Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.08.2009, 08:06   #11
deniz kızı
Usta Yiğido

deniz kızı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

deniz kızı Şuan deniz kızı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2009 07:57

Tecrübe Puanı: 750 deniz kızı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Harabe Değil Hilton Lazım

emin olun 5 yılda geçse 15 yılda geçse hiçbiri yapılmayacak benim ümidim yok en azından. her yıl kaldırımlar yenilenir ama otel motel kule mule hiçbiri yapılmaz. kaldırım yapmak daha kolay geliyor ya ondan herhalde. tüüüüü
Alt 04.08.2009, 09:55   #12
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

ağzı olan konuşuyor aşık veyselle bu konunun ne alakası var yakında tüm topiçlere dağılırsa hiç şaşırmam bakın görün
Alt 04.08.2009, 11:55   #13
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1313 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
club7house Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas'a yatırım yapılmasına şaşırmıyorum , o çok bilen arkadaşlardan çözüm için yapacakları fikir ifadelerini bekliyorum. !
ben iş adamı ya da ekonomist değilim . benim işim belli ve ben kendi işimi en iyi şekilde yapmaya çalışırım.
ha eğer koltuğa oturmuşsam bana sorumluluk yüklenmişse onu yerine getirmeye çalışırdım.çözüm üretmek için o koltukta oturanlar üretsin ha üretemiyorlarsa defolup gitsinler...merak etme bir kaç yıl için hedeflerim var benim de...ama her doğru her yerde söylenmiyor işte..
''Harabe değil hilton lazım'' aha ben de dedim bunu .. bu cümleyi söylemek için bilmem ne başkanı olmak gerekmiyor..
sivasım için ülkem için endişeleniyorum.. tavrımı her zaman ortaya koyarm eleştirlecekse eleştirir takdir edilecekse takdir ederim..iyi o zaman herkes kendi işina baksın o zaman kimse kimsenin etlisine sütlüsine karışmasın koyun gibi yaşayıp gidelim.. akıl var izan var Sivas'ın hali içler acısı..
TSO karşısındaki inşaat ben lisedeyken vardı. nerdeyse 14 yıl geçti tık yok. 14 15 yıl da hiç mi değişiklik olmaz Allah aşkına...bu tso ya hiç mi bakan gelmedi hiç mi vali gelmedi arada 100 metre var yok.. adam görüp de sormaz mı ''yahu burada bu inşaat nedir niye yıllardır bitiremedi ''diye..
Alt 04.08.2009, 12:09   #14
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

yaa bu inşa,at kalıntısı yeşilyurt ipek yolu çıkışındkimi hani kur,an kursu olarak başlamıştı benim çocukluğumda hala bitmedi bu yazda gördüm onu yeşilyurttan çıkyor münübüs kılavuza dönüyor hani ordaki dimi yanılmıyorsam .
ama o tarih oldu artık dokunulmazlığı var oranın be.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.08.2009, 12:14   #15
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
guldane Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yaa bu inşa,at kalıntısı yeşilyurt ipek yolu çıkışındkimi hani kur,an kursu olarak başlamıştı benim çocukluğumda hala bitmedi bu yazda gördüm onu yeşilyurttan çıkyor münübüs kılavuza dönüyor hani ordaki dimi yanılmıyorsam .
ama o tarih oldu artık dokunulmazlığı var oranın be.
Hayır abla orası değil. bu Yenişehirden TCDD ye giderken TSO binasının karşısında AKM nin aşağısında.

Alt 04.08.2009, 13:33   #16
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 953 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben iş adamı ya da ekonomist değilim . benim işim belli ve ben kendi işimi en iyi şekilde yapmaya çalışırım.
ha eğer koltuğa oturmuşsam bana sorumluluk yüklenmişse onu yerine getirmeye çalışırdım.çözüm üretmek için o koltukta oturanlar üretsin ha üretemiyorlarsa defolup gitsinler...merak etme bir kaç yıl için hedeflerim var benim de...ama her doğru her yerde söylenmiyor işte..
''Harabe değil hilton lazım'' aha ben de dedim bunu .. bu cümleyi söylemek için bilmem ne başkanı olmak gerekmiyor..
sivasım için ülkem için endişeleniyorum.. tavrımı her zaman ortaya koyarm eleştirlecekse eleştirir takdir edilecekse takdir ederim..iyi o zaman herkes kendi işina baksın o zaman kimse kimsenin etlisine sütlüsine karışmasın koyun gibi yaşayıp gidelim.. akıl var izan var Sivas'ın hali içler acısı..
TSO karşısındaki inşaat ben lisedeyken vardı. nerdeyse 14 yıl geçti tık yok. 14 15 yıl da hiç mi değişiklik olmaz Allah aşkına...bu tso ya hiç mi bakan gelmedi hiç mi vali gelmedi arada 100 metre var yok.. adam görüp de sormaz mı ''yahu burada bu inşaat nedir niye yıllardır bitiremedi ''diye..

