demokratik duruş"a göre... Ölçü bunlardır. Yanlışmıyım?

Nejmeddin bey az üzülmedi bu forumda. Aşağılamalar oldu, o sürekli alttan aldı. Siz forumda yoktunuz. Geçmişe yönelik yazıları okursanız ne denli insani gayretler gösterdiğini görürsünüz. Tüm demokrat kişilere aşağılama oldu. Ayrıntılara girip tazelemek istemiyorum.

Hiç çok görmeyin bu tavrı. Belki bunlar olmasaydı sizin devreye girmeniz bir çözüm aramamız da vaki olmayacaktı. Olaylar kilitlenince diğer demokratik çözümler de aranılır. Şiddete baş vurmadan küsüp ayrılmak ta bir demokratik yöntemdir. Anlayışla karşılayın.

Aynı fikirdeyim. Saygı bizden.

Yönetime Not: Bu başlık altında metin yazılarının hoş olmadığı söylendi. Sadece bu "forumdaki sorunları içeren kısım" alınarak başka isim altında toplanabilir.
Tamamıyla katılıyor, teşekkürle birlikte altına imzamı atıyorum.
Alt 31.07.2012, 17:01   #17905
sivaburs
Usta Yiğido

Umarım mutluluk daimi ola,
Çok uzun süredir verilir mola,
Hadi bekliyoruz çıkıldı yola,
Arkada yaş dolu gözler kalmasın.

Konu sivaburs tarafından (31.07.2012 Saat 17:23 ) değiştirilmiştir..
sivaburs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı sivaburs'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.07.2012, 17:30   #17906
sivaburs
Usta Yiğido

Sandallı Üstadım dolmuyor yerin,
Bilirim efkarın oldukça derin,
Her taraf kaynıyor burası serin,
Hadi gel demedik sözler kalmasın.
Alt 31.07.2012, 17:32   #17907
sivaburs
Usta Yiğido

Diyari duruyor verdiğin emek,
Burada sen demek mutluluk demek,
Zor mudur ozana bir gülümsemek,
Duvarda asılı sazlar kalmasın.
Alt 31.07.2012, 17:33   #17908
sivaburs
Usta Yiğido

Necmettin Özbek’tir ozan aşığı,
Ben gözünde gördüm adam ışığı,
Hadi gel bizimle salla kaşığı,
Sofrada pilavlar kazlar kalmasın.
Alt 31.07.2012, 17:37   #17909
sivaburs
Usta Yiğido

Düşenin halinden düşenler anlar,
Üzmesin bir daha olmadık zanlar,
Duyun sözlerimi diğer ozanlar,
Erkekler geliyor kızlar kalmasın.
Alt 31.07.2012, 18:50   #17910
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4508 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
sivaburs Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sandallı Üstadım dolmuyor yerin,
Bilirim efkarın oldukça derin,
Her taraf kaynıyor burası serin,
Hadi gel demedik sözler kalmasın.
Sizin hasretiniz yakıyor bağrı,
Çok kolay geçmiyor kalpteki ağrı,
Nasıl dayanırım yaparsan çağrı,
Erisin arada buzlar kalmasın.

Konuyu Toplam 2 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 2 Misafir)