Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.03.2008, 21:23   #11
Kadir58
Yasaklı

Kadir58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kadir58 Şuan Kadir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.05.2008 23:27

Tecrübe Puanı: 0 Kadir58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Milli Egitim Bakaninda sok aciklama: :"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım" denmesin

Ne haber duman58, hic ses seda yok. Halen sok ta misin

susdun galiba
Kadir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.03.2008, 21:26   #12
aozdemir
Usta Yiğido

aozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aozdemir Şuan aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.01.2015 10:38

Tecrübe Puanı: 741 aozdemir BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart -->: Milli Egitim Bakaninda sok aciklama: :"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım" denmesin

bir şey söylerken önce düşünüp tartmak lazım. hakaret etmek, iftira atmak çok kolay. ama bunun sorumluluğu ağır olur.
aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.03.2008, 21:33   #13
Kadir58
Yasaklı

Standart --->: -->: Milli Egitim Bakaninda sok aciklama: :"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım" denm

Alıntı:
aozdemir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bir şey söylerken önce düşünüp tartmak lazım. hakaret etmek, iftira atmak çok kolay. ama bunun sorumluluğu ağır olur.
Bak hemserim, benim ahmet le, mehmet le bir sorunum yok. Ama su akp nin izledigi politikalara bir bak. ABD de destekliyor, AB de.

Ayrica burdaki haberi oku. Televizyonda haberlerde daha bir iki saat önce izledim. 3 tanede link verdim size, daha niye inanmiyorsunuz.

Cok mu seviyorsunuz tayyip in bedava avukatligini yapmayi?

Milli Egitim Bakaninin söylediklerine katiliyormusun, katilmiyormusunuz, önemli olan bu.

Daha fazla haberi baska yöne cekme.
Cekersende sen bilirsin, bizim her zaman söyleyecek lafimiz vardir.

Kuru kuru ya konusmuyoruz.
Alt 20.03.2008, 21:36   #14
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 796 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: Milli Egitim Bakaninda sok aciklama: :"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım" denmesin

Bakan çok doğru söylemiş. Bunun Türklükle ne alakası var!
Türk olmayan birine zorla Andımızı söyletmek çok saçma geliyordu bana zaten.

Yurtdışında dini eğilimi fazla olan okullar var. O okullarda her sabah Hrıstiyan dinine göre dua edilip derslere başlanır, zorunlu. Ama Müslüman olanlar bundan muaftır. Olması gereken de bu zaten!
Bu da ona benzer bir durum. Bunu eleştirecek ne var, anlayamadım.

Kapalılara gerici derler ama asıl gericilik bir tek andımızla Türk olunduğunu zannetmektir! Hele de Türk olmayan birine okutarak.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.03.2008, 21:38   #15
aozdemir
Usta Yiğido

Standart -->: Milli Egitim Bakaninda sok aciklama: :"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım" denmesin

şimdiye kadar AB ile ABD türkiyeden karşılıklı konuşabilecekleri adam gibi birilerini bulamamışlarki. özal dışında herkes onların karşısında el pençe divan durmuş. onlarda bizi köle gibi görmüşler. Avrupaya, ABD ye, İsraile Tayyibin yaptığı sert eleştirileri hangi başbakan yaptı şimdiye kadar.
aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.03.2008, 21:42   #16
Kadir58
Yasaklı

Alıntı:
sonbahar5803 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bakan çok doğru söylemiş. Bunun Türklükle ne alakası var!
Türk olmayan birine zorla Andımızı söyletmek çok saçma geliyordu bana zaten.

Yurtdışında dini eğilimi fazla olan okullar var. O okullarda her sabah Hrıstiyan dinine göre dua edilip derslere başlanır, zorunlu. Ama Müslüman olanlar bundan muaftır. Olması gereken de bu zaten!
Bu da ona benzer bir durum. Bunu eleştirecek ne var, anlayamadım.

Kapalılara gerici derler ama asıl gericilik bir tek andımızla Türk olunduğunu zannetmektir! Hele de Türk olmayan birine okutarak.
Bu habere yaptigim ilk yorum suydu:

Simdi bu öneriye kesin yine birileri sahip cikar, hemde hic cekinmeden.
Onlar kesin Türk düsmanidir.

Bugun okullardaki marsi kaldiracaklar. Yarin bayragimizi, hatta devletin ismini bile degistermek isteyecekdir bu zihniyet.

Ayni agzi dtp lilerde konusuyor, türk düsmani olan batililarda. Amac Milli Ruhu öldürmek, Türklügü yok etmek. Zaten kendiside Türk degil.

Vatan sevigisini, millet sevigisini kim verecek gelecek nesillere? Okullarda ögrenmezlerse, nerde ögrencekler?

Burasi Türkiye Cumhuriyeti, yerine kominist marsi okutacak degiliz. Ama bu akp zihniyeti onu da yapar.
Alt 20.03.2008, 21:46   #17
aozdemir
Usta Yiğido

ne zamana kadar bu korkularla yaşayacağız. sen bir kürde, çerkeze vs ne hakla ila türüm dedirtmeye çalışıyorsun. osmanlının parçalanmasının en büyük nedeni milliyetçilik akımlarının yaygınlaşmasıdır.
Alt 20.03.2008, 21:49   #18
Kadir58
Yasaklı

Standart --->: -->: Milli Egitim Bakaninda sok aciklama: :"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım" denm

Alıntı:
şimdiye kadar AB ile ABD türkiyeden karşılıklı konuşabilecekleri adam gibi birilerini bulamamışlarki. özal dışında herkes onların karşısında el pençe divan durmuş. onlarda bizi köle gibi görmüşler. Avrupaya, ABD ye, İsraile Tayyibin yaptığı sert eleştirileri hangi başbakan yaptı şimdiye kadar.
Kendini bu tür mü avutuyorsun. Valla haline gülüyorum. Kusura bakma ama, tam bir SIVASLI olamamissin.

Ayrica Özal in da ne oldugunu iyi biliyoruz. Pkk buyusun diye guneydogu da Sikiyönetim kurallarini kaldirip OHAL tedbirlerini uyguladi. Yani, özal, pkk buyusun diye TSK yi devre disi birakti.

Bu mu Avrupayi, ABD yi, Israil i elestirmek:

Haksizlik yapmayalim, papaz elbiseside tayyip e baya yakismis.

Avrupayi, Abd yi elestiren bir kisi, onlarin emirlerine mi uyar?

AB nin dayattigi uyum yasalarini niye imzaladilar ozaman?
Alt 20.03.2008, 21:52   #19
Kadir58
Yasaklı

Alıntı:
ne zamana kadar bu korkularla yaşayacağız. sen bir kürde, çerkeze vs ne hakla ila türüm dedirtmeye çalışıyorsun. osmanlının parçalanmasının en büyük nedeni milliyetçilik akımlarının yaygınlaşmasıdır.
Biz elhamdüllilah müslümniz, Türküz, Türk Milliyetcisiyiz.

Ne dinsiz Türk, nede soysuz müslümaniz.

Bizim yaptigimiz irkcilik degil. Ayrica bu ülke Türk Devleti degil mi? O halde biz ne dersek o olur, iste okadar.

Cerkez i, kürtleri ayri bir millet olarak mi görüyorsun?
Alt 20.03.2008, 21:52   #20
aozdemir
Usta Yiğido

sen daha toysun. biraz tecrübe edinmen lazım. Türkiye de ve dünyada neler olduğunu daha iyi anlarsın.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)