Üşenmeyip bu kadar yazı yazdığın için emeğine tşk ederim. Yalnız görevde olanı kovmak çözüm değildir ben sadece çözüm önerilerinizi merak ediyorum. Neden Sivas'a yatırım yapılmıyor , dibindeki Kayseri Türkiye şehirleri arasında elit sınıfa yükselirken , Sivas hep yerinde sayıyor bunun nedeni bence sosyo kültürel ve ekonomik bilinçle alakalı Şehir başarılı çocuklarını batıya göç etmemesi için istihkam sağlamıyor yada sağlayamıyor , yada şehirdeki döner sermayenin geliştirilememesi + Şehirdeki sivil toplum örgütlerinin yetersizliği vs vs.
Alt 04.08.2009, 15:49   #17
goramaz
Usta Yiğido

Alıntı:
club7house Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Üşenmeyip bu kadar yazı yazdığın için emeğine tşk ederim. Yalnız görevde olanı kovmak çözüm değildir ben sadece çözüm önerilerinizi merak ediyorum. Neden Sivas'a yatırım yapılmıyor , dibindeki Kayseri Türkiye şehirleri arasında elit sınıfa yükselirken , Sivas hep yerinde sayıyor bunun nedeni bence sosyo kültürel ve ekonomik bilinçle alakalı Şehir başarılı çocuklarını batıya göç etmemesi için istihkam sağlamıyor yada sağlayamıyor , yada şehirdeki döner sermayenin geliştirilememesi + Şehirdeki sivil toplum örgütlerinin yetersizliği vs vs.
bir inşaatın bitirilmesi için ne gibi bir çözüm gerekiyor..bir inşaat başlamışsa bitirlmesi gerekir..bunu anlamak için deha seviyesinde bir zekaya mı sahip olmak gerekiyor..
bitirecek kadar paran yoksa hiç başlamazsın..bir taşören bile parası verldiği takdirde sağına geçer soluna geçer bitirir ne yapar eder bitirir o inşaatı..evet yetkili bir insan olsaydım ya da seçimle iş başına gelmeselerdi kovardım. Kimsenin sivasa zarar vermeye hakkı yok..orada çok iyi hizmet decek insanlara görev verirdim..
sizin bahsettiğiniz konular Türkiyenin genel ahlaki sorunları zaten
Alt 04.08.2009, 17:40   #18
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Seçimlere bir iki ay kala verilen sözler, aklıma geliyor. Sadece gülüyorum. Burada Sivas Sivas'ıımızla ilgili yatırımlar şunlar şunlar yapılacak diye söz edenlere "cak" la "Cuk" la olmuyor bu işler icraatları görelim dediğimizde, Sivas'ı Paris gibi gösterip hükümeti şirin gösterme adına bizi topa tutmuşlardı.
Burada söz konusu hükümet değildi, hükümetler gelip geçicidir, kalıcı olan Sivas'ımızdır. Eleştirim hangi hükümet olursa olsun onaydı. Sivas'ımız adına birşeyler yapmaya soyunan söz veren, yıllardır aynı hikayyei dinleten sivil toplum kuruluşlarına idi.

"İlgililer bilgisiz, bilgililer ilgisiz" olduğu sürece bundan bir adım ileri gidemeyiz. Olduğumuz yerde saymakla birlikte, İlimiz daha çok göç verir. Benim kanımca Sivas şimdi böyle bir Sivas daha olmalıydı, bunun tek suçlusu İlimiz adına çalışmayı söz verip iş başına gelip sonrada birşey yapamayanlardır. Burada eğri oturup doğru konuşmalıyız. Öz eleştiri yapmalıyız nerede ne hata yapıyor neden bir türlü bu gelişme hamlesini yapamıyoruz diye, iyi analiz yapıp çareler üretmeliyiz.
"ya sev ya terk et" mantığıyla değil. İtici değil kucaklayıcı, her türlü fikirlere hoşgörülü, saygılı sevecen yaklaşımla bir birlik platformu oluşturulmalı. Sivas'ın daha çok gelişmesi büyümesi bundan geçer.
Alt 04.08.2009, 22:14   #19
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 953 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bir inşaatın bitirilmesi için ne gibi bir çözüm gerekiyor..bir inşaat başlamışsa bitirlmesi gerekir..bunu anlamak için deha seviyesinde bir zekaya mı sahip olmak gerekiyor..
bitirecek kadar paran yoksa hiç başlamazsın..bir taşören bile parası verldiği takdirde sağına geçer soluna geçer bitirir ne yapar eder bitirir o inşaatı..evet yetkili bir insan olsaydım ya da seçimle iş başına gelmeselerdi kovardım. Kimsenin sivasa zarar vermeye hakkı yok..orada çok iyi hizmet decek insanlara görev verirdim..
sizin bahsettiğiniz konular Türkiyenin genel ahlaki sorunları zaten
Yahu arkadaş , sen benim yorumumu anlamadan yorum yapmışsın. Bir inşaat başlanıp ve bitirilemiyorsa bunun sebebleri nelerdir ? Buna çözüm nasıl getirilir ? problem bu üstünde konuşulması gerekende bu Sivas'tan diğer illere ihracat ürünleri çok yetersiz şehirin büyüklüğüne göre döner sermaye çok yetersiz tamam diğer şehirlerdede yetersiz ama Sivas toprak büyüklüğüne göre daha yetersiz kalıyor. + Sivil toplum örgütleri yetersiz , arif üstad'ında değildiği gibi İlgili insanlar bilgisiz , bilgili insanlar ilgisiz şehirde bilinçli insanlar çok az buda sivil toplum örgütlerinin pasifliğini belgeliyor. Benim bu konuya çözüm fikrim büyük çoğunlukta birliktelik sağlanması yönünde , tek sesçilik ama güçlü tek sesçilik.
Alt 04.08.2009, 23:42   #20
goramaz
Usta Yiğido

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Seçimlere bir iki ay kala verilen sözler, aklıma geliyor. Sadece gülüyorum. Burada Sivas Sivas'ıımızla ilgili yatırımlar şunlar şunlar yapılacak diye söz edenlere "cak" la "Cuk" la olmuyor bu işler icraatları görelim dediğimizde, Sivas'ı Paris gibi gösterip hükümeti şirin gösterme adına bizi topa tutmuşlardı.
Burada söz konusu hükümet değildi, hükümetler gelip geçicidir, kalıcı olan Sivas'ımızdır. Eleştirim hangi hükümet olursa olsun onaydı. Sivas'ımız adına birşeyler yapmaya soyunan söz veren, yıllardır aynı hikayyei dinleten sivil toplum kuruluşlarına idi.

"İlgililer bilgisiz, bilgililer ilgisiz" olduğu sürece bundan bir adım ileri gidemeyiz. Olduğumuz yerde saymakla birlikte, İlimiz daha çok göç verir. Benim kanımca Sivas şimdi böyle bir Sivas daha olmalıydı, bunun tek suçlusu İlimiz adına çalışmayı söz verip iş başına gelip sonrada birşey yapamayanlardır. Burada eğri oturup doğru konuşmalıyız. Öz eleştiri yapmalıyız nerede ne hata yapıyor neden bir türlü bu gelişme hamlesini yapamıyoruz diye, iyi analiz yapıp çareler üretmeliyiz.
"ya sev ya terk et" mantığıyla değil. İtici değil kucaklayıcı, her türlü fikirlere hoşgörülü, saygılı sevecen yaklaşımla bir birlik platformu oluşturulmalı. Sivas'ın daha çok gelişmesi büyümesi bundan geçer.
hertürlü fikre saygılı tamam hoşgörülü tamam da abi ben hantallığa tahammül edemiyorum...ya sev ya terk et le ya çalış ya git aynı şey mi? benim şehrimi geri bırakıyorsa ben niye ona hoşgörü gösteriyim.. bu duruma hoşgörü gösterirsem sivasıma haksızlık etmiş olmaz mıyım
geçen yıl rize çayelide seminerdiydim.. adamlar 2050 yılını planlayan seminerler yapıyor..rize ki iki başbakan çıkarmış bir şehir..düşünün artık ... bizim neyimiz eksik Rize den(!)

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)